Στον πόντο κρίθηκε η αναμέτρηση του Κένταυρου Ζαγοράς με την ΑΕΒΔ

Τελευταία ενημέρωση: 2018-09-24, 20:45:54
Στον πόντο κρίθηκε η αναμέτρηση του Κένταυρου Ζαγοράς με την ΑΕΒΔ

Δράση σε δύο από τους τρεις ομίλους στους οποίους συμμετέχουν οι ομάδες της Μαγνησίας είχαμε το Σάββατο για το Κύπελλο της ΕΣΚΑΘ. Στον 2ο όμιλο μεγάλο ντέρμπι έγινε ανάμεσα σε Κένταυρο Ζαγοράς και ΑΕΒΔ (52-53) με τους γηπεδούχους, αν και αγωνίστηκαν με αρκετές απουσίες βασικών παικτών τους, να χάνουν στις λεπτομέρειες, με την Αγριά, στο άλλο παιχνίδι του ομίλου, να μην συναντάει δυσκολίες κόντρα στον Ελευθεριακό και να επικρατεί με 87-41. Στον 3ο όμιλο ΓΣ Βόλου και ΓΣ Αλμυρού έκαναν το 2/2 κόντρα σε Δήμητρα Ευξεινούπολης και Ανάληψη αντίστοιχα παίρνοντας και το εισιτήριο για την επόμενη φάση του θεσμού.

Αναλυτικά:

Κένταυρος Ζαγοράς-ΑΕΒΔ             52-53

Δεκάλεπτα:16-16, 23-25, 37-38, 52-53

ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΖΑΓΟΡΑΣ (Tσιντσίνης):Μανωλόπουλος 3(1), Λάσκος 3(1), Ρουσιώτης 7, Καραθανάσης 5(1), Νικολόπουλος 5, Καρσέλας 4(1), Βασδέκης 4, Γαβαλάς 14, Μουχάρεμ 7

ΑΕΒΔ (Σιδηρόπουλος):Κουρατίδης 14(4), Ζαμπέτογλου 2, Τάσσος 2, Ντελής 4, Ιωαννίδης 17, Μαντζουράνης 14, Καννελάκης, Χαρχαρής, Ζουρής.

Ελευθεριακός-Αγριά             41-87

Δεκάλεπτα:11-16, 22-45, 32-61, 41-87

ΑΓΡΙΑ (Στρατίκης): Ξυπνητός 4, Καλογερόπουλος 14, Δραγατζίκης 24(1), Κοντάκης 13(2), Θεοδώρου 8, Μαλαματίνης, Κοψιαλής 2, Καραθάνος 9(1), Ρόσσιος 6, Μητρουλάς 7(1)

ΓΣ Βόλου-Δήμητρα Ευξεινούπολης          67-56

Δεκάλεπτα: 21-14, 40-30, 51-42, 67-56

ΓΣ ΒΟΛΟΥ (Κοσμάτος-Ντάκης): Κουτσομπόρης, Κυριαζής, Αναστασιάδης 6, Ζήσης 15(2), Μούτσιος 3(1), Χατζόπουλος 7(1), Ντάκης 7(1), Σταθούρος 3(1), Τετζεράκης 9, Κουρουπάκης, Παλάσκας 2, Ζαρογιάννης 15(1)

ΔΗΜΗΤΡΑ ΕΥΞΕΙΝΟΥΠΟΛΗΣ (Σπανός): Μπουρλής 8(2), Καραπτσιάς 4, Παπαοικονόμου 1, Κουρκούμπας 3(1), Καραγεωργόπουλος 13(4), Δαλακούρας, Κωτούλας 7(1), Λωρίτης 13(1), Βαλανοτόπουλος, Νάκος 7

ΓΣ Αλμυρού-Ανάληψη         64-46

Δεκάλεπτα:16-9, 24-22, 44-32, 64-46

ΓΣ ΑΛΜΥΡΟΥ (Στεργιόπουλος): Κοντοστάθης 6(2), Τοκατλίδης, Θ. Μαμούρας 4, Παπούλιας 19, Παπαβαιτσης 5(1), Π. Μαμούρας, Παπακωνσταντίνου 3(1), Βλήτσιος 10, Θέος 9, Μυλωνάς 3(1), Χατζής 3, Βαλαμούτης 2

ΑΝΑΛΗΨΗ (Τζούμας): Χατζηνικολάου, Ευαγγελινός 10, Αλεξίου 2, Κουτσονοβάκης 4, Κωλέτσης, Ανέστης 2, Τύμπας 9(1), Μπακίρης, Λουκίδης 7(1), Βούλγαρης, Στάμος 12


Αποτελέσματα-Βαθμολογίες

1ος Ομιλος
Βαθμολογία
1. Αετός Πλατυκάμπου          4
2. Αιολικός      3
3. ΓΣ Νίκαιας  3
4. Ιωλκία         1

Επόμενη (29/9)
ΓΣ Νίκαιας-Αετός Πλατυκάμπου
Αιολικός-Ιωλκία

2ος Ομιλος
Κένταυρος Ζαγοράς-ΑΕΒΔ   52-53
Ελευθεριακός-Αγριά  41-87
Ρεπό: Ιωνας

Βαθμολογία
1. ΑΕΒΔ          5
2. Ιωνας          4
3. Αγριά          4
4. Ελευθεριακός         3
5. Κένταυρος Ζαγοράς          2

Επόμενη (29/9)

Αγριά-Κένταυρος Ζαγοράς
ΑΕΒΔ-Ιωνας
Ρεπό: Ελευθεριακός

3ος Ομιλος
ΓΣ Αλμυρού-Ανάληψη                       64-46
ΓΣ Βόλου-Δήμητρα Ευξεινούπολης   67-56

Βαθμολογία
1. ΓΣ Βόλου    4
2. ΓΣ Αλμυρού                        4
3. Δήμητρα Ευξεινούπολης    2
4. Ανάληψη     2


Επόμενη (29/9)
Ανάληψη-Δήμητρα Ευξεινούπολης
ΓΣ Αλμυρού-ΓΣ Βόλου          

Σχόλια
Δεν υπάρχουν σχόλια γι'αυτό το άρθρο
Αποστολή σχολίου
8
+
6
=