Νίκες των φαβορί στην πρεμιέρα του “Gazebo Seaside Cup”

νίκες-των-φαβορί-στην-πρεμιέρα-του-gazebo-seasid-502000

Με νίκες των φαβορί συνδυάστηκε η πρεμιέρα του τουρνουά beach handball "Gazebo Seaside Cup", το οποίο ΟΛΟΚΛΗΡΩΝΕΤΑΙ ΣΗΜΕΡΑ στην παραλία του Αλμυρού Βόλου. O Ιωνικός Νέας Μαγνησίας επικράτησε 2-0 του Volos Handball Club, o Aqua Karta Εύρυτος Βόλου νίκησε 2-1 τους Λέοντες, ενώ στο τρίτο κατά σειρά παιχνίδι που έγινε, ο Παναιτωλικός δε συνάντησε προβλήματα απέναντι στους νεαρούς παίκτες του Volos Handball Club και κέρδισε 2-0.
Αναλυτικότερα:

Ιωνικός Ν. Μαγνησίας-Volos Handball Club 2-0 (14-13, 15-6)
Σθεναρή αντίσταση πρόβαλαν στο πρώτο σετ οι παίκτες του Volos Handball Club, οι οποίοι έχασαν στις λεπτομέρειες με 14-13 από τον Ιωνικό Νέας Μαγνησίας.
VOLOS HC: Θάνος Κοζανίτης, Κώστας Μιμίκος, Ορφέας Ανδρέου, Άγης Βατσαρέας, Γιάννης Πιπής, Ηλίας Δάμου, Αλκίμων Ζερβός, Ιάσων Ευθυμίου.

AquaKarta Εύρυτος Βόλου-Λέοντες 2-1 (12-8, 11-13, 5-3)
Στα πέναλτι έλυσαν τις διαφορές τους Εύρυτος και Λέοντες. Οι Βολιώτες στο πρώτο σετ νίκησαν 12-8 τους Λέοντες, οι οποίοι στη συνέχεια ισοφάρισαν το σκορ και μάλιστα με εντυπωσιακό τρόπο. Στα πέναλτι ο Εύρυτος φάνηκε πιο ουσιαστικός και κερδίζοντας 5-3, πήρε τους βαθμούς της νίκης.
Διαιτητές: Χριστίνα Ράλλη (Θεσσαλονίκης), Μιχάλης Μερινιάν (Αττικής).
EΥΡΥΤΟΣ: Χρήστος Μακρής, Θοδωρής Παπαδόπουλος, Βασίλης Χουλιάρας, Γιώργος Πουλιός, Γιάννης Θειακούλης, Βασίλης Κόρκος.

Volos Handball Club-Παναιτωλικός 0-2 (10-23, 15-30)
Με… συνοπτικές διαδικασίες κέρδισε ο Παναιτωλικός το πρώτο του ματς στο “GazeboSeasideCup”, κόντρα στο νεανικό, πλην πολλά υποσχόμενο, συγκρότημα του VolosHandballClub. Το τελικό 2-0 ήρθε φυσιολογικά για τους Αγρινιώτες, κάτι που φάνταζε εκ προοιμίου σίγουρο. Στον αντίποδα, οι πιτσιρικάδες του Λεωνίδα Ζαφείρη αποκόμισαν πολύτιμες εμπειρίες, αφού στάθηκαν αξιοπρεπώς απέναντι στο μεγάλο φαβορί για την κατάκτηση του φετινού τίτλου, που πριν λίγο καιρό βγήκε και 4ος στην Ευρώπη στο EBTMaster της Πορτογαλίας.
Διαιτητές: Γιώργος Δημόλας (Θεσσαλονίκης), Βαγγέλης Συρεπίσιος (Αττικής).