ΤΟΠΙΚΟ

Ήττα από Ολυμπιακό στο Κερατσίνι

ήττα-από-ολυμπιακό-στο-κερατσίνι-509930

Την ήττα γνώρισε η ομάδα του Κενταύρου Αγριάς, από την ομάδα του Ολυμπιακού Κερατσινίου, στα πλαίσια της 17ης αγωνιστικής. Η ομάδα του Κενταύρου παρουσιάστηκε στο κλειστό του Κερατσινίου σαφώς επηρεασμένη από την διακοπή δύο εβδομάδων του πρωταθλήματος, αλλά και “λαβωμένη” στη περιφέρεια από την απουσία του Ζωναρόπουλου.

Η πιεστική, αλλά και πολλές φορές αντιαθλητική άμυνα των γηπεδούχων (υπό την ανοχή της διαιτησίας) περιόρισε τα επιθετικά ατού του Κενταύρου Αγριάς, έτσι ο Ολυμπιακός πήρε σαφές προβάδισμα (4 – 0) από τα πρώτα λεπτά, το οποίο διεύρυνε με τη λήξη του ημιχρόνου (13 – 5). Στην αρχή του δευτέρου ημιχρόνου η Μαγνησιώτικη ομάδα κατάφερε να αντιδράσει και να μειώσει το σκορ σε 15 – 11 στο 38ο λεπτό. Η συνέχεια όμως δεν ήταν ανάλογη για τον Κένταυρο Αγριάς και έτσι η ομάδα του Κερατσινίου πήρε την νίκη με τελικό σκορ 25 – 16.

Ο Κένταυρος παραμένει στη 6η θέση του βαθμολογικού πίνακα με 14 βαθμούς, μια τιμητική θέση που θα επιδιώξει να διατηρήσει στη τελευταία αγωνιστική του πρωταθλήματος στο Βόλο, όπου αντιμετωπίζει το Σάββατο 1 Απριλίου στις 17.00 την ομάδα του Λεωνίδα Αγ. Αναργύρων.