Αρχίζουν σήμερα τα πρωταθλήματα της ΕΣΚΑΘ

Τελευταία ενημέρωση: 2018-10-20, 16:02:19
Αρχίζουν σήμερα τα πρωταθλήματα της ΕΣΚΑΘ

Επιμέλεια: ΒΑΣΙΛΗΣ ΖΗΝΕΛΗΣ

Το πρώτο τζάμπολ γίνεται σήμερα στα πρωταθλήματα μπάσκετ της Α1 με 8 ομάδες από τη Μαγνησία και της Α2 κατηγορίας της ΕΣΚΑΘ. Η Α1 ξεκινά με δυο τοπικά ντέρμπι αυτά του Γ.Σ.Βόλου με τον Αιολικό και της ΑΕΒΔ με τον Ίωνα, ενώ Ανάληψη και Γ.Σ.Αλμυρού ξεκινούν ως γηπεδούχοι όπως και αέριο η Αγριά κι ενώ η Σκιάθος παίζει στη Λάρισα.

Στην Α2 Κατηγορία υπάρχουν 5 ομάδες από τη Μαγνησία και το πρώτο ντέρμπι στη σημερινή πρεμιέρα είναι το Ιωλκία – Κένταυρος Ζαγοράς, ενώ εκτός έδρας ξεκινούν Ελευθεριακός και Δήμητρα Ευξεινούπολης, ενώ γηπεδούχο είναι το B.C.Volos.

Αναλυτικά το πρόγραμμα των αγώνων της πρεμιέρας στην ΕΣΚΑΘ έχει ως εξής:

Α1 ΕΣΚΑΘ

1ος όμιλος

Σήμερα Σάββατο 20/10

Κλ. Ν. Ιωνίας 16.00, ΑΕΒ Διμηνίου-Ίωνας, διαιτητές: Τσουμαχίδης, Ι. Τσάλας, γραμματεία Σχοινάς, Καραγεώργος, Καροτσάκης.

ΕΑΚ Βόλου 18.00, Ανάληψη-Μύτικας, διαιτητές: Ι. Μπουγλός, Αγαγιώτου, γραμματεία Μαριτσούδη, Βελεντζάς, Σακελαροπούλου.

Κλ. Αλμυρού 18.00, Γ.Σ. Αλμυρού-Αετός Πλατυκάμπου, διαιτητές: Ζαχαρής, Π. Μπουγλός, γραμματεία Πεγιούκα, Γκαλίδη, Πολύζος.

Κλ. «Β. Παρασκευόπουλος»18.00, ΓΣ Βόλου-Αιολικός, διαιτητές: Καλογερόπουλος, Γιαννουλής, γραμματεία Ανδριοπούλου, Τσιργούλα, Μαυρομιχάλης.

Αύριο Κυριακή 21/10

Κλ. Αγ. Θωμά 12.00, Σπάρτακος-Γ.Σ. Σκιάθου, διαιτητές: Παγώνης, Παπαπρίλης, γραμματεία Νανούλη, Ιωάννου Τσιοτινός.

Κλ. «Β. Παρασκευόπουλος» 18.00, Αγριά B.C.-Κεραυνός Λάρισας , διαιτητές: Σταματόπουλος, Γιαννουλής, γραμματεία Μαριτσούδη, Μαυρομιχάλης, Βελεντζάς.

Α2 ΕΣΚΑΘ

1ος όμιλος

Σήμερα Σάββατο 20/10

Κλ. Αγ. Θωμά 17.00, Αετοί Λάρισας-Α.Σ. Φαρσάλων, διαιτητές: Γιατρόπουλος, Θανασούλας.

Κλ. Αρμενίου 17.00, Αναγέννηση Αρμ.-Ελευθεριακός, διαιτητές: Καγιόπουλος, Καραθάνος, γραμματεία Μαρουσός, Βενετσάνος, Θεοφανίδου.

Κλ. «Ι. Πατάκης» 17.00, Νίκαια 2012-Δήμητρα Ευξεινούπολης, διαιτητές: Γεωργούλης, Λουλέ, γραμματεία Γιάννη, Χαρίτος, Οικονομίδης.

Κλ. Αγριάς 19.00 Ιωλκία-Κένταυρος Ζαγοράς, διαιτητές: Ηλιόπουλος, Παπαγιώτης, γραμματεία Καραγεώργος, Σχοινάς, Καροτσάκης.

Αύριο Κυριακή 21/10

Κλ. «Β. Παρασκευόπουλος» 16.00 B.C. Volos- Sports Academy, διαιτητές: Αγαγιώτου, Παπαγιώτης, γραμματεία Μαριτσούδη, Μαυρομιχάλης, Πεγιούκα.

Οι προπονητές της ΕΣΚΑΘ

Οι προπονητές των ομάδων της Α1 και Α2 ΕΣΚΑΘ είναι:

Α.Ε.Β.Διμηνίου: Σιδηρόπουλος-Κατσαφούρης

Αιολικός: Αντώνης Σαμαράς –Αντώνης Μάνος

 Ανάληψη: Αγης Τζούμας

Γ.Σ.Αλμυρού: Γιάννης Στεργιόπουλος

Αγριά B.C: Σπύρος Στρατίκης

Γ.Σ.Βόλου: Γιώργος Κασμάτος

Γ.Σ.Σκιάθου: Μάριος Μπορίνος

 Ιωνας: Λευτέρης Κατσαλής

Μύτικας: Νίκος Παπαϊωάννου

Σπάρτακος: Λάμπρος Βαρδακούλης

Αετός Πλατυκάμπου: Μπάμπης Σάκκαρης

Κεραυνός Λάρισας: Αντώνης Πάκας.

Οι ομάδες και οι προπονητές στην Α2 ΕΣΚΑΘ:

Δήμητρα Ευξεινούπολης: Θανάσης Σπανός

B.C.Volos: Γιάννης και Ντίνος Καρακατσούνης

Κένταυρος Ζαγοράς: Μιχ. Τσιντσίνης- Θοδ. Κοντογιώργος

Ιωλκία: Βασίλης Κοντάκης

Ελευθεριακός: Τσούτσικας- Μιχ. Φρουσκλιάς

 Αρμένιο: Γιώργος Γεροβασίλης

Αετοί Λάρισας: Λάμπρος Βαρδακούλης

Α.Σ.Φαρσάλων: Αντ. Μανετζής- Γ. Γκουντόπουλος

Νίκαια 2012: Αριστοτέλης Παπαναστασίου

Sports Academy: Γκόρης-Θεοδωρόπουλος.

Σχόλια
Δεν υπάρχουν σχόλια γι'αυτό το άρθρο
Αποστολή σχολίου
9
+
1
=