Εξαιρετικές επιδόσεις στα Γαλαγάλεια

Τελευταία ενημέρωση: 2019-03-27, 13:01:05
Με 43 μετάλλια επέστρεψαν από την Καρδίτσα οι κολυμβητές του Υδάτινου
Εξαιρετικές επιδόσεις στα Γαλαγάλεια

Εξαιρετικές ήταν για μια ακόμα φορά οι εμφανίσεις των αθλητών του Α.Σ.Β. Υδάτινος Κόσμος στα Γαλαγάλεια 2019 και Γαλαγάλεια junior που διεξήχθησαν στις 16 και 17 Μαρτίου αντίστοιχα στην Καρδίτσα.

Ο σύλλογος συμμετείχε με 34 αθλητές στην προαγωνιστική κατηγορία και 16 λιλιπούτειους κολυμβητές στην κατηγορία junior. Οπως αναφέρεται σε σχετικό δελτίο Τύπου:

«Ολοι οι αθλητές έδωσαν τον καλύτερο εαυτό τους, βελτίωσαν τους χρόνους τους και κατέκτησαν συνολικά 43 μετάλλια. Στην προαγωνιστική κατηγορία οι κολυμβητές μας κατέκτησαν 32 μετάλλια εκ των οποίων 7 χρυσά, 13 αργυρά και 12 χάλκινα, ενώ στην κατηγορία junior τα μικρά δελφινάκια μας κατέκτησαν 11 μετάλλια εκ των οποίων 3 χρυσά, 4 αργυρά και 4 χάλκινα.

Ευχαριστούμε όλα τα παιδιά που αγωνίστηκαν και μας έδωσαν την ευκαιρία να τα θαυμάσουμε, να τα χειροκροτήσουμε και να επιβραβεύσουμε τις προσπάθειές τους από κοντά. Πολλά συγχαρητήρια στους προπονητές τους κ. Ιωάννη Προφυλλίδη, κ. Αλεξάνδρα Κωνσταντά και κ. Δημήτρη Λιάπη για το αξιέπαινο προπονητικό και παιδαγωγικό έργο που επιτελούν, καθώς επίσης και σε όλους τους γονείς που ακολούθησαν τις αποστολές της ομάδας και στήριξαν τους αθλητές μας.

Αναλυτικά συμμετείχαν:

ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ 9 ΕΤΩΝ (25m)

  • ΜΑΡΑΓΚΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ: 50m EΛΕΥΘΕΡΟ, 50m ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ
  • ΜΠΑΚΑΣΗ ΚΑΛΛΙΟΠΗ: 50m EΛΕΥΘΕΡΟ, 50m ΥΠΤΙΟ
  • ΑΓΓΕΛΙΝΑ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ: 50m EΛΕΥΘΕΡΟ, 50m ΥΠΤΙΟ
  • ΔΙΑΝΕΛΛΟΥ ΜΕΛΙΝΑ: 50m ΠΡΟΣΘΙΟ, 100m ΕΛΕΥΘΕΡΟ
  • ΛΑΝΓΚΟΖΗ ΜΑΡΙΝΑ: 50m EΛΕΥΘΕΡΟ, 100m ΕΛΕΥΘΕΡΟ
  • ΤΖΑΕΡΛΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ: 50m ΥΠΤΙΟ, 50m ΠΡΟΣΘΙΟ

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΓΟΡΙΑ 9 ΕΤΩΝ (25m)

  • ΤΣΙΡΟΣ ΘΑΝΑΣΗΣ: 50m ΠΡΟΣΘΙΟ, 100m ΕΛΕΥΘΕΡΟ
  • ΧΑΤΖΟΠΟΥΛΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ: 50m ΥΠΤΙΟ, 50m ΕΛΕΥΘΕΡΟ
  • ΡΑΚΙΤΖΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ: 50m ΕΛΕΥΘΕΡΟ, 100m ΕΛΕΥΘΕΡΟ
  • ΜΑΓΓΙΔΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ: 50m ΕΛΕΥΘΕΡΟ2η θέση-Αργυρό, 100m ΕΛΕΥΘΕΡΟ 3η θέση-Χάλκινο
  • ΞΑΝΘΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΚΕΙΜ: 100m ΕΛΕΥΘΕΡΟ, 50m ΠΡΟΣΘΙΟ
  • ΚΑΡΤΑΛΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ: 100m ΕΛΕΥΘΕΡΟ, 50m ΠΡΟΣΘΙΟ
  • ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΙΕΡΟΝΥΜΟΣ: 100m ΕΛΕΥΘΕΡΟ, 50m ΥΠΤΙΟ

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ 10 ΕΤΩΝ (25m)

  • ΠΑΝΑΓΟΠΟΥΛΟΥ ΖΩΗ: 50m ΠΡΟΣΘΙΟ, 100m ΕΛΕΥΘΕΡΟ
  • ΑΝΑΤΟΛΗ ΑΝΝΑ: 50m ΕΛΕΥΘΕΡΟ, 100m ΕΛΕΥΘΕΡΟ
  • ΜΠΟΤΣΗ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ: 50m EΛΕΥΘΕΡΟ, 100m ΕΛΕΥΘΕΡΟ
  • ΤΣΑΡΔΑΚΑ ΓΑΡΥΦΑΛΙΑ: 200m EΛΕΥΘΕΡΟ, 100m ΠΡΟΣΘΙΟ 3η θέση-Χάλκινο
  • ΓΙΑΝΝΙΚΗ-ΣΤΑΥΡΙΑΝΟΥ ΔΑΝΑΗ: 100m EΛΕΥΘΕΡΟ, 100m ΥΠΤΙΟ
  • ΘΕΟΔΩΡΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ: 200m EΛΕΥΘΕΡΟ, 200m ΜΙΚΤΗ ΑΤΟΜΙΚΗ

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΓΟΡΙΑ 10 ΕΤΩΝ (25m)

  • ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΠΟΥΛΟΣ ΘΑΝΟΣ: 50m ΥΠΤΙΟ, 100m ΕΛΕΥΘΕΡΟ

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ 11 ΕΤΩΝ (25m)

  • ΜΠΑΡΗ ΦΡΕΙΔΕΡΙΚΗ: 50m EΛΕΥΘΕΡΟ3η θέση-Χάλκινο, 200m ΜΙΚΤΗ ΑΤΟΜΙΚΗ 1η θέση-Χρυσό, 50m ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ 3η θέση-Χάλκινο
  • ΑΡΑΜΠΑΤΖΗ ΜΕΡΟΠΗ: 50m ΠΡΟΣΘΙΟ, 100m ΠΡΟΣΘΙΟ3η θέση-Χάλκινο, 200m ΠΡΟΣΘΙΟ 3η θέση-Χάλκινο
  • ΜΑΤΖΑΦΛΕΡΗ ΓΕΩΡΓΙΑ: 50m EΛΕΥΘΕΡΟ, 100m ΕΛΕΥΘΕΡΟ, 50m ΥΠΤΙΟ

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΓΟΡΙΑ 11 ΕΤΩΝ (25m)

  • ΚΟΥΚΟΥΒΙΝΟΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ: 50m ΥΠΤΙΟ 2η θέση-Αργυρό, 100m ΥΠΤΙΟ 2η θέση-Αργυρό, 200m ΥΠΤΙΟ 2η θέση-Αργυρό
  • ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΔΗΣ ΟΡΕΣΤΗΣ: 50m EΛΕΥΘΕΡΟ2η θέση-Αργυρό, 50m ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ 1η θέση-Χρυσό, 100m ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ1η θέση-Χρυσό
  • ΞΑΝΘΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ: 50m EΛΕΥΘΕΡΟ, 50m ΠΡΟΣΘΙΟ, 100m ΠΡΟΣΘΙΟ
  • ΔΑΙΛΙΑΝΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ: 50m EΛΕΥΘΕΡΟ, 100m ΕΛΕΥΘΕΡΟ, 100m ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ 3η θέση-Χάλκινο
  • ΔΑΙΛΙΑΝΗΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ: 50m EΛΕΥΘΕΡΟ, 50m ΥΠΤΙΟ, 50m ΠΡΟΣΘΙΟ

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ 12 ΕΤΩΝ (25m)

  • ΓΚΕΛΝΤΗ ΔΕΣΠΟΙΝΑ: 50m EΛΕΥΘΕΡΟ2η θέση-Αργυρό, 100m ΕΛΕΥΘΕΡΟ 1η θέση-Χρυσό, 200m ΥΠΤΙΟ3η θέση-Χάλκινο
  • ΚΟΥΚΟΥΒΙΝΟΥ ΑΝΝΑ-ΜΑΡ.: 50m ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ, 200m ΕΛΕΥΘΕΡΟ 1η θέση-Χρυσό, 400m ΕΛΕΥΘΕΡΟ1η θέση-Χρυσό
  • ΠΑΝΑΓΟΠΟΥΛΟΥ ΕΒΕΛΙΝΑ: 200m ΕΛΕΥΘΕΡΟ3η θέση-Χάλκινο, 400m ΕΛΕΥΘΕΡΟ 2η θέση-Αργυρό, 100m ΥΠΤΙΟ 3η θέση-Χάλκινο
  • ΤΣΑΝΤΗΡΙΔΗ ΝΙΚΟΛΕΤΑ: 100m ΕΛΕΥΘΕΡΟ2η θέση-Αργυρό, 50m ΥΠΤΙΟ, 100m ΥΠΤΙΟ

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΓΟΡΙΑ 12 ΕΤΩΝ (25m)

  • ΘΕΟΧΑΡΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ: 100m ΕΛΕΥΘΕΡΟ, 200m ΕΛΕΥΘΕΡΟ, 50m ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ
  • ΔΡΑΠΑΝΑΣΚΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ: 50m ΕΛΕΥΘΕΡΟ 2η θέση-Αργυρό, 100m ΥΠΤΙΟ 2η θέση-Αργυρό, 200m ΥΠΤΙΟ 2η θέση-Αργυρό

ΟΜΑΔΙΚΑ

4 x 50m ΕΛΕΥΘΕΡΟ - ΚΟΡΙΤΣΙΑ 9 ΕΤΩΝ (25m): 3η θέση-Χάλκινο 

ΜΑΡΑΓΚΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ-ΑΓΓΕΛΙΝΑ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ-ΛΑΝΓΚΟΖΙ ΜΑΡΙΝΑ-ΔΙΑΝΕΛΛΟΥ ΜΕΛΙΝΑ

4 x 50m ΕΛΕΥΘΕΡΟ - ΚΟΡΙΤΣΙΑ 12 ΕΤΩΝ (25m): 2η θέση-Αργυρό

ΓΚΕΛΝΤΗ ΔΕΣΠΟΙΝΑ-ΠΑΝΑΓΟΠΟΥΛΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ-ΤΣΑΝΤΗΡΙΔΗ ΝΙΚΟΛΕΤΑ-ΚΟΥΚΟΥΒΙΝΟΥ ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ

4 x 50m ΕΛΕΥΘΕΡΟ - ΑΓΟΡΙΑ 11 ΕΤΩΝ (25m): 3η θέση-Χάλκινο

ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΔΗΣ ΟΡΕΣΤΗΣ-ΚΟΥΚΟΥΒΙΝΟΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ-ΔΑΙΛΙΑΝΗΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ-ΔΑΙΛΙΑΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΜΑΡΙΟΣ

4 x 50m ΜΙΚΤΗ ΟΜΑΔΙΚΗ - ΑΓΟΡΙΑ 11 ΕΤΩΝ(25m): 1η θέση-Χρυσό

ΚΟΥΚΟΥΒΙΝΟΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ-ΞΑΝΘΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ-ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΔΗΣ ΟΡΕΣΤΗΣ-ΔΑΙΛΙΑΝΗΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ

4 x 50m ΜΙΚΤΗ ΟΜΑΔΙΚΗ - ΚΟΡΙΤΣΙΑ 12 ΕΤΩΝ(25m): 2η θέση-Αργυρό

ΓΚΕΛΝΤΗ ΔΕΣΠΟΙΝΑ-ΤΣΑΝΤΗΡΙΔΗ ΝΙΚΟΛΕΤΑ-ΚΟΥΚΟΥΒΙΝΟΥ ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ-ΠΑΝΑΓΟΠΟΥΛΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ

 

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ JUNIOR

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ 7 ΕΤΩΝ (25m)

  • ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΜΑΡΙΑ: 25m ΕΛΕΥΘΕΡΟ, 25m ΥΠΤΙΟ
  • ΔΕΜΕΡΤΖΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ: 25m ΕΛΕΥΘΕΡΟ, 25m ΥΠΤΙΟ

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΓΟΡΙΑ 7 ΕΤΩΝ (25m)

  • ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΥ ΘΕΟΧΑΡΗΣ: 25m ΕΛΕΥΘΕΡΟ, 25m ΥΠΤΙΟ 1η θέση-Χρυσό
  • ΚΟΚΚΙΝΟΠΟΥΛΟΣ ΠΡΟΔΡΟΜΟΣ: 25m ΕΛΕΥΘΕΡΟ3η θέση-Χάλκινο, 25m ΥΠΤΙΟ 3η θέση-Χάλκινο
  • ΓΟΥΣΟΥΤΙΔΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ:25m ΕΛΕΥΘΕΡΟ, 25m ΥΠΤΙΟ

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ 8 ΕΤΩΝ (25m)

  • ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ: 50m ΕΛΕΥΘΕΡΟ, 50m ΥΠΤΙΟ
  • ΔΡΑΠΑΝΑΣΚΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ: 50m ΠΡΟΣΘΙΟ, 50m ΥΠΤΙΟ
  • ΧΑΤΖΗΣΑΒΒΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗ: 50m ΕΛΕΥΘΕΡΟ, 50m ΥΠΤΙΟ

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΓΟΡΙΑ 8 ΕΤΩΝ (25m)

  • ΓΟΥΣΟΥΤΙΔΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ: 50m ΕΛΕΥΘΕΡΟ, 50m ΥΠΤΙΟ
  • ΚΑΙΡΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ: 50m ΕΛΕΥΘΕΡΟ, 50m ΠΡΟΣΘΙΟ
  • ΛΙΑΠΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ: 50m ΕΛΕΥΘΕΡΟ, 50m ΥΠΤΙΟ 2η θέση-Αργυρό
  • ΣΩΤΗΣ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ:50m ΕΛΕΥΘΕΡΟ, 50m ΥΠΤΙΟ
  • ΤΑΡΕΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ: 50m ΕΛΕΥΘΕΡΟ, 25m ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ 1η θέση-Χρυσό
  • ΤΟΥΛΑΚΗΣ ΣΤΕΡΓΙΟΣ:50m ΕΛΕΥΘΕΡΟ, 50m ΠΡΟΣΘΙΟ
  • ΤΣΟΥΚΑΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ: 50m ΥΠΤΙΟ 1η θέση-Χρυσό, 25m ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ 2η θέση-Αργυρό
  • ΤΣΟΥΚΑΣ ΑΓΓΕΛΟΣ: 50m ΥΠΤΙΟ, 50m ΠΡΟΣΘΙΟ 2η θέση-Αργυρό

ΟΜΑΔΙΚΑ

4 x 50m ΕΛΕΥΘΕΡΟ-ΑΓΟΡΙΑ/ΚΟΡΙΤΣΙΑ 8 ΕΤΩΝ (25m): 3η θέση-Χάλκινο 

ΤΣΟΥΚΑΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ-ΤΣΟΥΚΑΣ ΑΓΓΕΛΟΣ-ΧΑΤΖΗΣΑΒΒΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗ-ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ

4 x 25m ΜΙΚΤΗ ΟΜΑΔΙΚΗ-ΑΓΟΡΙΑ/ΚΟΡΙΤΣΙΑ 8 ΕΤΩΝ (25m): 2η θέση-Αργυρό

ΤΑΡΕΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ-ΛΙΑΠΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ-ΧΑΤΖΗΣΑΒΒΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗ-ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ

4 x 50m ΕΛΕΥΘΕΡΟ-ΑΓΟΡΙΑ/ΚΟΡΙΤΣΙΑ 7 ΕΤΩΝ (25m): 2η θέση-Αργυρό 

ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΥ ΘΕΟΧΑΡΗΣ-ΚΟΚΚΙΝΟΠΟΥΛΟΣ ΠΡΟΔΡΟΜΟΣ-ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΜΑΡΙΑ-ΔΕΜΕΡΤΖΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ».

 

 

Σχόλια
Δεν υπάρχουν σχόλια γι'αυτό το άρθρο
Αποστολή σχολίου
1
+
5
=