«Καθαρίζει» με την 3η θέση η Παναχαϊκή!

Τελευταία ενημέρωση: 2018-04-06, 14:52:54
«Καθαρίζει» με την 3η θέση η Παναχαϊκή!

Μετά τις δύο σερί ήττες που ακολούθησαν την ισοπαλία με τον Άρη, η Παναχαϊκή επέστρεψε στις νίκες με το 2-1 στο Αίγιο κόντρα στον Παναιγιάλειο και είναι ξανά σταθερά στην 3η θέση.

Αν και αγχώθηκαν, βλέποντας τον ψυχωμένο -στο τέλος- Παναιγιάλειο να μειώνει στο 88’ με το εύστοχο πέναλτι του Σταματή και να πιέζει για την ισοφάριση, οι Πατρινοί επικράτησαν 2-1! και βρίσκονται εκ νέου σε απόσταση ασφαλείας για την 3η θέση, η οποία, να θυμίσουμε, μιας και ζούμε στον μαγικό χώρο του ελληνικού ποδοσφαίρου, ενδέχεται να δώσει επίσης «εισιτήριο» για τη Σούπερ Λίγκα, αν προκύψει θέμα με τις αδειοδοτήσεις «σαλονάτων» ομάδων και δεν αλλάξει, τελικά (αν και δύσκολο), η ποινή υποβιβασμού…

Τα γκολ για την ομάδα του Σωκράτη Οφρυδόπουλου μπήκαν στο πρώτο ημίχρονο, με τους Ελευθεριάδη (6’) και Αργυρόπουλο (40’) να χρίζονται σκόρερ.

Ο Κισσαμικός, νωρίτερα, νίκησε 2-1 τη Δόξα Δράμας

Η 25η αγωνιστική της Football League

ΟΦΗ-Άρης 2-0

(45’ Μάνος, 48’ Βουό)

Απόλλων Πόντου-Εργοτέλης 1-1

(17’ Χασομέρης - 82’ Κάιπερς)

Πανσερραϊκός-Σπάρτη 3-1

(5’ Πόζογλου, 7’ Πεν ΕνΓκόνγκ, 90+4’ πεν. Κάκο - 34’ αυτ. Σιάκας)

Τρίκαλα-Καραϊσκάκης 0-0

Απόλλων Λάρισας-Καλλιθέα 4-3

(39’, 88’ Μαυρίας, 57’ Καρακατσάνης, 64’ Κάνουλας - 18’,45’ Μάκο, 40’ Ζυγκερίδης)

Κισσαμικός-Δόξα Δράμας 2-1

(53’ Χαλκιαδάκης, 70’ Ξυδάς - 74’ Αρναρέλλης)

Παναιγιάλειος-Παναχαϊκή 1-2

(88’ Σταματής - 6’ Ελευθεριάδης, 40’ Αργυρόπουλος)

Αναγέννηση Καρδίτσας-Βέροια 3-0 α.α.

Αιγινιακός-Αχαρναϊκός 3-0 α.α.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: ΟΦΗ 63, Άρης 60, Παναχαικη 50, Κισσαμικός 43, Δοξα 43, Απολλων Λ. 43, Απόλλων Πόντου 42, Καραϊσκάκης 40, Τρίκαλα 39, Σπάρτη32, Αναγέννηση Καρδίτσας31, Πανσερραϊκός 28, Εργοτέλης 27, Αιγινιακός 26, Παναιγιάλειος 21, Καλλιθέα 16, Βέροια 5, Αχαρναϊκός -51

Επόμενη (26η) αγωνιστική

Σάββατο (14/04)

Πανσερραϊκός-Κισσαμικός (17:00)

Κυριακή (15/04)

Σπάρτη-Αναγέννηση Καρδίτσας (16:00)

Άρης-Παναιγιάλειος (16:00)

Παναχαϊκή-Απόλλων Λάρισας (16:00)

Εργοτέλης-Απόλλων Λάρισας (16:00)

Καραϊσκάκης-Καλλιθέα (16:00)

Δόξα Δράμας-ΟΦΗ (17:00)

Βέροια-Αιγινιακός 0-3 α.α.

Αχαρναϊκός-Τρίκαλα 0-3 α.α.

Σχόλια
Δεν υπάρχουν σχόλια γι'αυτό το άρθρο
Αποστολή σχολίου
2
+
6
=