Συγκομιδή μεταλλίων για τους Φ. Ι. Καράτε Στεφανοβικείου

συγκομιδή-μεταλλίων-για-τους-φ-ι-καράτ-571525

Μεγάλη ήταν η συγκομιδή μεταλλίων του συλλόγου «Φίλων Ιαπωνικού Καράτε Στεφανοβικείου» στο Κύπελλο Εγχρώμων και Μαύρων Ζωνών Κεντρικής Ελλάδος που διοργάνωσε η Ελληνική Ομοσπονδία Καράτε (ΕΛΟΚ) μαζί με την Περιφέρεια Θεσσαλίας με τη συμμετοχή 250 περίπου αθλητών στο κλειστό γυμναστήριο στην Πορταριά. Συνολικά οι αθλητές του συλλόγου του Στεφανοβικείου κατέκτησαν 19 μετάλλια στο κούμιτε και στα κάτα, 4 χρυσά μετάλλια, 7 αργυρά και 8 χάλκινα.

Αναλυτικά οι διακρίσεις των αθλητών του συλλόγου:

1η θέση Πρασσάς Δημήτρης- Σάββας στην κατηγορία κούμιτε Παίδων 9 ετών (όλα τα κιλά).

1η θέση Καρακυρίτσης Νικόλαος κούμιτε Παίδων 8 ετών -30 κιλά.

1η θέση Γιαννούχου Αικατερίνη κούμιτε Κορασίδων 9 ετών (όλα τα κιλά).

1η θέση Ναούμ Δέσποινα κούμιτε Κορασίδων 8 ετών (όλα τα κιλά).

2η θέση Παπαϊωάννου Μαριάννα κούμιτε Κορασίδων 11 ετών (όλα τα κιλά).

2η θέση Μάνα Κέβιν κούμιτε Παίδων 11 ετών (όλα τα κιλά).

2η θέση Παπαϊωάννου Δήμητρα κούμιτε Κορασίδων 9 ετών (όλα τα κιλά).

2η θέση Χατζηκωτούλας Μαργαρίτης κούμιτε Παίδων 8 ετών -25 κιλά.

2η θέση Χατζηκωτούλας Ιωάννης κούμιτε Παίδων 8 ετών +35 κιλά.

2η θέση Παπαγεωργίου Αγγελική κάτα Κορασίδων u 14 ετών.

2η θέση Παπαγεωργίου Αθανασία κάτα κορασίδων 10 & 11 ετών.

3η θέση Παπαγεωργίου Αγγελική κούμιτε Κορασίδων u 14 ετών +47 κιλά.

3η θέση Παπαγεωργίου Αθανασία κούμιτε κορασίδων 11 ετών (όλα τα κιλά).

3η θέση Χατζηκωτούλας Θεόδωρος κούμιτε Παίδων 9 ετών +35 κιλά.

3η θέση Πρασσά Βασιλική κούμιτε Κορασίδων 8 ετών (όλα τα κιλά).

3η θέση Γιαννούχου Αικατερίνη κάτα κορασίδων 8 & 9 ετών.

3η θέση Γιαννούχου Μαρία κάτα κορασίδων 6 & 7 ετών.

3η θέση Περιστεροπούλου Σπυριδούλα κάτα κορασίδων 6 & 7 ετών.

3η θέση Χατζόπουλος Βασίλειος κάτα παίδων 7 & 8 ετών.

Την προετοιμασία και καθοδήγηση των αθλητών στους αγώνες ανέλαβε η προπονήτριά τους Μαρία Φιλιπόνη (προπονήτρια ΓΓΑ, Γ’). Παρών στους αγώνες ήταν και ο πρόεδρος του συλλόγου Φίλων Ιαπωνικού καράτε Στεφανοβικείου και Ταμίας της ΕΛΟΚ, Αθανάσιος Καραπλιάγγος, δίνοντας τη δική του στήριξη στους αθλητές.

Το Δ.Σ του συλλόγου και η προπονήτρια θα ήθελαν να ευχαριστήσουν τους γονείς των αθλητών για την παρουσία και στήριξή τους στο πρωτάθλημα καθώς και τον αθλητή του συλλόγου Γιάννη Κουτσιαρή που βοήθησε στην ετοιμασία και το ζέσταμα των αθλητών καθ’όλη τη διάρκεια του πρωταθλήματος.