Ο ΝΠΣ Βόλος πέρασε νικηφόρα με 3-2 από τα Τρίκαλα σε φιλικό αγώνα

ο-νπσ-βόλος-πέρασε-νικηφόρα-με-3-2-από-τα-τ-48711

Συνέχεια στα φιλικά προετοιμασίας ενόψει και των αγώνων μπαράζ της Γ’ Εθνικής έδωσε χθες ο ΝΠΣ Βόλος, ο οποίος μετά το 3-0 επί του Αρη Παλαιοχωρίου το Σάββατο αγωνίστηκε και χθες απέναντι στον ΑΟ Τρικάλων της Football League.

Σε ένα ανοικτό φιλικό παιχνίδι με πέντε γκολ οι κυανέρυθροι του Χουάν Φεράντο επικράτησαν με 3-2 μπροστά σε περίπου 200 θεατές που βρέθηκαν στο Στάδιο των Τρικάλων. Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν μπροστά στο σκορ με τον Μελισσόπουλο στο 5ο λεπτό, ο Μιλοσάβλιεφ ισοφάρισε στο 26ο με δυνατό σουτ και ο Σαχινίδης με πλασέ έβαλε τον ΑΟΤ μπροστά στο σκορ στο 76’. Ο Δεμηρτζόγλου ισοφάρισε με κεφαλιά στο 80’ και ο Μελισσόπουλος στο 84’ έγραψε το τελικό 2-3.

Το φιλμ του αγώνα

6’ ΓΚΟΛ: Λάθος γύρισμα του Πάνου… παρέμβαση του Μελισσόπουλου που πλάσαρε τον Γιδόπουλο για το 0-1

8’ Σουτ του Μιλοσάβλιεφ από το ύψος της περιοχής, η μπάλα άουτ

17’ Σέντρα του Γκόλια, ο Γιαννιτσάνης έπιασε την κεφαλιά αλλά η μπάλα βρήκε στο οριζόντιο δοκάρι

23’ Τετ-α-τετ ο Μελισσόπουλος με τον Γιδόπουλο αλλά ο πορτιέρε του ΑΟΤ έδιωξε

24’ Δυνατό σουτ του Μιλοσάβλιεφ… η μπάλα στο δοκάρι. Το 2ο για τον ΑΟ Τρίκαλα στο ματς

26’ ΓΚΟΛ: Μακρινό σουτ του Γιαννιτσάνη, απέκρουσε ο Μούτσα… η μπάλα στρώθηκε στον Μιλοσάβλιεφ που πλάσαρε για το 1-1.

27’ Τετ α τετ ου Γιαννιτσάνη από πάσα του Ν’Λουντούλου, ο Ζέρης έβαλε την προβολή διώχνοντας σε κόρνερ

34’ Διπλή επέμβαση του Γιδόπουλου αρχικά σε σουτ του Μελισσόπουλου και του Μηλιώτη

40’ Παραλίγο διακοπή… ένταση στον αγωνιστικό χώρο και στα επίσημα

53’ Σουτ του Μελισσόπουλου, μπλόκαρε εύκολα ο Γιδόπουλος

57’ Σουτ του Τόμιτς από καλή θέση… η μπάλα άουτ

76’ ΓΚΟΛ: Ο Σαχινίδης κέρδισε την προσωπική μονομαχία με τον αντίπαλό του και πλάσαρε για το 2-1.

80’ ΓΚΟΛ: Ο Δεμηρτζόγλου πήρε την κεφαλιά και έκανε το 2-2.

82’ Πλασέ του Τσίπα από καλή θέση, απέκρουσε ο Μούτσα

84’ ΓΚΟΛ: Από σέντρα του Κόλλα, ο Μελισσσόπουλος με προβολή έκανε το 2-3

86’ Εκτέλεση κόρνερ του Χιντζίδη… η μπάλα στο δοκάρι

ΑΟ ΤΡΙΚΑΛΑ: Γιδόπουλος, Μυρσινιάς, Γκόλιας, Βέρτζος, Κοτσώνης, Πάνος, Μάκος, Γιαννιτσάνης, Μιλοσάβλιεφ, Τόμιτς, Ν’Λουντούλου.

Έπαιξαν και οι: Σαχινίδης, Γροντής, Χιντζίδης, Τσίπρας, Ζγκούρι, Τουγλής.

ΝΠΣ ΒΟΛΟΣ: Μούτσα, Ζέρης, Μελισσόπουλος, Δημόπουλος, Δημηνάς, Παπαδόπουλος, Δεμηρτζόγλου, Ντόσης, Κολλάς, Καλαμίδας, Μηλιώτης.

Έπαιξαν και οι: Τζελίδης, Ουνγιαλίδης, Πιαστόπουλος, Ντεντάκης, Μάντζης, Κραβαρίτης.