Χωρίς εκπλήξεις στο Κύπελλο ΕΣΚΑΘ

Τελευταία ενημέρωση: 2018-09-17, 18:55:53
Εύκολο έργο για τον ΓΣ Βόλου επί της Ανάληψης
Χωρίς εκπλήξεις στο Κύπελλο ΕΣΚΑΘ

Ρεπορτάζ: ΑΝΤΩΝΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

Χωρίς να σημειωθεί κάποια έκπληξη συνεχίστηκε η δράση στους 3ους πρώτους ομίλους, στους οποίους συμμετέχουν οι ομάδες της Μαγνησίας, του Κυπέλλου της ΕΣΚΑΘ. Για την 2η αγωνιστική στον 1ο όμιλο ο Αιολικός επιβλήθηκε πολύ εύκολα του ΓΣ Νίκαιας με σκορ 81-59, με την Ιωλκία να ηττάται εντός έδρας από τον Αετό Πλατυκάμπου με 60-37.

Για την ίδια αγωνιστική στον 2ο όμιλο ο Ιωνας επικράτησε του Κένταυρου Ζαγοράς 65-44 και η ΑΕΒΔ δεν συνάντησε καμία αντίσταση απέναντι στον Ελευθεριακό κερδίζοντας με 72-37, ενώ για την πρεμιέρα του 3ου ομίλου ο ΓΣ Βόλου δεν δυσκολεύτηκε στην εκτός έδρας αναμέτρηση κόντρα στην Ανάληψη (74-46) και μπήκε με το δεξί στις επίσημες υποχρεώσεις της σεζόν, όπως το ίδιο έπραξε και ο ΓΣ Αλμυρού επικρατώντας άνετα της Δήμητρας Ευξεινούπολης με 74-49.

Αποτελέσματα-βαθμολογίες:

1ος Ομιλος (2η αγωνιστική)
Αιολικός-ΓΣ Νίκαιας       81-59

Δεκάλεπτα: 20-12, 36-36, 58-47, 81-59.

Διαιτητές: Μαριτσούδης, Ηλιόπουλος

ΑΙΟΛΙΚΟΣ: (Μάνος) Ζαρμακούπης 2, Λογοδότης 12 (2), Σαμαράς 14 (1), Kολτσιδόπουλος 9 (1), Σούλης 17 (3), Γεωργατζής 7 (1), Βλασταρίδης, Παπανικολάου 2, Φερχάτι 12 (4), Δαρτιώτης, Βαγιόπουλος 5, Στρέτζος 1.

ΓΣ ΝΙΚΑΙΑΣ: (Παπαναστασίου) Δ. Παπαθανασίου, Φ. Γ. Κουραμάς 10, Β. Τσουλούφης 1, Λ. Βουτσελάς 3, Β. Νεγκρίλα 2, Τ. Παπαναστασίου 3, Κ. Λεμπέσης 7, Φ. Μουράτης 18 (5), Κ. Μπλιάτζας 15 (2).

Ιωλκία-Αετός Πλατυκάμπου      37-60

Δεκάλεπτα:12-19, 20-33, 29-50, 37-60

Διαιτητές: Μαριτσούδης, Ηλιόπουλος

ΙΩΛΚΙΑ: (Κοντάκης) Κόκκαλης 2, Κλείτσας 2, Μπέτας 4, Ξηρακιάς, Περτσεμλίδης, Καρανάσιος 23 (4), Φασούλας 6, Καραμπελιάς, Τσακιρόπουλος.

ΑΕΤΟΣ ΠΛΑΤΥΚΑΜΠΟΥ: (Σάκκαρης) Φαρμάκης 2, Ακρίβος 2, Λευκαδίτης, Πιτσαρής 2, Κρικώνης, Μαστοροδήμος, Σπανός 14 (4), Γεωργόπουλος 15, Γούρναρης 11 (1), Γκουντελάκης 14, Μαργαριτόπουλος.

Βαθμολογία
1. Αετός Πλατυκάμπου 4
2. Αιολικός         3
3. ΓΣ Νίκαιας     3
4. Ιωλκία             1

Επόμενη (3η-29/9)
ΓΣ Νίκαιας-Αετός Πλατυκάμπου
Αιολικός-Ιωλκία

2ος Ομιλος (2η αγωνιστική)
Ιωνας-Κένταυρος Ζαγοράς         65-44

Δεκάλεπτα: 22-14, 33-23, 54-38, 65-44

Διαιτητές: Καγιόπουλος, Παπαγιώτης.

ΙΩΝΑΣ: (Κατσαλής-Καράσος) Τσίγκος 10, Φωτιάδης 4, Κέτουλας 2, Σέρρης, Τζήμας 5, Ευτυχίδης 2, Κουμπούνης, Μπεκρής 11 (1), Βασιλείου 11, Φοινικόπουλος, Παυλόπουλος 8, Ευθυμίου12 (2) .

ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΖΑΓΟΡΑΣ (Tσιντσίνης) Δημόπουλος, Καραθανάσης 6, Μανωλόπουλος 2, Ρουσιώτης 2, Κοντογιώργος 3, Νικολόπουλος 11(2), Καρσελάς, Βαΐτσης 1, Βασδέκης 1, Λάσκος 5 (1), Γαβαλάς 8, Μουχάρεμ 5.

ΑΕΒΔ-Ελευθεριακός       72-37

Δεκάλεπτα: 19-11, 26-22, 46-32, 72-37

Διαιτητές: Δημητρόπουλος, Κοντοστάθης

ΑΕΒΔ: (Σιδηρόπουλος) Κουρατίδης 5 (1), Ζαμπέτογλου 6 (2), Γκιοκάι 5, Κανελλάκης 6 (2), Μαντζουράνης 29, Τάσος 5, Νικολής 14 (2), Χαρχαρής, Βλάχος, Ζούρης 2.

ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΚΟΣ: (Φρουσκλιάς) Ζαφείρης 4 (1), Κυριαζής, Τζήμας, Κρόσμαν, Παπαδόπουλος, Μόκας 11, Τσούτσικας 8 (2), Μαθιουδάκης, Κέτουλας 14.

Ρεπό: Αγριά

Βαθμολογία
1. Ιωνας               4
2.ΑΕΒΔ 3
3. Αγριά               2
4. Ελευθεριακός              2
5. Κένταυρος Ζαγοράς   1

Επόμενη (3η-22/9)
Κένταυρος Ζαγοράς-ΑΕΒΔ
Ελευθεριακός-Αγριά
Ρεπό: Ιωνας

3ος Ομιλος (1η αγωνιστική)
Ανάληψη-ΓΣ Βόλου         46-74

Δεκάλεπτα:13-11, 30-43, 36-58, 46-74

Διαιτητές: Καγιόπουλος, Παπαγιώτης

ΑΝΑΛΗΨΗ: (Τζούμας) Πρέκας 3 (1), Ανέστης 5 (1), Γαλανάκης 4, Αλεξίου 8, Κουτσονοβάκης 2, Κωλέτσης, Ευαγγελινός 4, Τύμπας 7 (1), Μπακίρης, Λουκίδης 9 (1), Βούλγαρης 2, Στάμος 2.

ΓΣ ΒΟΛΟΥ: (Κοσμάτος-Ντάκης) Κορτέσης, Αναστασιάδης 9 (2), Ζήσης 18, Μούτσιος 2, Χατζόπουλος 4, Ντάκης 7, Σταθούρος 2, Τετζεράκης 7, Κουτσομπόρης 1, Κυριαζής, Ζαρογιάννης 24 (2).

Δήμητρα Ευξεινούπολης-ΓΣ Αλμυρού    49-74

Δεκάλεπτα:14-16, 30-39,42-51,49-74

Διαιτητές: Καραθάνος, Τσάλας

ΔΗΜΗΤΡΑ ΕΥΞΕΙΝΟΥΠΟΛΗΣ: (Σπανός) Μπουρλής 2, Καραπτσιάς 10 (1), Παπαοικονόμου, Κουρκούμπας 4, Καραγεωργόπουλος, Δαλακούρας 4, Κωτούλας 8 (2), Λωρίτης 12 (1), Βαλανοτόπουλος 2, Νάκος 7.

ΓΣ ΑΛΜΥΡΟΥ: (Στεργιόπουλος) Κατσούλης, Καλόγηρος 3, Μαμούρας Θ. 5 (1), Παπούλιας 26 (3), Παπαβαΐτσης, Μαμούρας Π., Παπακωνσταντίνου 1, Βλήτσιος 4, Θέος 10 (2), Μυλωνάς 3 (1), Χατζής 6, Βαλαμούτης 13 (1).

Βαθμολογία
1. ΓΣ Βόλου         2
2. ΓΣ Αλμυρού                   2
3. Δήμητρα Ευξεινούπολης         1
4. Ανάληψη       1

Επόμενη (2η-22/9)
ΓΣ Αλμυρού-Ανάληψη
ΓΣ Βόλου-Δήμητρα Ευξεινούπολης

Ακολουθήστε τον ΤΑΧΥΔΡΟΜΟ στο GOOGLE NEWS για άμεση ενημέρωση.
Δείτε όλες τις τελευταίες ειδήσεις από τον Βόλο, την Μαγνησία, την Ελλάδα και τον κόσμο
απο τον
ΤΑΧΥΔΡΟΜΟ
Σχόλια
Δεν υπάρχουν σχόλια γι'αυτό το άρθρο
Αποστολή σχολίου
8
+
7
=