Ντέρμπι «τετράδας» σήμερα στη Β’ ΕΠΣΘ

Τελευταία ενημέρωση: 2019-02-23, 11:52:17
Ντέρμπι «τετράδας» σήμερα στη Β’ ΕΠΣΘ

 

Συνεχίζονται και αυτό το Σαββατοκύριακο τα ντέρμπι των κορυφών στην ΕΠΣΘ, αφού και στη 18η αγωνιστική πάλι υπάρχουν παιχνίδια μεταξύ ομάδων της πρώτης «τετράδας» …κι ενώ οι βαθμολογικές διάφορες είναι λιγότερες από μια νίκη!

Επιμέλεια: ΒΑΣΙΛΗΣ ΖΗΝΕΛΗΣ

Στην Α΄ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ένα από τα ντέρμπι κορυφής γίνεται αύριο Κυριακή και ο πρωτοπόρος Αίαντας Σούρπης που προέρχεται από νίκη στο προηγούμενο ντέρμπι στην Ευξεινούπολη αλλά και από πρόκριση κερδίζοντας τον ΓΣΑ και «περνώντας» στον τελικό του κυπέλλου ΕΠΣΘ, τώρα υποδέχεται …με έδρα το Αχίλλειο τον Ρήγα Φεραίο στο δεύτερό του συνεχόμενο ντέρμπι. Ο Ρήγας άρχισε τα ντέρμπι του την περασμένη αγωνιστική μένοντας στο 0-0 με τον Διαγόρα και συνεχίζει αύριο αλλά και την άλλη αγωνιστική με τη Δήμητρα! Ο Διαγόρας ολοκλήρωσε τα ντέρμπι του παίρνοντας ισοπαλίες σε Ευξεινούπολη και Βελεστίνο και κερδίζοντας τον Αίαντα, ενώ η Δήμητρα με τρεις συνεχόμενες απώλειες έχει θεωρητικά πιο εύκολο ματς πριν από το τρίτο της ντέρμπι.

Στη Β΄ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ τα ντέρμπι της τετράδας γίνονται σήμερα και ο Τοξότης που είναι πλέον μόνος στην κορυφή υποδέχεται τον 2ο Ιάσονα Αλλης Μεριάς που δεν θα έχει στον πάγκο του τον Αρη Γιαννούτσο , ενώ οι άλλοι δεύτεροι Δάφνη και Αγχίαλος παίζουν μεταξύ τους!

Στην Γ΄ Κατηγορία σήμερα το Αθλητικό Κολέγιο Νίκης μετά την πρώτη φετινή ήττα θέλει επιστροφή στις νίκες υποδεχόμενο τη Δύναμη.

Το πρόγραμμα και οι διαιτησίες στις 3 κατηγορίες της ΕΠΣΘ το Σαββατοκύριακο είναι:

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 18η αγωνιστική
Σήμερα Σάββατο 23 Φεβρουαρίου

Γηπ. Αγίας Παρασκευής ( 3 μ.μ.): Αγία Παρασκευή-Πύρασος (Ευαγγελιάς, Κατσιγιαννάκης, Μπέλλου)

Γηπ. Σέσκλου ( 3 μ.μ.): Ακρόπολη-Σαρακηνός (Τασιόπουλος Γ., Γιάννης Σκρίμπας)

Κυριακή 24 Φεβρουαρίου

Γηπ. Βασδέκειο (11 π.μ.): Μαγνησιακός-Δήμητρα (Σαρρής, Τασιόπουλος Θ., Κόκκαλης)

Γηπ. Olimpico (12 .μ.): Αγία Αννα-Σκιάθος (Χαλβατζάκος, Κουβάτα, Τασιόπουλος Κ.)

Γηπ. Αχιλλείου (3 μ.μ.): Αίας Σούρπης-Ρήγας Φεραίος (Καλατζής, Καρακίτσος, Τριφονίδης)

Γηπ. Βασδέκειο (3 μ.μ.): Ηρακλής Β.-Μυρμιδόνες (Σαρρής, Κόκκαλης, Τασιόπουλος Κ.)

Γηπ. Στεφανοβικείου (3 μ.μ.): Διαγόρας-Πρωτεσίλαος (Δημητριάδης, Σκρίμπας, Δημητράκης)

Εκκρεμεί ο αγώνας ΡΗΓΑΣ-ΣΚΙΑΘΟΣ (8η αγων.)! που θα γίνει 9 ή 10 Μαρτίου.

Οι σκόρερ

17 ΓΚΟΛ: Κ. Σιόβας (Αγία Παρασκευή), Μαν. Πάσχος (Ρήγας)

15 ΓΚΟΛ: Θ. Παπαδόπουλος (Δήμητρα), Θ. Κατσαβριάς (Αίας), Αλ. Α. Σιώμος (Σαρακηνός)

14 ΓΚΟΛ: Ι. Αραπίτσας (Αίας)

9 ΓΚΟΛ: Δ. Σέττος (Ρήγας)

6 ΓΚΟΛ: Κ. Κρανάς (Δήμητρα), Ν.Ε. Βούλγαρης (Δήμητρα), Σπ. Νούσιας (Πύρασος), Ευθ. Ξηροκώστας (Δήμητρα), Χειλάς (Αίας), Χισάι (Σκιάθος), Θρ. Βαλωτής (Διαγόρας), Μίλτος (Ακρόπολη)

5 ΓΚΟΛ: Α. Λάμπος (Πρωτεσίλαος), Αλ. Κουβελάς (Διαγόρας), Τ. Κυριάκος (Διαγόρας), Ν. Αντωνίου (Ακρόπολη), Αλικά (Σκιάθος)

4 ΓΚΟΛ: Αλ. Αραπίτσας (Δήμητρα), Γάρος (Ρήγας), Νασιακόπουλος (Ρήγας), Πετρόπουλος (Ηρακλής), Ι. Ζαχαράκης (Πύρασος), Β. Ζαρίφης (Αγία Αννα), Κ. Τσιουρέλης (Αγία Αννα), Σπ. Καραπλιάγκος (Διαγόρας), Γουτούλης (Διαγόρας), Ι. Μόσιος (Σαρακηνός/Διαγόρας), Τζίκας (Πύρασος/Σαρακηνός ), Αλαμάνης (Αγία Παρασκευή/Διαγόρας), Ντ. Πρίφτι (Σκιάθος), Κόκκας (Ακρόπολη)

3 ΓΚΟΛ: Κάρρος (Πύρασος), Μιχόπουλος (Αίας), Ασλάνογλου (Σαρακηνός), Αναστασίου (Σαρακηνός), Η. Αράπης (Μυρμιδόνες), Παγώνης (Ακρόπολη), Μερμίγκης (Ακρόπολη).

Β΄ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 18η αγωνιστική

Σήμερα Σάββατο 23 Φεβρουαρίου

Γηπ. Νεάπολης (3 μ.μ.): Δάφνη-ΑΣ Αγχίαλος (Θεοχάρης, Γεωργατζής, Αντωνίου)

Γηπ. Βοηθητικό ΕΑΚ (3 μ.μ.): Τοξότης- Ιάσων Αλ. Μεριάς (Χαλβατζάκος, Σακκάς Π., Αναστασίου Π.)

Γηπ. Γατζέας (3 μ.μ.): ΑΕ 2002- Πανιώνιος (Δημητριάδης, Σακκάς Δ., Αναστασίου Α.)

Γηπ. Ριζομύλου (3 μ.μ.): Αστέρας - Παγασητικός (Γραβάνης, Σαμαράς Σ., Τριφονίδης)

Κυριακή 24 Φεβρουαρίου

Γηπ. ΕΤΒΑ ( 11 π.μ.): Πηλέας- Ανθιμος Γαζής (Βλάχος, Ευαγγελιάς, Αγγελόπουλος)

Γηπ. «Βασδέκειο» ( 3 μ.μ.): Ελευθεριακός – Μικροθήβες (Ευσταθιάδης, Αντωνίου, Σαρακατσάνος)

Ρεπό: Μακρινίτσα

Οι σκόρερ

21 ΓΚΟΛ: Γ. Κιπτίου (Πανιώνιος)

17 ΓΚΟΛ: Δ. Στουμποβίκος (ΑΕ 2002)

16 ΓΚΟΛ: Λ. Δενελάβας (Τοξότης)

14 ΓΚΟΛ: Ν. Τσακίρης (Πανιώνιος)

11 ΓΚΟΛ: Α. Απριγιάν (Αγχίαλος), Ι. Καραγιώργος (Αγχίαλος)

9 ΓΚΟΛ: Χ. Καρακίτσιος (Δάφνη)

8 ΓΚΟΛ: Σ. Δημόπουλος (Ιάσων Α.Μ.), Ι. Μωυσίδης (Μακρινίτσα), Πριτσίνης (Ελευθεριακός), Κ. Ντίτσιος (Μακρινίτσα)

7 ΓΚΟΛ: Χρ. Λέτσος (Τοξότης), Αλμπάν (Ιάσων Α.Μ.)

6 ΓΚΟΛ: Χαλιμούρδας (Αστέρας), Αλ. Τσιγαρίδας (Δάφνη) Ζουλένκο (Πηλέας)

5 ΓΚΟΛ: Καραγεώργος (Πανιώνιος)

4 ΓΚΟΛ: Κόρμπας (Τοξότης), Περεντίδης (Παγασητικός/Ιάσων Α.Μ.), Παρίσσης (ΑΕ 2002), Κόρδα (ΑΕ 2002), Μπραχόλι (Παγασητικός).

Γ΄ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (18η) αγωνιστική

Σήμερα Σάββατο 23 Φεβρουαρίου

Γηπ. Βασδέκειο ( 3 μ.μ.): Αθλ. Κολέγιο Νίκης- Δύναμις (Λακιάς, Γερμάνης, Κούφιος)

Γηπ. Πλατάνου ( 3 μ.μ.): Αθλος- Ερμής (Τσίντζας, Παγωνόπουλος, Μπασδάνη)

Κυριακή 24 Φεβρουαρίου

Γηπ. Λεχωνίων ( 11 π.μ.): Ενωση Λεχωνίων/Νηλέας- Κένταυρος Ν.Π. (Μπαλτατζής, Παναγιωτόπουλος, Μπόλτσης)

Γηπ. Βοηθητικό ΕΑΚ ( 11 π.μ.): ΑΠΟΒ- Νέος Μαγνησιακός (Γραβάνης, Τοζακίδης, Πούλιος)

Γηπ. Γατζέας ( 11 π.μ.): Ιωλκός- Δημητριάς (Πλακιάς, Κούστας, Γκατζούνας)

Γηπ. Αγίων Θεοδώρων ( 12 μ.): Ηρακλής Αγ. Θ.- Αχιλλέας (Αθηναίος, Κίττος, Ζακυνθινός)

Σκόπελος- Απόλλων Καναλίων (δεν ορίστηκε).

*Η Σκόπελος «χρωστά» δύο παιχνίδια εκτός έδρας με Αθλο(9η) και Ηρακλή Α.Θ. (11η).

 *Εκκρεμούν και τα ματς Κένταυρος Ν.Π-Αχιλλέας (8η), Απόλλωνας Καναλίων-Ηρακλής Α.Θ. (12η) και Αχιλλέας-Λεχώνια (15η).

Οι σκόρερ

18 ΓΚΟΛ: Φιλίππου (Λεχώνια)

16 ΓΚΟΛ: Παρίσσης (Ηρακλής Αγ. Θ.), Γιαν. Πλόχα (Δύναμη), Απ. Κουτσαρνάκης (ΑΚ Νίκης)

13 ΓΚΟΛ: Μιχ. Χατζηπλής (Ερμής), Α. Μπόγιαν (Ιωλκός)

12 ΓΚΟΛ: Γ. Βασιλείου (Κανάλια)

11 ΓΚΟΛ: Ματθ. Γεωργιάδης (Λεχώνια)

9 ΓΚΟΛ: Γερολυμάτος (Α.Κ. Νίκης), Τσιάντος (Κανάλια), Νιτσάι (Αργαλαστή), Φλώκας (Ιωλκός)

8 ΓΚΟΛ: Σκιαθίτης (Σκόπελος), Μπουμπούκης (Ερμής), Μαλλιαρός (Δύναμη)

7 ΓΚΟΛ: Λ. Κέρτσι (Αθλος)

6 ΓΚΟΛ: Α. Ταφίλης (Δημητριάς), Χ. Ασημάκης (Δημητριάς)

5 ΓΚΟΛ: Βαϊόπουλος (Λεχώνια), Χατζηιωάννου (Α.Κ. Νίκης), Κάβουρας (Ιωλκός), Δ. Καμπέρης (Δημητριάς), Χούμπλης (ΑΠΟΒ), Καμάμι (Αργαλαστή), Στύλας (Ερμής)

 4 ΓΚΟΛ: Παλιούρης (Ν. Μαγνησιακός), Δαλακιάρης (Σκόπελος), Γκινίδης (Α.Κ. Νίκης), Τρελλόπουλος (Λεχώνια), Λούζι (Αχιλλέας), Α. Ζαφειρόπουλος (Δημητριάς), Πατσής (Σκόπελος), Θ. Παπαδόπουλος (ΑΠΟΒ)

3 ΓΚΟΛ: Γλυκός (Ν. Μαγνησιακός), Μαρ. Παπαδήμος (Δύναμη), Πρίφτης (Δύναμη), Τίτου (Αθλος), Πολύζος (Ιωλκός), Τόρο (Ιωλκός), Κλίντον (Ηρακλής Α.Θ.), Λ. Τσιργής (Αργαλαστή), Μανώλης (Κανάλια), Τζιόρτζιος (Α.Κ. Νίκης), Νταιλιάνι (ΑΠΟΒ), Συνοδινός (Σκόπελος), Ν. Δημόπουλος (Κανάλια).

 

 

Σχόλια
Δεν υπάρχουν σχόλια γι'αυτό το άρθρο
Αποστολή σχολίου
3
+
3
=