Ο Πρωτεσίλαος νίκησε 3-2 τη Σκιάθο

ο-πρωτεσίλαος-νίκησε-3-2-τη-σκιάθο-28795

Το γεγονός ότι όταν η Σκιάθος παίζει μεσοβδόμαδα έχει ελλείψεις ποδοσφαιριστών εκμεταλλεύτηκε χθες και ο Πρωτεσίλαος, που στο εξ αναβολής παιχνίδι της 22ης αγωνιστικής επικράτησε στον Πτελεό με 3-2.

Σε ένα ματς πάντως χωρίς βαθμολογικό ενδιαφέρον, ο Πρωτεσίλαος ήταν καλύτερος κυρίως στο πρώτο 45λεπτο, ενώ και η Σκιάθος, έχοντας στις τάξεις της πέντε ποδοσφαιριστές από τα τμήματα υποδομής, παρουσίασε πολύ καλή εικόνα στο δεύτερο μισό.

Ο Πρωτεσίλαος ξεκίνησε με γκολ από τα αποδυτήρια και πριν συμπληρώσει το 1ο λεπτό έκανε το 1-0 με τον Μαρμαρινό ,ενώ στο 15’ οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν σε 1-1 με τον Αλικά.

Στο 31’ έγινε το 2-1 με τον Παναγιώτου, ενώ στο 33’ ο πρώτος σκόρερ Θ. Παπαδόπουλος πέτυχε το 3-1, φτάνοντας και τα δικά του φετινά γκολ στα 23!

Στο μέρος η Σκιάθος μείωσε στο 65’με τον Νασιάκο σε 3-2, που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

ΠΡΩΤΕΣΙΛΑΟΣ: Τίτας, Λεϊμονής, Α. Λάμπος, Μιχόπουλος, Χολέβας, Σούδης, Κ. Κόρκος, Θ. Κόρκος, (46’ Σιαμανίκος), Μαρμαρινός, (80’ Σούσκο), Παπαδόπουλος, Παναγιώτου

ΣΚΙΑΘΟΣ: Τσάκος, Τουρναβίτης, Νασιάκος (67’ Αμπιντάι), Ελ. Πρίφτι, Τσάκας, Τζούλιο (55’ Έντρι), Αλ ΤΖελάι (75’ Σέρτζιο), Σιδηρόπουλος, Χρ Τζελάι, Φιλιππούλης, Αλικά (70’ Αρμάντο)