Θεωρητικά εύκολα οι πρωτοπόροι

Τελευταία ενημέρωση: 2018-02-24, 15:18:14
Θεωρητικά εύκολα οι πρωτοπόροι

Επιμέλεια ΒΑΣΙΛΗΣ ΖΗΝΕΛΗΣ

Θεωρητικά εύκολα παιχνίδια έχουν οι πρωτοπόροι της Α΄ και Β΄ Κατηγορίας στην επανεκκίνηση των πρωταθλημάτων της ΕΠΣΘ μετά την εορταστική διακοπή.

Στην Α΄ Κατηγορία η επανεκκίνηση γίνεται με την 17η αγωνιστική, όπου σήμερα ο πρωτοπόρος Θησέας φιλοξενεί στο βοηθητικό του ΕΑΚ την Αγία Παρασκευή, και ο δεύτερος Διαγόρας την Κυριακή τον Παγασητικό.

Ενδιαφέροντα ματς που αφορούν την παραμονή γίνονται αύριο, ενώ ο αγώνας Αίας – Σκιάθος αναβάλλεται λόγω έλλειψης ακτοπλοϊκών δρομολογίων.

Στη Β΄ Κατηγορία γίνεται η 15η αγωνιστική, και στον α΄ όμιλο ο Τοξότης παίζει αύριο στην Αργαλαστή και η Αγία Άννα δοκιμάζεται από τον ανεβασμένο φέτος Ελευθεριακό, ενώ στον β΄ όμιλο η Δήμητρα θα υποδεχτεί στην Ευξεινούπολη την Αγχίαλο και οι Μυρμιδόνες δοκιμάζονται στη Νεάπολη από τη Δάφνη.

Το πρόγραμμα στις δυο κατηγορίες της ΕΠΣΘ το Σαββατοκύριακο έχει ως εξής:

Α΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (17η αγωνιστική)

Σήμερα, Σάββατο 24 Φεβρουαρίου

Γηπ. Βοηθητικό ΕΑΚ (3μ.μ.): Θησέας - Αγία Παρασκευή: Θεοχάρης, Κυριαζής, Γιάννης

Κυριακή 25 Φεβρουαρίου

Γηπ. «Βασδέκειο» (11π.μ.): Ηρακλής Β. - Ακρόπολη: Χαλβατζάκος, Κυριαζής, Τριφονίδης

Γηπ. Ι.Μ. Δημητριάδος (11π.μ.): Άνθιμος Γαζής - Πρωτεσίλαος: Βλάχος, Παπαδημητρίου Θ., Σκρίμπας

Γηπ.ΕΤΒΑ (11π.μ.): Πηλέας - Σαρακηνός: Δημητριάδης, Τασιόπουλος Θ., Καφτεράνης

Γηπ. Μαγνησιακού (3μ.μ.): Μαγνησιακός - Πύρασος: Ρούσης, Τασιόπουλος Θ., Τσάγγαρης

Γηπ. Στεφανοβικείου (3μ.μ.): Διαγόρας - Παγασητικός: Τασιόπουλος Γ., Γεωργαντζής, Γοργόρης

Ο αγώνας Αίας – Σκιάθος αναβάλλεται λόγω έλλειψης ακτοπλοϊκών δρομολογίων.

Οι σκόρερ

16 ΓΚΟΛ: Θ. Παπαδόπουλος (Πρωτεσίλαος)

12 ΓΚΟΛ: Αλ. Κουβελάς (Διαγόρας)

11 ΓΚΟΛ: Ι. Κοντοβάς (Σαρακηνός)

9 ΓΚΟΛ: Θ.Κατσαβριάς (Αίας)

8 ΓΚΟΛ: Σ. Δημόπουλος (Πηλέας)

7 ΓΚΟΛ: Σ. Χατζητρακόσιας (Μαγνησιακός), Ν. Κοτζαθανάσης (Θησέας)

6 ΓΚΟΛ: Θ. Κοντοβάς (Μαγνησιακός), Κίτσας (Α. Γαζής), Ε. Χυσάι (Σκιάθος), Ι. Ζαχαράκης (Πύρασος), Σιώμος (Πύρασος), Χ. Δαμάσκος (Πύρασος), Γ. Μιχολίτσης (Ακρόπολη), Τσουκάλης (Ακρόπολη), Χειλάς (Αίας), Βαλωτής (Πρωτεσίλαος), Ε.Τσιουρής (Σαρακηνός), Θ.Αραμπατζής (Θησέας), Η. Βλάχος (Θησέας)

5 ΓΚΟΛ: Π.Κόκκας (Ακρόπολη), Νούσιας (Ηρακλής), Θ.Κ. Κωστούλας (Αίας), Πάσχος (Διαγόρας), Μ. Γουτούλης (Διαγόρας)

4 ΓΚΟΛ: Ζ. Μαλάκος (Σκιάθος), Φιλιππούλης (Σκιάθος), Ασλάνογλου (Ηρακλής), Α.Καραγιάννης (Αγία Παρασκευή), Μπιρτσάι (Αίας), Λάϊος (Παγασητικός), Καραγιώργος (Παγασητικός), Καραμανλής (Διαγόρας), Μαριγκλέν (Πρωτεσίλαος), Αντζούρης (Θησέας), Γκουγκούδης (Θησέας)

3 ΓΚΟΛ: Δανηλόπουλος (Μαγνησιακός), Θεοδωρόπουλος (Μαγνησιακός), Σιώμος (Πύρασος), Σαμαράς (Πύρασος), Τσορμπατζής (Πύρασος), Σ. Αξιώτης (Ακρόπολη), Ι.Μόσιος (Ακρόπολη), Παπαστεργίου (Σαρακηνός), Καλαμάτας (Σαρακηνός), Γκάμπας (Σαρακηνός), Γιαννούλας (Αγία Παρασκευή), Πετρόπουλος (Ηρακλής), Γκάγκας (Ηρακλής), Θάνος (Πηλέας), Ευθυμιάδης (Πηλέας), Μίλτος (Θησέας), Μοράλες (Θησέας)

2 ΓΚΟΛ: Αλ. Οικονόμου (Μαγνησιακός), Λιάρος (Μαγνησιακός), Τσένα (Μαγνησιακός), Τζήμας (Α. Γαζής), Μπακογιάννης (Α. Γαζής), Τσατσαρώνης (Α. Γαζής), Παπαδόπουλος (Α.Γαζής), Ντ.Πρίφτι (Σκιάθος), Γραβάνης (Σκιαθος), Γκίνης (Πύρασος), Φούκης (Πύρασος), Τ.Κολημήτρας (Ακρόπολη), Παγώνης (Ακρόπολη), Αν. Μαστακούλης (Σαρακηνός), Ρακής (Σαρακηνός), Μπάμπα (Ηρακλής), Δαμάσκος (Ηρακλής), Μπραχόλι (Παγασητικός), Κ. Κόρκος (Πρωτεσίλαος), Θ.Κόρκος (Πρωτεσίλαος), Τρίμης (Αγία Παρασκευή), Τσελεπίδης (Πηλέας), Γάρος (Διαγόρας), Μερμίγκης (Θησέας) Ισά (Θησέας).

Β΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (15η αγωνιστική)

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Σήμερα, Σάββατο 24 Φεβρουαρίου

Γηπ. Γατζέας (3μ.μ.): Α.Ε. 2002 - Εν. Λεχώνια/Νηλέας: Βαρτσάκης, Αντωνίου, Τσάγγαρης

Γηπ. Ι.Μ. Δημητριάδος (3μ.μ.): Ελευθεριακός - Αγία Άννα: Αθηναίος, Ζακυνθινός, Σαρακατσάνος

Γηπ. Πορταριάς (3μ.μ.): Μακρινίτσα - Ν. Μαγνησιακός: Πλακιάς ,Κατσιγιαννάκης, Μπαρτζιάλης

Κυριακή 25 Φεβρουαρίου

Γηπ. βοηθητικό ΕΑΚ (11π.μ.): Εθνικός - Ιωλκός: Βέργου, Μπασδάνη, Μπαρτζιάλης

Γηπ. Αργαλαστής (3μ.μ.): Κένταυρος Ν.Π. - Τοξότης: Λιάγκος, Αντωνίου, Κούστας

Γηπ. Βοηθητικό ΕΑΚ (3μ.μ.): Ιάσων Α.Μ. - Δύναμη: Βαρτσάκης, Μπέλλου, Κατσιγιαννάκης

Ρεπό: Ν.Α. Νίκης

Οι σκόρερ

22 ΓΚΟΛ: Λ. Δενελάβας (Τοξότης)

10 ΓΚΟΛ: Δ. Στουμποβίκος (ΑΕ 2002)

 7 ΓΚΟΛ: Κ. Σιόβας (Ιωλκός), Πριτσίνης (Ελευθεριακός)

6 ΓΚΟΛ: Αντωνίου (Αγία Άννα), Μούτος (Δύναμη)

5 ΓΚΟΛ: Χ.Παπαϊωάννου (ΑΕ 2002), Α. Τσίρος (Αγία Άννα), Κωτούλας (Αγία Άννα), Κανδήλας (Αγία Άννα), Φραγκογιάννης (Ιωλκός), Θεοδώρου (Εθνικός), Περεντίδης (Εθνικός)

4 ΓΚΟΛ: Παρίσης (ΑΕ 2002), Μπερτζέμης (Ιάσων Α.Μ.), Κ.Τσιουρέλης (Αγία Άννα), Α. Φιλατζικιώτης (Αγία Άννα), Σοροβόλας (Τοξότης), Ν. Δενελάβας (Τοξότης), Παλάτζας (Εθνικός), Κ. Τσένα (Εθνικός)

3 ΓΚΟΛ: Κουβαράς (ΑΕ 2002), Ζαρίφης (Αγία Αννα), Θεοδωρόπουλος (Ιάσων Α.Μ.), Φέιζο (Ιάσων Α.Μ.), Ζατσάη (Ιάσων Α.Μ.), Πότσκα (Αργαλαστή), Ε. Τσιργής (Αργαλαστή), Καμπέρης (Λεχώνια)

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Σήμερα, Σάββατο 24 Φεβρουαρίου

Γηπ. Καναλίων (3μ.μ.): Απόλλων Κ. - Πανιώνιος: Νικόπουλος, Αγγελόπουλος, Γοργόρης

Γηπ. Νεάπολης (3μ.μ.): Δάφνη - Μυρμιδόνες: Ρούσης, Σακκάς Δ., Σκρίμπας

Γηπ. Ριζομύλου (3μ.μ.): Αστέρας - Αχιλλέας Αχιλλείου: Κούστας, Τριφονίδης, Καφτεράνης

Γηπ. Αϊδινίου (3μ.μ.): Αγροτικός - Ερμής: Παλτατζής, Βλάχος, Γερμάνης

Γηπ. Ευξεινούπολης (3μ.μ.): Δήμητρα - Αγχίαλος: Τασιόπουλος Γ., Γεωργαντζής, Μπέλλου

Κυριακή 25 Φεβρουαρίου

Γηπ. Αγ. Θεοδώρων (3μ.μ.): Ηρακλής Α.Θ. - Άθλος: Σαμαράς, Ευσταθιάδης, Αναστασίου Π.

Ρεπό: Μικροθήβες.

Οι σκόρερ

21 ΓΚΟΛ: Αλ. Αραπίτσας (Δήμητρα)

19 ΓΚΟΛ: Ι. Καραγιώργος (Αγχίαλος)

11 ΓΚΟΛ: Θ. Παρίσσης (Ηρακλής Α.Θ.)Μαρ. Καλέμι (Μικροθήβες)

10 ΓΚΟΛ: Β. Κάρρος (Αστέρας), Χ. Καρακίτσιος (Δάφνη)

9 ΓΚΟΛ: Θ.Θ. Κωστούλας (Δήμητρα)

7 ΓΚΟΛ: Ξηροκώστας (Δήμητρα), Θ. Πιπινής (Μυρμιδόνες), Ξέρας (Αστέρας), Ι. Παναγιώτου (Αχιλλέας)

6 ΓΚΟΛ: Ι.Αραπίτσας (Αχιλλέας) Κυπτίου (Πανιώνιος)

5 ΓΚΟΛ: Ακριβόπουλος (Ερμής), Νιάκας (Αγροτικός)

 4 ΓΚΟΛ: Παναγιωτάκης (Κανάλια), Κακλιάς (Δήμητρα), Καρατέεφ (Δήμητρα), Γκιάστας (Δάφνη), Παπαστεργίου (Δάφνη), Χρυσοστομίδης (Αγχίαλος), Ρεφουγιάτι (Μικροθήβες), Λουφόπουλος (Αστέρας), Μπαρμπαγιανάκος (Αγροτικός), Κανούτας (Ερμής), Πινιάρης (Ερμής)

3 ΓΚΟΛ: Στεφανής (Δήμητρα), Ν. Αραπίτσας (Αχιλλέας), Σπανός (Αχιλλέας), Τσιγαρίδας (Δάφνη), Ευαγγελός (Δάφνη), Μαγγιώρος (Αγχίαλος), Μαυρόπουλος (Αγχίαλος), Δ. Φώτου (Πανιώνιος), Λυρίτσης (Πανιώνιος).

Σχόλια
Δεν υπάρχουν σχόλια γι'αυτό το άρθρο
Αποστολή σχολίου
9
+
9
=