Κρίνεται ο τίτλος του «πρωταθλητή χειμώνα»

Τελευταία ενημέρωση: 2019-01-19, 13:30:51
Κρίνεται ο τίτλος του «πρωταθλητή χειμώνα»

Ο άτυπος τίτλος του «πρωταθλητή χειμώνα» κρίνεται στην 13η αγωνιστική σήμερα και αύριο στο φινάλε του α΄ γύρου με το ενδιαφέρον να γίνεται πιο μεγάλο στο δεύτερο μισό των πρωταθλημάτων της ΕΠΣΘ.

Επιμέλεια: ΒΑΣΙΛΗΣ ΖΗΝΕΛΗΣ

Στη Β΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ η Δάφνη ήδη κατέκτησε τον άτυπο τίτλο του «πρωταθλητή χειμώνα», καθώς είναι στην κορυφή τρεις βαθμούς μπροστά από την Αγχίαλο που κάνει το ρεπό της στην 13η αγωνιστική.

Στην Α’ κατηγορία ΕΠΣΘ η Δήμητρα είναι πρώτη και έχει την καλύτερη επίθεση, ο Διαγόρας παραμένει στο -1 από την κορυφή και έχει την καλύτερη άμυνα και στο φινάλε του α΄ γύρου που θα αναδεχθεί ο «πρωταθλητής χειμώνα»… σήμερα ξεχωρίζει το ματς Διαγόρας-Σαρακηνός, ενώ αύριο η Δήμητρα που έχει το απόλυτο στην έδρα της θα υποδεχθεί την Αγία Άννα και ο τρίτος Αίαντας τον Πύρασο. Σήμερα ο 5ος, αλλά με ένα ματς λιγότερο Ρήγας θα παίξει στον Πλάτανο με τους Μυρμιδόνες… ενώ ενδιαφέρον παρουσιάζει και το ματς Αγία Παρασκευή-Ακρόπολη που αγνοούν τη νίκη 6 και 7 αγωνιστικές.

Στην Γ΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ το Αθλητικό Κολέγιο Νίκης είναι στην κορυφή και είναι η μόνη αήττητη ομάδα (έχει δυο ισοπαλίες εκτός με Δύναμη και Σκόπελο), ενώ δυο βαθμούς πιο πίσω είναι τα Λεχώνια. Το πρόγραμμα της 13ης αγωνιστικής με ιδιαιτερότητα ματς στις 9 το πρωί και στις 6.30 το απόγευμα, αλλά και άλλες έδρες… έχει ως εξής:

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (13η αγωνιστική)

Σάββατο 19 Ιανουαρίου

Γηπ. Αγίας Παρασκευής(3 μ.μ.): Αγία Παρασκευή-Ακρόπολη: Βλάχος, Σκρίμπας, Στ. Σαμαράς.

Γηπ. Στεφανοβικείου (3 μ.μ.): Διαγόρας-Σαρακηνός: Δημητριάδης, Π. Σακκάς, Π. Αναστασίου.

Γηπ. Πλατάνου (3 μ.μ.): Μυρμιδόνες-Ρήγας Φεραίος: Νικόπουλος, Καρακίτσος, Α. Αναστασίου.

Κυριακή 20 Ιανουαρίου

Γηπ. «Βασδέκειο»(11 π.μ.): Μαγνησιακός-Πρωτεσίλαος: Καλατζής, Γεωργαντζής, Σκρίμπας.

Γηπ. Ευξεινούπολης (3 μ.μ.): Δήμητρα-Αγία Άννα: Αθηναίος, Π. Σακκάς, Ευαγγελιάς.

Γηπ. Αχιλλείου (3 μ.μ.): Αίας Σούρπης-Πύρασος: Βλάχος, Δ. Σακκάς, Σφυρής.

Γηπ. «Βασδέκειο» (6.30 μ.μ.): Ηρακλής-Σκιάθος: Καλατζής, Αντωνίου, Κ. Τασιόπουλος.

Οι σκόρερ

15 ΓΚΟΛ: Αλ. Σιώμος (Σαρακηνός)

13 ΓΚΟΛ: Θ. Κατσαβριάς (Αίας)

12 ΓΚΟΛ: Μαν. Πάσχος (Ρήγας)

11 ΓΚΟΛ: Θ. Παπαδόπουλος (Δήμητρα), Κ. Σιόβας (Αγία Παρασκευή)

9 ΓΚΟΛ: Ι. Αραπίτσας (Αίας)

6 ΓΚΟΛ: Δ. Σέττος (Ρήγας), Σπ. Νούσιας (Πύρασος), Ευθ. Ξηροκώστας (Δήμητρα), Χισάι (Σκιάθος)

5 ΓΚΟΛ: Ν.Ε. Βούλγαρης (Δήμητρα), Κ. Κρανάς (Δήμητρα), Αλ. Κουβελάς (Διαγόρας),Τ. Κυριάκος (Διαγόρας)

4 ΓΚΟΛ: Ι. Ζαχαράκης (Πύρασος), Θρ. Βαλωτής (Διαγόρας), Β. Ζαρίφης (Αγία Άννα), Ν. Αντωνίου (Ακρόπολη), Α. Λάμπος (Πρωτεσίλαος), Αλικά (Σκιάθος)

3 ΓΚΟΛ: Αλ. Αραπίτσας (Δήμητρα), Πετρόπουλος (Ηρακλής), Γάρος (Ρήγας), Κάρρος (Πύρασος), Αλαμάνης (Αγία Παρασκευή), Σπ. Καραπλιάγκος (Διαγόρας), Γουτούλης (Διαγόρας), Χειλάς (Αίας), Ι. Μόσιος (Σαρακηνός), Ασλάνογλου (Σαρακηνός), Αναστασίου (Σαρακηνός), Ντ. Πρίφτι (Σκιάθος), Μερμίγκης (Ακρόπολη)

2 ΓΚΟΛ: Γκάγκας (Ηρακλής), Χ. Δαμάσκος (Ηρακλής), Νασιακόπουλος (Ρήγας), Αλεξίου (Ρήγας), Αραμπατζής (Ρήγας), Τζίκας (Πύρασος), Χονδρογιάννης (Δήμητρα), Θωμαΐδης (Δήμητρα), Χρόνης (Αγία Παρασκευή), Σπ. Ζάγκας (Αγία Αννα), Κ. Τσιουρέλης (Αγία Αννα), Χατζητρακόσιας (Αγία Αννα), Μιχόπουλος (Αίας), Ν.Κ. Βούλγαρης (Μυρμιδόνες), Ε. Κατσαβριάς (Μυρμιδόνες), Η. Αράπης (Μυρμιδόνες), Δ. Μπούρχας (Μυρμιδόνες), Κ. Κόρκος (Πρωτεσίλαος), Τσένα (Μαγνησιακός), Ντούρο (Σαρακηνός), Ε. Πρίφτι (Σκιάθος), Παγώνης (Ακρόπολη), Ι. Μίλτος (Ακρόπολη).

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (13η αγωνιστική)

Σάββατο 19 Ιανουαρίου

Γηπ. Γατζέας (3 μ.μ.): ΑΕ 2002-Αστέρας Ριζομύλου: Θεοχάρης, Τριφωνίδης, Αντωνίου.

Γηπ. Νεάπολης (3 μ.μ.): Δάφνη-Ανθιμος Γαζής: Αθηναίος, Κ. Τασιόπουλος, Παπαδημητρίου.

Γηπ. Ι.Μ.Δημητριάδος (3 μ.μ.): Ελευθεριακός-Πανιώνιος: Ευαγγελιάς, Κόκκαλης, Μπόλτσης.

Κυριακή 20 Ιανουαρίου

Γηπ. Βοηθητικό ΕΑΚ (11 π.μ.): Τοξότης-Μακρινίτσα: Χαλβατζάκος, Σφυρής, Π. Αναστασίου.

Γηπ. ΕΤΒΑ (11 π.μ.): Πηλέας-Παγασητικός: Δημητριάδης, Αγγελόπουλος, Δημητράκης.

Γηπ. Βοηθητικό ΕΑΚ (3 μ.μ.): Ιάσων Αλ. Μεριάς-Μικροθήβες: Παλτατζής, Κατσιγιαννάκης, Καφτεράνης.

Ρεπό: Α.Σ. Αγχίαλος

Οι σκόρερ

14 ΓΚΟΛ: Δ. Στουμποβίκος (ΑΕ 2002)

10 ΓΚΟΛ: Γ. Κιπτίου (Πανιώνιος), Ν. Τσακίρης (Πανιώνιος)

8 ΓΚΟΛ: Λ. Δενελάβας (Τοξότης), Ι. Καραγιώργος (Αγχίαλος), Α. Απριγιάν (Αγχίαλος), Κ. Ντίτσιος (Μακρινίτσα)

7 ΓΚΟΛ: Χρ. Λέτσος (Τοξότης), Χ. Καρακίτσιος (Δάφνη), Αλ. Τσιγαρίδας (Δάφνη), Σ. Δημόπουλος (Ιάσων Α.Μ.)

6 ΓΚΟΛ: Χαλιμούρδας (Αστέρας)

5 ΓΚΟΛ: Ι. Μωυσίδης (Μακρινίτσα)

4 ΓΚΟΛ: Πριτσίνης (Ελευθεριακός), Καραγεώργος (Πανιώνιος), Ζουλένκο (Πηλέας)

3 ΓΚΟΛ: Σκλαπάνης (Τοξότης), Δεμίρης (Τοξότης), Παρίσσης (ΑΕ 2002), Πήλιος (Αγχίαλος), Ζγατζής (Αγχίαλος), Περεντίδης (Παγασητικός), Μπραχόλι (Παγασητικός), Αλμπάν (Ιάσων Α.Μ.), Αλτίνης (Α. Γαζής)

2 ΓΚΟΛ: Μάστορας (Τοξότης), Κόρμπας (Τοξότης), Κυλαδίτης (Τοξότης), Λάζογλου (Αγχίαλος), Δ. Αρμάγος (Αγχίαλος), Πολυχρόνου (ΑΕ 2002), Κόρδα (ΑΕ 2002), Τσουκάλης (Δάφνη), Τσαρέλας (Δάφνη), Αρβανίτης (Μακρινίτσα), Παλαμιώτης(Μακρινίτσα), Λαρίσης (Μακρινίτσα), Πέτσης (Μικροθήβες), Ζατσάη (Ιάσων Α.Μ.), Γιωργής (Ιάσων Α.Μ.), Ευγ. Σαραφείδης (Α. Γαζής), Παλάσης (Πηλέας), Μπαρμπαγιαννάκος (Πηλέας).

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (13η αγωνιστική)

Σάββατο 19 Ιανουαρίου

Γηπ. Αχιλλείου (3 μ.μ.): Αχιλλέας-Ιωλκός: Τσίντζας, Γιάννης, Κούφιος.

Γηπ. «Βασδέκειο» (3 μ.μ.): Αθλ. Κολέγιο Νίκης -Δημητριάς: Χαλβατζάκος, Χαντζής, Γεωργαντζής.

Γηπ. Αγίων Θεοδώρων (3 μ.μ.): Ηρακλής Αγ. Θ.-Κένταυρος Ν.Π.: Γραβάνης, Καφτεράνης, Δημητράκης.

Κυριακή 20 Ιανουαρίου

Γηπ. Σκοπέλου (9 π.μ.): Σκόπελος-Ερμής: Κούστας, Θ. Τασιόπουλος, Σαρακατσάνος.

Γηπ. Λεχωνίων (11 π.μ.): Εν. Λεχωνίων-Νέος Μαγνησιακός: Πλακιάς, Γραβάνης, Μπέλου.

Γηπ. Αερινού (3 μ.μ.): Αθλος-ΑΠΟΒ: Ευσταθιάδης, Γκατζούνας, Παναγιωτόπουλος.

Γηπ. «Βασδέκειο» (3 μ.μ.): Δύναμις-Απόλλων Καναλίων: Βέργου, Τριφωνίδης, Λακιάς.

Οι σκόρερ

15 ΓΚΟΛ: Φιλίππου (Λεχώνια), Απ. Κουτσαρνάκης (ΑΚ Νίκης)

13 ΓΚΟΛ: Γιαν. Πλόχα (Δύναμη), Μιχ. Χατζηπλής (Ερμής)

12 ΓΚΟΛ: Παρίσσης (Ηρακλής Αγ. Θ.)

8 ΓΚΟΛ: Ματθ. Γεωργιάδης (Λεχώνια), Α. Μπόγιαν (Ιωλκός), Γ. Βασιλείου (Κανάλια), Τσιάντος (Κανάλια)

7 ΓΚΟΛ: Λ. Κέρτσι (Αθλος), Σκιαθίτης (Σκόπελος)

6 ΓΚΟΛ: Μαλλιαρός (Δύναμη), Α. Ταφίλης (Δημητριάς)

5 ΓΚΟΛ: Νιτσάι (Αργαλαστή), Γερολυμάτος (Α.Κ. Νίκης), Δ. Καμπέρης (Δημητριάς), Μπουμπούκης (Ερμής), Χούμπλης (ΑΠΟΒ)

 4 ΓΚΟΛ: Παλιούρης (Ν. Μαγνησιακός), Βαϊόπουλος (Λεχώνια), Γκινίδης (Α.Κ. Νίκης), Στύλας (Ερμής), Φλώκας (Ιωλκός)

3 ΓΚΟΛ: Μαρ. Παπαδήμος (Δύναμη), Γλυκός (Ν. Μαγνησιακός), Τίτου (Αθλος), Κάβουρας (Ιωλκός), Κλίντον (Ηρακλής Α.Θ.), Τόρο (Ιωλκός), Τρελλόπουλος (Λεχώνια), Α. Ζαφειρόπουλος (Δημητριάς), Μανώλης (Κανάλια), Ν. Δημόπουλος (Κανάλια)

2 ΓΚΟΛ: Πέτρου (Ν. Μαγνησιακός), Δαρρής (Ν. Μαγνησιακός), Απ. Παπαδήμος (Δύναμη), Πρίφτης (Δύναμη), Γιαννέλης (Αργαλαστή), Καμάμι (Αργαλαστή), Λ.Τσιργής (Αργαλαστή), Λούζι (Αχιλλέας),Γ. Δημόπουλος (Αθλος), Πολύζος (Ιωλκός),Τζιόρτζιος (Α.Κ.Νίκης), Χατζηιωάννου(Α.Κ.Νίκης), Θ. Παπαδόπουλος (ΑΠΟΒ), Ασημάκης (Δημητριάς),Τσακίρης (Δημητριάς), Δαλακιάρης (Σκόπελος) Αδάμος (Ερμής).

 

 

 

Σχόλια
Δεν υπάρχουν σχόλια γι'αυτό το άρθρο
Αποστολή σχολίου
6
+
6
=