ΣΤΙΒΟΣ

Ρεκόρ από αθλητές του Α.Σ. «Ατλας» στη Θεσσαλονίκη

ρεκόρ-από-αθλητές-του-α-σ-ατλας-στη-θ-820517

Εξαιρετική ήταν η παρουσία των αθλητών και αθλητριών του Α.Σ. «Άτλας» Βόλου, στους αγώνες προετοιμασίας ενόψει των πανελληνίων πρωταθλημάτων που πραγματοποιήθηκαν στο Καυτατζόγλειο Θεσσαλονίκης. Πιο συγκεκριμένα ο Μπατσκίνης Δημήτρης που προετοιμάζεται για το έξαθλο, αγωνίστηκε σε μήκος και 1.000μ. και έκανε και στα δύο ρεκόρ! Στο 1.000αρι κατάφερε να ανέβει στο βάθρο αφού κατέλαβε την 3η θέση. Η Μπατσκίνη Χαϊδεμένη κάνοντας δύο φορές ατομικό ρεκόρ μέσα στον αγώνα έπιασε το όριο στο τριπλούν με 10.70 και κατέκτησε την 4η θέση. Η Καυκούλα Αναστασία που αγωνίστηκε στα 80 μέτρα έκανε και εκείνη ατομικό ρεκόρ και άγγιξε το όριο συμμετοχής για το Πανελλήνιο πρωτάθλημα και έδειξε πανέτοιμη να το πετύχει στον επόμενο αγώνα της.

Την αποστολή συνόδεψε για να ενθαρρύνει τους συναθλητές της η Ζακή Κωνσταντίνα όπου σε αγώνες προετοιμασίας που έγιναν στο Βελεστίνο πέτυχε ατομικό ρεκόρ και κατέλαβε την 1η θέση στον ακοντισμό.