Παραμένει 3η παρά την ήττα στα Γρεβενά η Νίκη Βόλου

παραμένει-3η-παρά-την-ήττα-στα-γρεβενά-η-16282

Η Νίκη Βόλου δεν παρουσίασε το καλό της πρόσωπο στην αναμέτρηση με τον Πρωτέα στα Γρεβενά και ηττήθηκε με 83-67 παραμένοντας όμως στην 3η θέση, συνεχίζοντας να κρατάει την τύχη στα χέρια της καθώς την τελευταία αγωνιστική αντιμετωπίζει τον Ιωνικό στο κλειστό της Ν. Ιωνίας. Οι Κουτίνας και Παπακώστας ήταν και πάλι οι πρώτοι σκόρερ των κυανόλευκων σκοράροντας από 17 πόντους ο καθένας.

Πρωτέας Γρεβενών-Νίκη Βόλου 83-67
Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν φουριόζοι επιθετικά επιβάλλοντας τον ρυθμό τους και παίρνοντας μία μικρή διαφορά την οποία διατήρησαν μέχρι και το τέλος της 1ης περιόδου (24-18). Στο 2ο δεκάλεπτο ο Πρωτέας συνέχισε να έχει εξαιρετικό επιθετικό ρυθμό με τους παίκτες του Λάμπρου Πρέκα να μην μπορούν να σταματήσουν τους αντιπάλους τους, με το ημίχρονο να κλείνει με τους γηπεδούχους στο +15 (51-36). Στην 3η περίοδο οι κυανόλευκοι προσπάθησαν να μειώσουν την διαφορά με τον Πρωτέα να διατηρεί το προβάδισμά του πάνω από τους 10 πόντους, με το σκορ στο 30’ να είναι στο 68-57. Στην τελευταία περίοδο δεν άλλαξε κάτι. Η ομάδα των Γρεβενών διατήρησε τη διψήφια διαφορά της μέχρι το τέλος φτάνοντας στην τελική επικράτηση με 83-67.