Γιορτή του αθλητισμού από τον Δήμο Βόλου - Όλοι οι βραβευθέντες

Τελευταία ενημέρωση: 2019-03-19, 12:23:07
Οι βραβευθέντες αθλητές στα ομαδικά αθλήματα
Γιορτή του αθλητισμού από τον Δήμο Βόλου - Όλοι οι βραβευθέντες

Η μεγάλη γιορτή του ερασιτεχνικού αθλητισμού με τη βράβευση των κορυφαίων αθλητών από τον Δήμου Βόλου πραγματοποιήθηκε χθες Δευτέρα στο Πολιτιστικό Κέντρο Νέας Ιωνίας.

Οι διακεκριμένοι αθλητές που βραβεύθηκαν επιλέχθηκαν σύμφωνα με τα παρακάτω κριτήρια:

Α) Διακριθέντες αθλητές-τριες αθλητικών συλλόγων με έδρα τον Δήμο Βόλου, σε ολυμπιακά αγωνίσματα για επιτυχίες πρωταθλημάτων, βάσει των Ελληνικών Εθνικών Ομοσπονδιών:

Συμμετοχή σε παγκόσμια πρωταθλήματα, έως 8η θέση σε πανευρωπαϊκά πρωταθλήματα και επίδοση ή ισοφάριση αντίστοιχου ρεκόρ, βαλκανικά πρωταθλήματα μέχρι & 3η θέση, πανελλήνια πρωταθλήματα μόνο για την 1η θέση ή επίδοση / ισοφάριση αντίστοιχου ρεκόρ και 1η θέση για τα πανελλήνια σχολικά πρωταθλήματα.

Β) Αθλητές συλλόγων με έδρα τον Δήμο Βόλου, που σημείωσαν μόνο διεθνείς επιτυχίες σε μη ολυμπιακά αθλήματα όπως παραπάνω.

Γ) Ομάδες με άνοδο σε εθνική κατηγορία μετά από αγωνιστική δραστηριότητα την περίοδο 2017-2018.

Επίσης βραβεύθηκαν και ο κορυφαίοι ερασιτέχνες αθλητές στα ομαδικά αθλήματα που αναδείχτηκαν με τη σημαντική συνεισφορά της ψηφοφορίας των αθλητικών συντακτών των τοπικών μέσων ενημέρωσης.

Τα ονόματα των αθλητών: 

ΑΘΛΗΤΕΣ ΑμεΑ

ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΣΩΜΑΤΕΙΟ ΑμεΑ «ΟΙ ΑΡΓΟΝΑΥΤΕΣ»

Κλειτσογιάννης Ευθύμιος

  • 2η θέση στο άθλημα της τρίκυκλης ποδηλασίας στην κατηγορία Τ1 στο Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Τρίκυκλης Ποδηλασίας & στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Τρίκυκλης Ποδηλασίας

Μπαρμπαγεωργόπουλος Δημήτριος

  • 1η θέση στα αθλήματα της δισκοβολίας και της σφαιροβολίας στην κατηγορία F53στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κλασικού Αθλητισμού

Αγραφιώτης Γεώργιος

  • 1η θέση στο άθλημα της σφαιροβολίας στην κατηγορία F58στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κλασικού Αθλητισμού
  • 2η θέση στο άθλημα της δισκοβολίας στην κατηγορία F58στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κλασικού Αθλητισμού

Τασιούλης Γεώργιος

  • 1η θέση στο άθλημα της σφαιροβολίαςστην κατηγορίαF40στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κλασικού Αθλητισμού
  • 3η θέση στο άθλημα της δισκοβολίας στην κατηγορίαF40στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κλασικού Αθλητισμού

Συριής Γεώργιος

  • 2η θέση στο άθλημα της κορίνας στην κατηγορίαF32 στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κλασικού Αθλητισμού
  • 3η θέση στο άθλημα της δισκοβολίας στην κατηγορίαF32 στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κλασικού Αθλητισμού

Αγλαϊνη Ειρήνη - Στυλιανή

·         1η θέση στα αθλήματα της σφαιροβολίας και της δισκοβολίας στην κατηγορία F20 στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κλασικού Αθλητισμού

Μούτσιου Θεοδώρα

  • 2η θέση στο άθλημα της σκοποβολής στο R5 στην κατηγορία SH2Ab-L στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Σκοποβολής

·         2η θέση στα αθλήματα της σφαιροβολίας και της κορίνας στην κατηγορία F32 στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κλασικού Αθλητισμού

Nadim Ahmeed

·         1η θέση στα αθλήματα των 200m, 400m& άλμα εις μήκος στην κατηγορία F47 στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κλασικού Αθλητισμού

Θεοχάρη Σωτηρία

  • 3η θέση στο άθλημα της κορίνας στην κατηγορίαF32 στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κλασικού Αθλητισμού

Στέλλος Ιωάννης

  • 3η θέση στο άθλημα της δισκοβολίας στην κατηγορίαF37 στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κλασικού Αθλητισμού

Χατζηπαρασίδου Δέσποινα

  • 1η θέση στα αθλήματα 50mύπτιο, 50m ελεύθερο & 100m ελεύθερο στην κατηγορία S9 στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κολύμβησης

Ψαθάς Νείλος & Αγδινιώτης Ηλίας

  • 3η θέση στο άθλημα Boccia (ζευγάρια) στην κατηγορία BC3 στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Boccia

Ψαθάς Βασίλειος & Μπακαλέξη Αικατερίνη

  • 3η θέση στο άθλημα Boccia (ζευγάρια) στην κατηγορία BC3 στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Boccia

Χριστοδούλου Άγγελο

·         1η θέση στο άθλημα της δισκοβολίας στην κατηγορία F 40 στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κλασικού Αθλητισμού

Kαρακώστα Παναγιώτη

·         2η θέση στο άθλημα της δισκοβολίας στην κατηγορία F 34 στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κλασικού Αθλητισμού

ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΑμεΑ ΜΑΓΝΗΣΙΑΣ «ΠΕΙΡΑΤΕΣ»

Αλτίν Λέσι

  • 1η θέση στο Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Ποδηλασίας
  • 1η θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ποδηλασίας
  • 1η θέση με την Εθνική Ομάδα στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα GOALBALLB΄ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ

Νικολάου Ελευθέριος

  • 1η θέση στο Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Ποδηλασίας ( ως πιλότος)
  • 1η θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ποδηλασίας( ως πιλότος)

Ανεστοπούλου Αθηνά

  • 1η θέση στο ακόντιο στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κλασικού Αθλητισμού

Παρίσσης Γεώργιος

  • 1η θέση στα 1.500μ & στα 10.000μστο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κλασικού Αθλητισμού

Σιάρρας Κωνσταντίνος

  • 1η θέση στα 800μστο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κλασικού Αθλητισμού

 

Ρεντίφης Νικόλαος

  • 3η θέση στην σφαίραστο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κλασικού Αθλητισμού

                     ΑΘΛΗΤΕΣ ΜΕ ΥΨΗΛΕΣ ΔΙΑΚΡΙΣΕΙΣ                

ΑΘΛΗΤΕΣ ΜΕ ΠΑΓΚΟΣΜΙΕΣ ΔΙΑΚΡΙΣΕΙΣ

Καλανδαρίδης Ιωάννης

ΟΕΑ.ΝΑΒ. Κωπηλασία

  • 1η θέση στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Κωπηλασίας Ν. Ανδρών στο Διπλό σκιφ
  • 3η θέση στο Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Κωπηλασίας Ν. Ανδρών στη Δίκωπο άνευ πηδαλιούχο
  • 1η θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κωπηλασίας Ν. Ανδρών στο Διπλό σκιφ

Αγιώτη Έλενα

ΟΕΑ.ΝΑΒ Κωπηλασία

  • 2η θέση στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Κωπηλασίας Νεανίδων στo Διπλό σκιφ
  • 1η θέση στο Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Κωπηλασίας Ν. Γυναικών στο Διπλό σκιφ
  • 1η θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κωπηλασίας Νεανίδων στο τετραπλό σκίφ

Σχιζοδήμος Γρηγόρης

ΟΕΑ.ΝΑΒ Κωπηλασία

  • 2η θέση στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Κωπηλασίας Εφήβων στο διπλό σκιφ
  • 8η θέση στο Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Κωπηλασίας Ν. Ανδρών στο σκιφ
  • 1η θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κωπηλασίας Εφήβων στο Διπλό σκίφ

Νόνη Ισμήνη

Ν.Ο.Β.Α. – Κωπηλασία

  • 2η θέση στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Κωπηλασίας Νεανίδων στο διπλό σκιφ
  • 1ες θέσεις στο Βαλκανικό Πρωτάθλημα Κωπηλασίας Κορασίδων στο σκιφ και στο τετραπλό σκιφ
  • 1η θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κωπηλασίας στο σκιφ κορασίδων

Βόντζου Αναστασία

Ν.Ο.Β.Α. – Κωπηλασία

  • 4η θέση στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Κωπηλασίας Γυναικών κάτω των 23 ετών στο διπλό σκιφ ελαφρών βαρών

Τσιόβολου Μαρία Ελένη

ΕΟΣ ΒΟΛΟΥ – Χιονοδρομία

  • 5η θέση στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Νέων Αλπικών Αγωνισμάτων στο Αλπικό Σύνθετο κατηγορίαςU18
  •  6η θέση στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Νέων Αλπικών Αγωνισμάτων στην Υπεργιγαντιαία Τεχνική Κατάβασηκατηγορίας U18

Μαραγκός Γεώργιος

Ν.Ο.Β.Α. – Κωπηλασία

  • 6η θέση στο ΠαγκόσμιοΠρωτάθλημα Κωπηλασίας Εφήβων στην τετράκωπο χωρίς πηδαλιούχο
  • 4η θέση στο ΠανευρωπαϊκόΠρωτάθλημα Κωπηλασίας Εφήβων στην τετράκωπο χωρίς πηδαλιούχο
  • 2η θέση στο Βαλκανικό ΠρωτάθλημαΚωπηλασίας Εφήβων στην τετράκωπο χωρίς πηδαλιούχο
  • 3η θέση στο Βαλκανικό ΠρωτάθλημαΚωπηλασίας Εφήβων στην οκτάκωπο
  • 1η θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κωπηλασίας Εφήβων στην τετράκωπο με πηδαλιούχο

Κοφίδη Βασιλική

Ν.Ο.Β.Α. Συγχρονισμένη – Καλλιτεχνική Κολύμβηση

  • 8ες θέσεις στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Συγχρονισμένης – Καλλιτεχνικής Κολύμβησης Νεανίδων στα αγωνίσματα του combo και του καλλιτεχνικού ομαδικού
  • 9η θέση στοΠαγκόσμιο Πρωτάθλημα Συγχρονισμένης – Καλλιτεχνικής Κολύμβησης Νεανίδων στο αγώνισμα του τεχνικού ομαδικού
  • 4η θέση στο Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Συγχρονισμένης – Καλλιτεχνικής Κολύμβησης Γυναικών στο αγώνισμα του combo
  • 5ες θέσεις στο Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Συγχρονισμένης – Καλλιτεχνικής Κολύμβησης Γυναικών στα αγωνίσματα του καλλιτεχνικού ομαδικού και του τεχνικού ομαδικού
  • 5ες θέσεις στο Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Συγχρονισμένης – Καλλιτεχνικής Κολύμβησης Νεανίδων στα αγωνίσματα του combo, καλλιτεχνικού ομαδικού και τεχνικού ομαδικού
  • 1η θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Συγχρονισμένης – Καλλιτεχνικής Κολύμβησης Νεανίδων στο αγώνισμα του combo

Νεφέλη –Αικατερίνη Γκαγιάνη

Ν.Ο.Β.Α. Συγρονισμένη – Καλλιτεχνική Κολύμβηση

  • 8ες θέσεις στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Συγρονισμένης – Καλλιτεχνικής Κολύμβησης Νεανίδων στα αγωνίσματα του combo και του καλλιτεχνικού ομαδικού
  • 9η θέση στοΠρωτάθλημα Συγχρονισμένης – Καλλιτεχνικής Κολύμβησης Νεανίδων στο αγώνισμα του τεχνικού ομαδικού
  • 5ες θέσεις στο Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Συγχρονισμένης – Καλλιτεχνικής Κολύμβησης Νεανίδων στα αγωνίσματα του combo, καλλιτεχνικού ομαδικού και τεχνικού ομαδικού
  • 1η θέση στα Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Συγχρονισμένης – Καλλιτεχνικής Κολύμβησης Νεανίδων στο αγώνισμα του combo

Κουτσελίνη Αναστασία

Ν.Ο.Β.Α. Συγχρονισμένη – Καλλιτεχνική Κολύμβηση

  • 8ες θέσεις στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Συγρονισμένης – Καλλιτεχνικής Κολύμβησης Νεανίδων στα αγωνίσματα του combo και του καλλιτεχνικού ομαδικού
  • 9η θέση στοΠαγκόσμιο Πρωτάθλημα Συγρονισμένης – Καλλιτεχνικής Κολύμβησης Νεανίδων στο αγώνισμα του τεχνικού ομαδικού
  • 1η θέση στα Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Συγχρονισμένης – Καλλιτεχνικής Κολύμβησης Νεανίδων στο αγώνισμα του combo

Αναστασία Δοδοντζίδη

Ν.Ο.Β.Α. Συγχρονισμένη – Καλλιτεχνική Κολύμβηση

  • 8η θέση στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Συγχρονισμένης – Καλλιτεχνικής Κολύμβησης Νεανίδων στο αγώνισμα του combo
  • 1η θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Συγχρονισμένης – Καλλιτεχνικής Κολύμβησης Νεανίδων στο αγώνισμα του combo

Μπιτζιλαίου Ιωάννα

ΟΕΑ.ΝΑΒ Κωπηλασία

  • 8η θέση στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Κωπηλασίας Ν. Γυναικών στην τετράκωπο
  • 1η θέση στο Βαλκανικό Πρωτάθλημα Κωπηλασίας Νεανίδων στο τετραπλό σκιφ
  • 1ηθέση στο Βαλκανικό Πρωτάθλημα Κωπηλασίας Νεανίδων στο διπλό σκιφ
  • 1η θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κωπηλασίας Νεανίδων στο τετραπλό σκιφ

Γεωργούδη Μαργαρίτα

ΟΕΑ.ΝΑΒ Κωπηλασία

  • 8η θέση στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Κωπηλασίας Ν. Γυναικών στην τετράκωπο

Μεντεκίδη Αναστασία

Γ.Σ.Β «Η ΝΙΚΗ» Κολύμβηση

  • 2η θέση στην Παγκόσμια Γυμνασιάδα στην σκυτάλη 4x100 ελεύθερο Νεανίδων

Γκαράς Χρήστος

Γ.Σ.Β «Η ΝΙΚΗ» Κλασικός Αθλητισμός

  • 9η θέση στην παγκόσμια Γυμνασιάδα στα 400μ με εμπόδια

ΑΘΛΗΤΕΣ ΜΕ ΕΥΡΩΠΑΪΚΕΣ ΔΙΑΚΡΙΣΕΙΣ

Καραδέμητρος Δημήτριος

Ν.Ο.Β.Α. – Κωπηλασία

  • 4η θέση στο ΠανευρωπαϊκόΠρωτάθλημα Κωπηλασίας Εφήβων στην τετράκωπο χωρίς πηδαλιούχο
  • 1η θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κωπηλασίας Εφήβων στην τετράκωπο με πηδαλιούχο

Φραγκάκη Ελένη

Ν.Ο.Β.Α. Συγχρονισμένη – Καλλιτεχνική Κολύμβηση

  • 2η θέση στο Μεσογειακό ΠρωτάθλημαΣυγχρονισμένης – Καλλιτεχνικής Κολύμβησης Κορασίδων Α΄ στο αγώνισμα του combo
  • 3η θέση στο Μεσογειακό ΠρωτάθλημαΣυγχρονισμένης – Καλλιτεχνικής Κολύμβησης Κορασίδων Α΄ στο αγώνισμα του ομαδικού
  • 1η θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Συγχρονισμένης – Καλλιτεχνικής Κολύμβησης Νεανίδων Α΄ στο αγώνισμα του combo

Δεληγιάννη Ελένη

Ν.Ο.Β.Α. Συγχρονισμένη – Καλλιτεχνική Κολύμβηση

  • 2η θέση στο Μεσογειακό ΠρωτάθλημαΣυγχρονισμένης – Καλλιτεχνικής Κολύμβησης Κορασίδων Α΄ στο αγώνισμα του combo
  • 3η θέση στο Μεσογειακό ΠρωτάθλημαΣυγχρονισμένης – Καλλιτεχνικής Κολύμβησης Κορασίδων Α΄ στο αγώνισμα του ομαδικού
  • 1η θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Συγχρονισμένης – Καλλιτεχνικής Κολύμβησης Νεανίδων Α΄ στο αγώνισμα του combo

ΑΘΛΗΤΕΣ ΜΕ ΒΑΛΚΑΝΙΚΕΣ ΔΙΑΚΡΙΣΕΙΣ

Καλανδαρίδη Αναστασία

ΟΕΑ.ΝΑΒ Κωπηλασία

  • 1η θέση στο Βαλκανικό Πρωτάθλημα Κωπηλασίας Νεανίδων στη δίκωπο άνευ πηδαλιούχου
  • 2η θέση στο Βαλκανικό Πρωτάθλημα Κωπηλασίας Νεανίδων στη τεράκωπο άνευ πηδαλιούχου
  • 1η θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κωπηλασίας Νεανίδων στη τεράκωπο άνευ πηδαλιούχου
  • 1η θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κωπηλασίας Νεανίδων στο τετραπλό σκιφ

Γιάννου Ασπα

ΟΕΑ.ΝΑΒ Κωπηλασία

  • 1η θέση στο Βαλκανικό Πρωτάθλημα Κωπηλασίας Νεανίδων στη δίκωπο άνευ πηδαλιούχου
  • 2η θέση στο Βαλκανικό Πρωτάθλημα Κωπηλασίας Νεανίδων στη τεράκωπο άνευ πηδαλιούχου
  • 1η θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κωπηλασίας Νεανίδων στη τεράκωπο άνευ πηδαλιούχου

Τσιρίκος Αθανάσιος

Ν.Ο.Β.Α. – Συγχρονισμένες Καταδύσεις

·         1ες θέσεις στο Βαλκανικό Πρωτάθλημα Συγχρονισμένων Καταδύσεων Νέων από βατήρα 3μ και 10μ

·         1ες θέσεις στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Συγχρονισμένων Καταδύσεων στην ΟΠΕΝ κατηγορία από βατήρα 1μ και 3μ σταθερά

Γεροβασίλης Όλγα

Ε.Ο.Σ.ΒΟΛΟΥ Αναρρίχηση

  • 1η θέση στο Βαλκανικό Πρωτάθλημα Αναρρίχησης Νέων στην κατηγορία YouthF

Μπρουσούβάνα Αικατερίνη

Ν.Ο.Β.Α. – Κωπηλασία

  • 1η θέση στο ΒαλκανικόΠρωτάθλημα Κωπηλασίας Νεανίδων στο τετραπλό σκιφ

Ζωγράφος Δημήτρης

ΟΕΑ.ΝΑΒ Κωπηλασία

  • 3η θέσηστο Βαλκανικό Πρωτάθλημα Κωπηλασίας Εφήβων στο διπλό σκιφ

ΑΘΛΗΤΕΣ ΜΕ ΔΙΕΘΝΕΙΣ ΕΠΙΤΥΧΙΕΣ ΣΕ ΜΗ ΟΛΥΜΠΙΑΚΑ ΑΘΛΗΜΑΤΑ

Λιβογιάννης Κων/νος

Ν.Ο.Β.Α – Τεχνική Κολύμβηση

·         2ες θέσεις στο Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Τεχνικής Κολύμβησης Εφήβων στα 100μ, 200μ και 400μδιπλά πέδιλα

Στάμου Ελευθερία

Α.Σ.ΟΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ 1937- Τεχνική Κολύμβηση

·         6η θέση στο Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Τεχνικής Κολύμβησης Ν. Νεανίδων στα 200μ διπλά πέδιλα

Ταστσόγλου Ιωάννα-Αφραδίτη

Α.Σ. ΚΕΝΤΡΟ ΑΘΛΗΣΗΣ ΒΟΛΟΥ

  • 3η θέση στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα KickBoxingστα +70kgLightContact

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ ΕΠΙΤΥΧΙΕΣ

ΑΝΑΡΡΙΧΗΣΗ

Τσιάρας Βασίλης

  • 1η θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Αγωνιστικής Αναρρίχησης στην κατηγορία «Νέοι Δ»

ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ

Ν.Ο.Β.Α.

Αντωνοπούλου Βιολέτα

·         1η θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ιστιοπλοΐας στο laserBug στην κατηγορία Νεανίδων

ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ

Ν.Ο.Β.Α.

Μήτρου Γρηγόρης

·         1ες θέσεις στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Συγχρονισμένων Καταδύσεων στην Γ΄ κατηγορία από 3μ και σταθερό βατήρα

Χαλέμου Σταυρούλα

·         1ες θέσεις στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Συγχρονισμένων Καταδύσεων στην Γ΄ και Β΄ κατηγορία από σταθερό βατήρα

ΚΛΑΣΣΙΚΟΣ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ

Γ.Σ.Β. «Η ΝΙΚΗ»

Τσουκαλά Δήμητρα

1η θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κλασσικού Αθλητισμού Εφήβων-Νεανίδων στα 100μ

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Γ.Σ.Β. «Η ΝΙΚΗ»

Τσαλούχου Χαρούλα

  • 1ες θέσεις στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κολύμβησης στα 200μ, 400μ, 800μ ελεύθερο Παγκορασίδων Α΄ και σκυτάλη 4x100 μικτή ομαδική mixed

Ιωαννίδη Ευτυχία

  • 1ες θέσεις στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κολύμβησης στα 200μ ύπτιο Παγκορασίδων Β΄, 200μ μικτή ατομική Παγκορασίδων Β’, 400μ μικτή ατομική Παγκορασίδων Β’
  • Πανελλήνια ρεκόρ στα 400μ μικτή ατομική σε πισίνα 25μ & 50μ, 200μ ύπτιο σε πισίνα 25μ & 50μ και 100μ ύπτιο σε πισίνα 25μ

Γκέκας Λάζαρος

  • 1ες θέσεις στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κολύμβησης στα 100μ πεταλούδα Παμπαίδων Α΄, 200μ πεταλούδα Παμπαίδων Α’ και σκυτάλη 4 x100μ Μικτή Ομαδική mixed

Λιάκος Ιωάννης

  • 1ες θέσεις στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κολύμβησης στα 200μ Μικτή Ομαδική Παμπαίδων Β’ και 400μ Μικτή Ομαδική Παμπαίδων Β’

Χατζηεφραιμίδου Μαρίνα

  • 1η θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κολύμβησης στην σκυτάλη 4 x 100μ Μικτή Ομαδική mixed, Παγκορασίδων Α΄

Καλαμπούκας Νικόλαος

  • 1η θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κολύμβησης στην σκυτάλη 4 x 100μ Μικτή Ομαδική mixed, Παμπαίδων Β΄

Α.Σ.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ 1937

Στάμος Απόστολος

  • 1η θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα OpenWaterΠαίδων μεγάλων αποστάσεων

Τρύπα Σοφία

·         1ες θέσεις στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Παγκορασίδων Α΄ στα 100μ , 200μ ύπτιο & στα 200μ μικτή ατομική

Ν.Ο.Β.Α.

Τριανταφυλλίδη Μαρίνα

·         1η θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Μεγάλων Αποστάσεων Νεανίδων στα 7500μ

Τριανταφυλλίδη Παρασκευή

·         1η θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Μεγάλων Αποστάσεων Νεανίδων στα 5000μ

ΟΕΑ.ΝΑΒ

Μακρής Αθανάσιος

·        1ες θέσεις στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κολύμβησης στα 400μ ελεύθερο, 800μ ελεύθερο και 1500μ ελεύθερο.

ΚΩΠΗΛΑΣΙΑ

ΟΕΑ.ΝΑΒ

Δεμελής Νίκος

·        1η θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κωπηλασίας Ν. Ανδρών στο διπλό σκιφ Ν. Ανδρών

Μπαρουτάς Βασίλης

·        1η θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κωπηλασίας Εφήβων στο διπλό σκιφ Εφήβων

Δεμελή Ευαγγελία

·        1η θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κωπηλασίας Νεανίδων στη τερτάκωπο άνευ πηδαλιούχο

Βαρελοπούλου Ειρήνη

·        1η θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κωπηλασίας Νεανίδων στην δίκωπο άνευ πηδαλιούχο

Βαρελοπούλου Ελένη

  • 1η θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κωπηλασίας Κορασίδων στην δίκωπο άνευ πηδαλιούχο

Σαμίου Αποστολία

·        1η θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κωπηλασίας Κορασίδων στην δίκωπο άνευ πηδαλιούχο

Ν.Ο.Β.Α.

Οικονόμου Νικόλαος

  • 1η θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κωπηλασίας Εφήβων στην τετράκωπο με πηδαλιούχο

Παρασκευάς Γεώργιος

  • 1η θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κωπηλασίας Εφήβων στην τετράκωπο με πηδαλιούχο

Ιωαννίδης Ορέστης

  • 1η θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κωπηλασίας Εφήβων στην τετράκωπο με πηδαλιούχο

Νάνος Ιάσωνας

  • 1η θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κωπηλασίας Παίδων στην δίκωπο χωρίς πηδαλιούχο

Παρασκευάς Νικόλαος

  • 1η θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κωπηλασίας Παίδων στην δίκωπο χωρίς πηδαλιούχο

ΠΑΛΗ

ΠΑΛΑΙΣΤΙΚΟΣ ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ

Κωνσταντάκης Ιωάννης

  • 1η θέση στο Πανελλήνιο Σχολικό Πρωτάθλημα Ελευθέρας και Ελληνορωμαϊκης Πάλης

Φλώρου Εύα – Ελένη

  • 1η θέση στο Πανελλήνιο Σχολικό Πρωτάθλημα Ελευθέρας και Ελληνορωμαϊκης Πάλης

Α.Β.Α. ΒΟΛΟΥ «ΟΛΥΜΠΙΟΝΙΚΗΣ»

Καρναβάς Ηλίας

  • 1η θέση στο Πανελλήνιο παιδικό Πρωτάθλημα Παμπαίδων στα 54 kg
  • 1η θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Παμπαίδων στα 48 kg

ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ

ΣΚΟΠΕΥΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΒΟΛΟΥ

Μπαντώλα Κων/να

  • 1η θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Σκοποβολής στο αεροβόλο τουφέκι ατομικό στην κατηγορία γυναικών

Αθανασιάδης Ευάγγελος

  • 1ες θέσεις στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Σκοποβολής στο αεροβόλο τουφέκι ατομικό και ομαδικό & στο 3x40 τουφέκι ατομικό στην κατηγορία εφήβων

Σιούρας Μάριος

  • 1η θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Σκοποβολής στο αεροβόλο τουφέκι ατομικό και ομαδικό & στο 3x40 τουφέκι ατομικό στη κατηγορία εφήβων.

Αϊδαλής Κων/νος

  • 1ες θέσεις στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Σκοποβολής στο 3x40 τουφέκι ατομικό & στο αεροβόλο τουφέκι ομαδικό στη κατηγορία εφήβων

Μαραγκού Ασημίνα

  • 1ες θέσεις στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Σκοποβολής στο αεροβόλο πιστόλι mixedατομικό & στο αεροβόλο τουφέκι ομαδικό στην κατηγορία νεανίδων

Τηλκερίδης Νικόλαος

  • 1η θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Σκοποβολής στο αεροβόλο πιστόλι mixedατομικό στην κατηγορία εφήβων

Γκαρέλη Ιωάννα

  • 1η θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Σκοποβολής στο αεροβόλο τουφέκι ομαδικό στην κατηγορία παίδων Β΄κορίτσια.

Βαρελά Κλεοδώρα

  • 1η θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Σκοποβολής στο αεροβόλο τουφέκι ομαδικό στην κατηγορία παίδων Β΄κορίτσια.

Κανανά Ανθή

  • 1η θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Σκοποβολής στο αεροβόλο τουφέκι ομαδικό στην κατηγορία παίδων Β΄κορίτσια.

Μανδαλιάνου Στέλλα

  • 1η θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Σκοποβολής στο αεροβόλο τουφέκι ομαδικό στην κατηγορία νεανίδων.

Μπαλατσού Μελίτη

  • 1η θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Σκοποβολής στο αεροβόλο τουφέκι ομαδικό στην κατηγορία νεανίδων.

Τσαντούλα Πηνελόπη

  • 1η θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Σκοποβολής στο πιστόλι σπορ ομαδικό στην κατηγορία γυναικών

Χριστοδούλου Ευαγγελία

  • 1η θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Σκοποβολής στο πιστόλι σπορ ομαδικό στην κατηγορία γυναικών

Βέλια Αικατερίνη

  • 1η θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Σκοποβολής στο πιστόλι σπορ ομαδικό στην κατηγορία γυναικών

ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Ν.Ο.Β.Α.

Χρυσούλα Ιωάννου

·         1η θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Συγχρονισμένης – Καλλιτεχνικής Κολύμβησης Νεανίδων στο αγώνισμα του combosto

Τσέντζου Παρασκευή

·         1η θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Συγχρονισμένης – Καλλιτεχνικής Κολύμβησης Νεανίδων στο αγώνισμα του combosto

Καραγιάννη Κυριακή

·         1η θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Συγχρονισμένης – Καλλιτεχνικής Κολύμβησης Νεανίδων στο αγώνισμα του combosto

Μαντζαφλέρη Γεωργία

·         1η θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Συγχρονισμένης – Καλλιτεχνικής Κολύμβησης Νεανίδων στο αγώνισμα του combosto

ΤΑΕ ΚΒΟ ΝΤΟ

Α.Σ.ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ ΒΟΛΟΥ

Ζαχαράκη Μαρία-Χριστίνα

·         1η θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ταε Κβο Ντο στην κατηγορία -68 Νεανίδων

Βαϊνάς Κωνσταντίνος

·         1η θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ταε Κβο Ντο στην κατηγορία +78 

ΧΙΟΝΟΔΡΟΜΙΑ

Ε.Ο.Σ ΒΟΛΟΥ

Ασβεστάς Δημήτριος

·         1η θέση στους Πανελλήνιους Αγώνες Αλπικών Αγωνισμάτων Π2-Κ2 στην Τεχνική Κατάβαση στην κατηγορία Παίδων

Τσιόβολου Μαρία-Ελένη

·         1ες θέσειςστους Πανελλήνιους Αγώνες Αλπικών Αγωνισμάτων στην Τεχνική Κατάβαση και στην Γιγαντιαία Τεχνική Κατάβαση στην κατηγορία Νεανίδων

Δημητρώφ Ευρυδίκη

·         1ες θέσειςστους Πανελλήνιους Αγώνες Αλπικών Αγωνισμάτων στην Τεχνική Κατάβαση και στην Γιγαντιαία Τεχνική Κατάβαση στην κατηγορία Κορασίδων 1

Κορολής Βασίλειος

·         1η θέση στους Πανελλήνιους Αγώνες Αλπικών Αγωνισμάτων στην Τεχνική Κατάβαση στην κατηγορία Παίδων 1.

Σκιαθίτη Ελένη

·         1η θέση στους Πανελλήνιους Αγώνες Αλπικών Αγωνισμάτων στην Γιγαντιαία Τεχνική Κατάβαση COMBIστην κατηγορία Πανκορασίδων.

Καλτσογιάννη Μαρία – Νικολέτα

·         1η θέση στους Πανελλήνιους Αγώνες Αλπικών Αγωνισμάτων Π2-Κ2 στην Τεχνική Κατάβαση στην κατηγορία Κορασίδων

ΚΟΡΥΦΑΙΟΙ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΕΣ ΑΘΛΗΤΕΣ ΣΕ ΟΜΑΔΙΚΑ ΑΘΛΗΜΑΤΑ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ 2017-2018

ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

  • Καλόγηρος Θεόδωρος (Α.Σ. ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ )
  • Καρτσαμπάς Χρήστος (Γ.Σ.ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ)
  • Γάτσιου Χρύσα (Α.Σ.ΒΟΛΟΣ 2004)

ΚΑΛΑΘΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

  • Κουτίνας Σάκης (Γ.Σ.ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ)
  • Αρτεμησίου Ιωάννα (Α.Σ.Β. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 1937)

ΠΕΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

·         Τσοπάνος Γιώργος (Α.Σ. BEACH VOLLEY ΒΟΛΟΥ «ΑΡΓΩ»)

·         Καλαποδά Μαριάννα (Α.Σ. BEACH VOLLEY ΒΟΛΟΥ «ΑΡΓΩ»)

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

·         Γκανάτσιος Δημήτριος (Γ.Σ.ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ)

·         Σούλια Βασιλική (ΟΕΑ.ΝΑΒ)

ΧΕΙΡΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

·         Καρανάσιος Κώστας (Α.Γ.Ε. ΑΓΡΙΑΣ ΒΟΛΟΥ ”ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ 2008)

ΑΝΟΔΟΣ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΩΝ ΟΜΑΔΩΝ ΣΕ ΕΘΝΙΚΕΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ ΟΜΑΔΙΚΩΝ ΑΘΛΗΜΑΤΩΝ

  • Ομάδα καλαθοσφαίρισης ανδρών του «Α.Σ.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ 1937» : άνοδο στην Γ Εθνική Κατηγορία Ανδρών.

Στην ομάδα αγωνίστηκαν οι αθλητές : 1) Αλεξίου Κώστας 2) Καραγεώργος Θωμάς 3) Μπόγδανος Δημήτριος 4) Παρασκευάς Γεώργιος 5) Σκαμάγκας Σταμάτης 6) Αναστασόπουλος Λεωνίδας 7) Τσιαπράζης Νίκος 8) Καραθάνος Δημήτριος 9) Βλασταρίδης Αλέξανδρος 10) Παπούλιας Παναγιώτης 11) Ιλτσόγλου Θεόδωρος 12) Τζήμας Δημήτριος 13) Λουλούδης Αλέξανδρος

  • Ομάδα πετοσφαίρισης γυναικών του Γ.Σ. «Η ΝΙΚΗ» : άνοδο στην Β΄ Εθνική Κατηγορία Γυναικών.

Στην ομάδα αγωνίστηκαν οι αθλητες : 1) Μερκανιάν Ελένη 2) Μπένου Αθανασία 3) Νικολούλη Ευαγγελία 4) Σύρου Ευαγγελία 5) Βαϊτση Νεκταρία 6) Γκαγκαδέλλη Ασημίνα 7) Θεοδωρακάκη Έλλη 8) Δολγύρα Βασιλεία 9) Θεοχάρη Δέσποινα 10) Σταφυλαράκη Ελίνα 11) Ματζαβίνου Φαίη 12) Ζηργάνου Αννέτα 13) Λώλου Ιουλία 14) Κονιστή Άννα 15) Χαλκιά Ναταλία

  • Ομάδα υδατοσφαίρισης ανδρών του Ομίλου Υδατοσφαίρισης –Κολύμβησης Βόλου (Ο.Υ.Κ).

Στην ομάδα αγωνίστηκαν οι αθλητες : 1) Βόντζος Θεοδόσης 2) Δίπλας Γιάννης 3) Νάσιος Νίνο 4) Καραγιάννης Χρήστος 5) Μαρινάγης Χρήστος 6) Κολημήτρας Αλέξανδρος 7) Νικηφορίδης Μηνάς 8) Στεργίου Γεώργιος 9) Παπαβασιλείου Στέργιος 10) Καραϊσκος Μανώλης 11) Μαρινάγης Γιώργος 12) Μάρκου Ιάσωνας 13) Ευθύμης Δημητρίου 14) Χαμίτης Δημήτρης 15) Κουφιδάκης Χρήστος 16) Βλιώρας Βασίλης 17) Γαργαλέτσος Απόστολος 18) Ντόνας Μάρκος 19) Νασιάκος Αλέξανδρος 20) Μπένης Λευτέρης 21) Αχλαδιώτης Γιάννης 22) Βούλγαρης Παναγιώτης 23) Γεωργιάδης Γεράσιμος

 

Σχόλια
Δεν υπάρχουν σχόλια γι'αυτό το άρθρο
Αποστολή σχολίου
6
+
3
=