ΠΟΛΟ

Ηττήθηκε από τον Νηρέα Γέρακα ο ΟΥΚ Βόλου

ηττήθηκε-από-τον-νηρέα-γέρακα-ο-ουκ-βόλ-558688

Δεν κατάφερε να αποφύγει ακόμη μια ήττα στο πρωτάθλημα της Α2 Υδατοσφαίρισης των Ανδρών ο ΟΥΚ Βόλου, από τον ανώτερο Νηρέα Γέρακα στο κολυμβητήριο του ΕΑΚ Βόλου «Ιάσων Ζηργάνος» για την 11η αγωνιστική του Β’ Ομίλου.

Η ομάδα του Γιώργου Ντόνα, που στις αγωνιστικές που απομένουν, αν και με λιγοστές ελπίδες, θα παλέψει για την είσοδο στα πλέι οφ δεν κατάφερε αν και βρισκόταν κοντά στο σκορ, καθ’ όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης να απειλήσει την ομάδα από την Αθήνα, που έχει ήδη εξασφαλίσει τη συμμετοχή της στα πλέι οφ.

Οι Βολιώτες βρέθηκαν να χάνουν με 2-0 στο πρώτο οκτάλεπτο και με 3-2 στο ημίχρονο, ωστόσο οι Αθηναίοι στο τρίτο οκτάλεπτο πήραν διαφορά δύο τερμάτων, με το σκορ στο 7-5 υπέρ τους. Με το επιμέρους 2-3 στην τελευταία περίοδο, διαμορφώθηκε το τελικό 10-7 υπέρ του Νηρέα Γέρακα, που έφυγε με το τρίποντο από τον Βόλο.

Για τον ΟΥΚ Βόλου δίχτυα βρήκαν οι Παπαβασιλείου, που σκόραρε 3 φορές, Κουφιδάκης με δύο τέρματα και οι Στεργίου, Χαμίτης που πέτυχαν από ένα τέρμα.

ΟΥΚ Βόλου-Νηρέας Γέρακα 7-10

Οκτάλεπτα: (0-2, 2-1, 3-4, 2-3)

ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ (Γιώργος Ντόνας): Μόσιος, Παπαβασιλείου 3, Μάρκου, Λέτσιος, Βάτσος, Μαρινάγης, Ζακυνθινός, Βλιώρας, Στεργίου 1, Χαμίτης 1, Νικηφορίδης, Νικολέρης, Ιωακείμ, Κουφιδάκης 2, Πετρόπουλος

ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ (Κώστας Σπηλιόπουλος): Πάνης, Τσολακίδης, Παπαδόπουλος Γρ., Παπαδόπουλος Π. 2, Δανούρδης 1, Γκάτσος, Βαρελάκης, Καρυπίδης 1, Σπυρόπουλος 1, Κολυβάς 2, Κυζιώρος 1, Μελικώνης, Λουπάκης 1, Κουλουκτζής 1