Με 16 ματς αρχίζει η χρονιά στην ΕΠΣΘ

Τελευταία ενημέρωση: 2018-09-21, 16:27:05
Με 16 ματς αρχίζει η χρονιά στην ΕΠΣΘ

Επιμέλεια: Βασίλης Ζηνέλης

Με 16 αγώνες για το κύπελλο ερασιτεχνών ξεκινά το Σαββατοκύριακο η χρονιά για την ΕΠΣΘ ενώ μια εβδομάδα αργότερα θα υπάρξει σέντρα και στο πρωτάθλημα.

Στο Κύπελλο ΕΠΣΘ μετέχουν και οι 4 ομάδες της Γ΄ Εθνικής με την περσινή κυπελλούχο Νίκη να αντιμετωπίσει τον Πύρασο, ο Ολυμπιακός θα τεθεί αντιμέτωπος με τον Πηλέα, ο Θησέας με τους Μυρμιδόνες και ο Γ.Σ. Αλμυρού με τον Τοξότη.

Στον θεσμό μετέχουν όλες οι ομάδες της Α΄και Β΄ κατηγορίας ΕΠΣΘ ενώ δήλωσαν συμμετοχή και δυο της Γ΄ τοπικής που έπαιξαν μεταξύ τους (Νηλέας –Δύναμη 1-0) πιο πριν για να μείνουν οι ομάδες 32…

Το πρόγραμμα στην α΄ φάση του Κυπέλλου Ερασιτεχνών ΕΠΣΘ έχει ως εξής:

Σάββατο 22 Σεπτεμβρίου

Γηπ. Πορταριάς ( 4 μ.μ.): 1.Μακρινίτσα-Ελευθεριακός( διαιτ. Τσίντζας, Α. Αναστασίου, Μπασδάνη)

Γηπ. Νεάπολης ( 4 μ.μ.): 6.Δάφνη-Αίας Σούρπης (Σαρρής, Γεωργατζής, Μπαρτζιάλης)

Γηπ. Λεχωνίων ( 4 μ.μ.): 7. Ένωση Λεχωνίων/Νηλέας-Ακρόπολη (Σαμαράς, Τριφονίδης, Θάνος)

Γηπ. Ριζομύλου ( 4 μ.μ.): 8. Αστέρας Ριζομύλου-Παγασητικός (Κούστας, Καφτεράνης, Κούφιος)

Γηπ. «Π. Μαγουλάς»( 4 μ.μ.): 11. Πύρασος-Νίκη (Χαλβατζάκος, Κυριαζής, Θ. Τασιόπουλος)

Γηπ. Αγίας Παρασκευής ( 4 μ.μ.): 12. Αγ. Παρασκευή-Δήμητρα (Νικόπουλος, Κόκκαλης, Καρακίτσος)

Γηπ. Βοηθητικό ΕΑΚ ( 4 μ.μ.): 14. Σαρακηνός-Ρήγας Φεραίος (Θεοχάρης, Π.Σακκάς, Αντωνίου)

Γηπ. Μικροθηβών ( 4 μ.μ.): 15.Μικροθήβες-Αγχίαλος (Βλάχος, Δ.Σακκάς, Γιάννης).

Κυριακή 23 Σεπτεμβρίου

Γηπ. Ι.Μ.Δημητριάδος ( 11 π.μ.): 13. Πανιώνιος-Διαγόρας (Βλάχος, Σκρίμπας, Γεωργατζής)

Γηπ. ΕΤΒΑ ( 11 π.μ.): 9. Πηλέας-Ολυμπιακός Β.(Βέργου, Καρακίτσος, Μπαρτζιάλης)

Γηπ. Βοηθητικό ΕΑΚ( 11 π.μ.): 16. Άνθιμος Γαζής-Μαγνησιακός (Σαμαράς, Παπαδημητρίου , Πλακιάς)

Γηπ. Σκιάθου ( 12 μ.): 4.Ηρακλής-Σκιάθος (Αθηναίος ,Γκατζούνας, Χατζής)

Γηπ. Άλλης Μεριάς ( 4 μ.μ.): 3.Ιάσων Α.Μ.-Αγία Άννα (Σαρρής, Πλακιάς, Μπόλτσης)

Γηπ. Γατζέας ( 4 μ.μ.): 10. ΑΕ 2002-Πρωτεσίλαος (Νικόπουλος, Σκρίμπας, Σαρακατσάνος)

Γηπ. Πλατάνου ( 4 μ.μ.): 5.Μυρμιδόνες-Θησέας (Κατσιγιαννάκης, Κ. Τασιόπουλος, Δημητράκης)

Γηπ. Βοηθητικό ΕΑΚ ( 4 μ.μ.): 2.Τοξότης-Γ.Σ. Αλμυρού (Καλατζής, Θ. Τασιόπουλος, Ε. Κόκκαλης).

2η φάση: 17 Οκτωβρίου 2018

17.Νικητής 1-Νικητής 2

18. Νικητής 3-Νικητής 4

19. Νικητής 5-Νικητής 6

20. Νικητής 7-Νικητής 8

21. Νικητής 9-Νικητής 10

22. Νικητής 11-Νικητής 12

23. Νικητής 13-Νικητής 14

24. Νικητής 15-Νικητής 16

3η φάση: 14 Νοεμβρίου 2018

25.Νικητής 17-Νικητής 18

26. Νικητής 19-Νικητής 20

27. Νικητής 21-Νικητής 22

28. Νικητής 23-Νικητής 24

4η φάση (Ημιτελικά): 16 Ιανουαρίου 2019

29.Νικητής 25-Νικητής 26

30. Νικητής 27-Νικητής 28

5η φάση (Τελικός): 10 Μαρτίου 2019.

Νικητής 29- Νικητής 30

Το πρωτάθλημα

Η εκκίνηση των πρωταθλημάτων της ΕΠΣΘ γίνεται στις 29 του μήνα και το φινάλε να είναι στις 21 Απριλίου…

Αγωνιστικές υποχρεώσεις δεν υπάρχουν τα Σαββατοκύριακα 27-28/10/2018 λόγω της εθνικής εορτής, 22-23/12/2018                πριν τα Χριστούγεννα, 29-30/12/2018 πριν την Πρωτοχρονιά, 9-10/3/2019 που είναι Απόκριες και 27-28/04/2019 λόγω του Πάσχα.

Οι ημερομηνίες όλων των αγωνιστικών είναι:

1η:29-30/9/2018

2η: 6-7/10/2018

3η: 13-14/10/2018

4η: 20-21/10/2018

5η: 3-4/10/2018

6η: 10-11/11/2018

7η: 17-18/11/2018

8η: 24-25/11/2018

9η: 1-2/12/2018

10η: 8-9/12/2018

11η: 15-16/12/2018

12η: 5-6/1/2019

13η: 12-13/1/2019

Β΄γύρος

14η: 19-20/1/2019

15η: 26-27/1/2019

16η: 2-3/2/2019

17η: 9-10/2/2019

18η: 16-17/2/2019

19η: 23-24/2/2019

20η: 2-3/3/2019

21η: 16-17/3/2019

22η: 23-24/3/2019

23η: 30-31/3/2019

24η: 6-7/4/2019

25η: 13-14/4/2019

26η: 20-21/4/2019

Στην 1η αγωνιστική στην Α΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣΘ στις 29-30/9 (4 μ.μ.) θα παίξουν:
Δήμητρα-Αγία Παρασκευή
Διαγόρας-Αγία Άννα

Ηρακλής -Ακρόπολη

Αίας-Σαρακηνός
Μαγνησιακός-Σκιάθος

Ρήγας-Πύρασος
Μυρμιδόνες-Πρωτεσίλαος

Οι πρεμιέρες σε Β΄και Γ΄Κατηγορία περιλαμβάνουν τα ματς:

Β’ Κατηγορία

Αγχίαλος-ΑΕ 2002

Τοξότης-Αστέρας

Ελευθεριακός-Παγασητικός

Δάφνη-Μακρινίτσα

Μικροθήβες-Πανιώνιος

Ιάσων -Ανθιμος Γαζής

Ρεπό: Πηλέας

Γ’ Κατηγορία

Αχιλλέας-Άθλος

Εν. Λεχωνίων-Ιωλκός

Αθλ. Κολλέγιο-ΑΠΟΒ

Σκόπελος-Νέος Μαγνησιακός

Ηρακλής Αγ. Θ.-Δημητριάς

Απόλλων Καν.-Ερμής

Δύναμις-Κένταυρος Ν.Π.

Σχόλια
Δεν υπάρχουν σχόλια γι'αυτό το άρθρο
Αποστολή σχολίου
1
+
2
=