Παίζουν για διατήρηση των θέσεων

Τελευταία ενημέρωση: 2019-03-23, 14:04:39
Παίζουν για διατήρηση των θέσεων

Στην τελική ευθεία μπαίνουν τα πρωταθλήματα της Ε.Π.Σ.Θ. κι ενώ απομένουν 6 αγωνιστικές, με μικρές τις διαφορές στις κορυφές όλα δείχνουν πως οι πρωτιές θα κριθούν από τυχόν στραβοπατήματα…

Επιμέλεια: ΒΑΣΙΛΗΣ ΖΗΝΕΛΗΣ

Στην Α’ Κατηγορία ο πρωτοπόρος Διαγόρας που παραμένει αήττητος για 17 αγώνες και έχει πάρει προβάδισμα 2 βαθμών από Δήμητρα και Ρήγα Φεραίο, «δοκιμάζεται» σήμερα στην Αγία Παρασκευή ενώ ώς το τέλος έχει δυο ακόμη «εξόδους» με Μυρμιδόνες και Σαρακηνό.

 Στη Β’ Κατηγορία ο Τοξότης, που σε αυτή την αγωνιστική κάνει ρεπό, έχει το προβάδισμα μιας παραπάνω νίκης με τις βαθμολογικές διαφορές να παραμένουν πάντα μικρές… ενώ χαρακτηριστικό είναι ότι ως το τέλος ρεπό θα κάνουν όλες οι ομάδες της πρώτης τετράδας!

Στη Γ΄ Κατηγορία το Αθλητικό Κολέγιο Νίκης είναι σταθερά μπροστά περιμένοντας το ντέρμπι της επόμενης (22ης) αγωνιστικής στα Λεχώνια και της 23ης που θα υποδεχθεί τη Σκόπελο.

Στην 21η αγωνιστική σήμερα και αύριο υπάρχει νέα ώρα έναρξης των αγώνων και το πρόγραμμα στις τρεις κατηγορίες έχει ως εξής:

Α’ Κατηγορία 21η αγωνιστική

Σάββατο 23/3

Γηπ. Σκιάθου, 15.00, Σκιάθος-Ρήγας Φεραίος: Ευαγγελιάς, Σφυρής, Γεωργαντζής.

Γηπ. Αγχιάλου, 16.00, Πύρασος-Μυρμιδόνες: Θεοχάρης, Π. Σακκάς, Σαμαράς.

Γηπ. Ευξεινούπολης, 16.00, Δήμητρα-Πρωτεσίλαος: Γ. Τασιόπουλος, Αντωνίου, Κ. Τασιόπουλος.

Γηπ. Σέσκλου, 16.00, Ακρόπολη-Αίας Σούρπης: Δημητριάδης, Κόκκαλης, Αγγελόπουλος.

Γηπ. Olimpico, 16.00, Αγία Αννα-Ηρακλής: Βλάχος, Α. Αναστασίου, Θάνος.

Γηπ. Αγίας Παρασκευής, 16.00, Αγία Παρασκευή-Διαγόρας: Καλατζής, Δ. Σακκάς, Τριφωνίδης.

Κυριακή 24/3

Γηπ. Βοηθητικό ΕΑΚ, 16.00, Σαρακηνός-Μαγνησιακός: Δημητριάδης, Θ. Τασιόπουλος, Τριφωνίδης.

Οι σκόρερ

22 ΓΚΟΛ: Μαν. Πάσχος (Ρήγας)

18 ΓΚΟΛ: Κ. Σιόβας (Αγία Παρασκευή)

17 ΓΚΟΛ: Θ. Παπαδόπουλος (Δήμητρα)

16 ΓΚΟΛ: Θ. Κατσαβριάς (Αίας)

15 ΓΚΟΛ: Αλ. Α. Σιώμος (Σαρακηνός)

14 ΓΚΟΛ: Δ. Σέττος (Ρήγας), Ι. Αραπίτσας (Αίας)

13 ΓΚΟΛ: Σπ. Νούσιας (Πύρασος), Χειλάς (Αίας)

8 ΓΚΟΛ: Κ. Κρανάς (Δήμητρα), Θρ. Βαλωτής (Διαγόρας)

7 ΓΚΟΛ: Α. Λάμπος (Πρωτεσίλαος), Αλ.Κουβελάς (Διαγόρας)

6 ΓΚΟΛ: Ν.Ε. Βούλγαρης (Δήμητρα), Ευθ. Ξηροκώστας (Δήμητρα), Αλαμάνης (Αγία Παρασκευή/Διαγόρας), Ι. Μόσιος (Σαρακηνός/Διαγόρας), Τζίκας (Πύρασος/Σαρακηνός), Χισάι (Σκιάθος), Μίλτος (Ακρόπολη)

5 ΓΚΟΛ: Αλ. Αραπίτσας (Δήμητρα), Πετρόπουλος (Ηρακλής), Νασιακόπουλος (Ρήγας), Γάρος (Ρήγας), Τ. Κυριάκος (Διαγόρας), Αλικά (Σκιάθος), Τσένα (Μαγνησιακός), Π. Κόκκας (Ακρόπολη), Ν. Αντωνίου (Ακρόπολη)

4 ΓΚΟΛ: Ι. Ζαχαράκης (Πύρασος), Σπ. Καραπλιάγκος (Διαγόρας), Γουτούλης (Διαγόρας), Β. Ζαρίφης (Αγία Αννα), Κ. Τσιουρέλης (Αγία Αννα), Μιχόπουλος (Αίας), Η. Αράπης (Μυρμιδόνες), Δ. Μπούρχας (Μυρμιδόνες), Ντ. Πρίφτι (Σκιάθος)

3 ΓΚΟΛ: Κάρρος (Πύρασος), Φούκης (Δήμητρα/Πύρασος), Δανηλόπουλος (Μαγνησιακός/Πύρασος), Ασλάνογλου (Σαρακηνός), Αναστασίου (Σαρακηνός), Ντούρο (Σαρακηνός), Σπ. Ζάγκας (Αγία Αννα), Φαράντος (Μυρμιδόνες), Οικονόμου (Μαγνησιακός), Μπαλλάς (Μαγνησιακός), Παγώνης (Ακρόπολη), Μαυρίδης (Ακρόπολη), Μερμίγκης (Ακρόπολη)

2 ΓΚΟΛ: Χ. Δαμάσκος (Ηρακλής), Γκάγκας (Ηρακλής), Ιμπρα (Ηρακλής), Δημητρίου (Ηρακλής), Τανός (Ηρακλής), Αλεξίου (Ρήγας), Αραμπατζής (Ρήγας), Ζηρδέλης (Ρήγας), Σ. Γκάγκας (Ρήγας), Χονδρογιάννης (Δήμητρα), Θωμαΐδης (Δήμητρα), Χρόνης (Αγία Παρασκευή), Μαστακούλης (Αγία Παρασκευή), Ρακής (Αγία Παρασκευή), Χατζητρακόσιας (Αγία Αννα), Σφάκας (Αγία Αννα), Καραλόπουλος (Αγία Αννα), Τσόγκας (Αίας), Καλαμάτας (Σαρακηνός), Ν.Κ. Βούλγαρης (Μυρμιδόνες), Ε. Κατσαβριάς (Μυρμιδόνες), Κ. Δημητρίου (Μυρμιδόνες), Τσάκαλος (Πύρασος), Κ. Κόρκος (Πρωτεσίλαος), Ε. Πρίφτι (Σκιάθος), Μανωλιός (Σκιάθος), Τσεκούρας (Ακρόπολη), Χάνος (Ακρόπολη), Αξιώτης (Ακρόπολη), Κουτλούμπασης (Ακρόπολη).

Β’ Κατηγορία 21η αγωνιστική

Σάββατο 23/3

Γηπ. Πορταριάς, 16.00, Μακρινίτσα-Μικροθήβες: Πλακιάς, Παναγιωτόπουλος, Πούλιος.

Γηπ. Ριζομύλου, 16.00, Αστέρας-Ελευθεριακός: Κούστας, Δημητράκης, Σαρακατσάνος.

Γηπ. Γατζέας, 16.00, Α.Ε. 2002-Πηλέας: Τσίντζας, Κατσιγιαννάκης, Μπόλτσης.

Κυριακή 24/3

Γηπ. Αγχιάλου, 11.00, Αγχίαλος-Άνθιμος Γαζής: Αθηναίος, Θ. Τασιόπουλος, Γιάννης.

Γηπ. «Βασδέκειο», 11.00, Πανιώνιος-Ιάσων Α.Μ.: Καλατζής, Σαμαράς, Σκρίμπας.

Γηπ. Διμηνίου, 11.00, Παγασητικός-Δάφνη: Νικόπουλος, Κ. Τασιόπουλος, Κόκκαλης.

Ρεπό: Τοξότης

Οι σκόρερ

21 ΓΚΟΛ: Γ. Κιπτίου (Πανιώνιος), Δ. Στουμποβίκος (ΑΕ 2002)

17 ΓΚΟΛ: Λ. Δενελάβας (Τοξότης)

16 ΓΚΟΛ: Ν. Τσακίρης (Πανιώνιος)

14 ΓΚΟΛ: Χ. Καρακίτσιος (Δάφνη)

13 ΓΚΟΛ: Ι. Καραγιώργος (Αγχίαλος,

12 ΓΚΟΛ: Α. Απριγιάν (Αγχίαλος)

10 ΓΚΟΛ: Ι. Μωυσίδης (Μακρινίτσα)

9 ΓΚΟΛ: Σ. Δημόπουλος (Ιάσων Α.Μ.)

8 ΓΚΟΛ: Κ. Ντίτσιος (Μακρινίτσα), Πριτσίνης (Ελευθεριακός)

7 ΓΚΟΛ: Χρ. Λέτσος (Τοξότης), Αλμπάν (Ιάσων Α.Μ.)

6 ΓΚΟΛ: Κόρμπας (Τοξότης), Χαλιμούρδας (Αστέρας), Αλ. Τσιγαρίδας (Δάφνη), Ζουλένκο (Πηλέας)

5 ΓΚΟΛ: Καραγεώργος (Πανιώνιος), Κόρδα (ΑΕ 2002), Ζατσάη (Ιάσων Α.Μ.)

4 ΓΚΟΛ: Περεντίδης (Παγασητικός/Ιάσων Α.Μ.), Γιωργής (Ιάσων Α.Μ.), Παρίσσης (ΑΕ 2002), Μπραχόλι (Παγασητικός), Ταφίλης (Πανιώνιος), Παλαμιώτης (Μακρινίτσα), Λινάρδος (Α. Γαζής), Μπαρμπαγιαννάκος (Πηλέας)

3 ΓΚΟΛ: Σκλαπάνης (Τοξότης), Μάστορας (Τοξότης), Δεμίρης (Τοξότης), Πήλιος (Αγχίαλος), Ζγατζής (Αγχίαλος), Δ. Αρμάγος (Αγχίαλος), Τσαρέλας (Δάφνη), Καράνταγλης (Παγασητικός), Αλτίνης (Α. Γαζής), Μπάμπαλης (Ελευθεριακός), Οσαφι (Ελευθεριακός), Κατσούδας (Ελευθεριακός), Σαρίδης (Πανιώνιος) Παλάσης (Πηλέας).

Γ’ Κατηγορία 21η αγωνιστική

Σάββατο 23/3

Γηπ. Αχιλλείου, 16.00, Αχιλλέας-Κένταυρος Ν.Π.: Κούφιος, Κίττος, Χασιώτης.

Γηπ. «Βασδέκειο», 16.00, Ερμής-Δύναμη: Βέργου, Κουβάτα, Μπέλλου.

Γηπ. Ι.Μ. Δημητριάδος, 16.00, Δημητριάς-Απόλλων Καν.: Γκατζούνας, Λακιάς, Ζακυνθινός.

Γηπ. Σούρπης, 16.00, Άθλος-Λεχώνια: Σαρρής, Σκρίμπας, Γερμάνης.

Κυριακή 24/3

Γηπ. Βοηθητικό ΕΑΚ, 11.00, ΑΠΟΒ-Σκόπελος: Κούστας, Πούλιος, Ανδραδόπουλος.

Γηπ. Γατζέας, 11.00, Ιωλκός-Αθλ. Κολέγιο Νίκης: Σαρρής, Δημητράκης, Παγωνόπουλος.

Γηπ. «Βασδέκειο», 16.00, Νέος Μαγνησιακός-Ηρακλής Α.Θ.: Ευσταθιάδης, Μπόλτσης, Τοζακίδης.

Οι σκόρερ

22 ΓΚΟΛ: Γιαν. Πλόχα (Δύναμη)

19 ΓΚΟΛ: Γ. Φιλίππου (Λεχώνια)

18 ΓΚΟΛ: Παρίσσης (Ηρακλής Αγ. Θ.), Απ. Κουτσαρνάκης (ΑΚ Νίκης)

15 ΓΚΟΛ: Γ. Βασιλείου (Κανάλια), Μιχ. Χατζηπλής (Ερμής)

14 ΓΚΟΛ: Α. Μπόγιαν (Ιωλκός)

12 ΓΚΟΛ: Γερολυμάτος (Α.Κ. Νίκης), Μαλλιαρός (Δύναμη), Ματθ. Γεωργιάδης (Λεχώνια), Τσιάντος (Κανάλια)

11 ΓΚΟΛ: Φλώκας (Ιωλκός)

10 ΓΚΟΛ: Νιτσάι (Αργαλαστή), Μπουμπούκης (Ερμής)

8 ΓΚΟΛ: Ι. Σκιαθίτης (Σκόπελος)

7 ΓΚΟΛ: Συνοδινός (Σκόπελος), Λ. Κέρτσι (Αθλος), Χούμπλης (ΑΠΟΒ)

6 ΓΚΟΛ: Δαλακιάρης (Σκόπελος), Σένκο (Σκόπελος), Χατζηιωάννου (Α.Κ. Νίκης), Α. Ταφίλης (Δημητριάς), Δ. Καμπέρης (Δημητριάς), Χ. Ασημάκης (Δημητριάς)

5 ΓΚΟΛ: Βαϊόπουλος (Λεχώνια), Κάβουρας (Ιωλκός), Καμάμι (Αργαλαστή), Στύλας (Ερμής)

4 ΓΚΟΛ: Παλιούρης (Ν. Μαγνησιακός), Γκινίδης (Α.Κ. Νίκης), Τρελλόπουλος (Λεχώνια), Λούζι (Αχιλλέας), Κλίντον (Ηρακλής Α.Θ.), Τίτου (Αθλος), Ζήσης (Κανάλια), Α. Ζαφειρόπουλος (Δημητριάς), Πατσής (Σκόπελος), Θ. Παπαδόπουλος (ΑΠΟΒ), Τζιόρτζιος (Α.Κ. Νίκης), Νταιλιάνι (ΑΠΟΒ)

3 ΓΚΟΛ: Γλυκός (Ν. Μαγνησιακός), Μαρ. Παπαδήμος (Δύναμη), Πρίφτης (Δύναμη), Πολύζος (Ιωλκός),Τόρο (Ιωλκός), Λ. Τσιργής (Αργαλαστή), Μανώλης (Κανάλια), Ν. Δημόπουλος (Κανάλια), Αφεντίτσας (Ερμής).

 

 

 

 

Σχόλια
Δεν υπάρχουν σχόλια γι'αυτό το άρθρο
Αποστολή σχολίου
7
+
6
=