Ο Άνθιμος Γαζής υποχρέωσε σε ήττα τον Παγασητικό

ο-άνθιμος-γαζής-υποχρέωσε-σε-ήττα-τον-π-135246

Την πρώτη του ήττα γνώρισε ο σύλλογος των Αλυκών στο φετινό πρωτάθλημα της Β’ ΕΠΣΘ, από τον Ανθιμο Γαζή και μάλιστα εντός έδρας με 1-0. Ετσι, η Ακρόπολη παρά το ρεπό που είχε αυτήν την αγωνιστική έμεινε ακλόνητη στην κορυφή.

Ρεπορτάζ: ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ

Αναλυτικά τα ματς της 10ης αγωνιστικής:

Ελευθεριακός – ΑΕ Λεχωνίων 5-1

Σκόρερ: (60’ Μεντής)

Εύκολο απόγευμα είχε ο Ελευθεριακός, που πέτυχε πέντε γκολ επί των Λεχωνίων και πανηγύρισε τη δεύτερη νίκη του στο πρωτάθλημα. Για τους φιλοξενούμενους σκόραρε ο Μεντής, ενώ αγωνίζονταν με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Βάλτερ στο 40’.

ΛΕΧΩΝΙΑ: Βάλτερ, Ξενάκης, Κάτσης (75’ Λιάλης), Παππάς, Αϊδινής (40΄Ράπτης), Λοής (20’ Γούλιας), Φιλίππου, Κατσιάκης, Μεντής, Μάστορας, Σκόνδρας.

Ιάσων – Αργοναύτες 2-0

Σκόρερ: (35’ Καλογριάς, 60’ Ρακής)

Χτυπώντας μία φορά σε κάθε ημίχρονο, ο Ιάσονας πήρε το τρίποντο από τους Αργοναύτες. Ο Καλογριάς με κεφαλιά άνοιξε το σκορ και ο Ρακής με κοντινό πλασέ διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

ΙΑΣΩΝ: Κωνσταντίνου, Σπύρου (80’ Κολημήτρας), Κάβουρας, Βαρελόπουλος, Κοτσαλής, Τσάνιος, Τσίγγας (70’ Σουφλάρης), Ρακής, Καλογριάς, Δημόπουλος, Θεοδωρόπουλος (75’ Πουλάκης).

ΑΡΓΟΝΑΥΤΕΣ: Κοντογιάννης, Δαγκούλης (60’ Ε. Κ. Ζάρρας), Μπαλίου, Κουφάκης, Βούλγαρης, Αλία, Γ. Δημητρίου (70’ Ε. Χρ. Ζάρρας), Π. Δημητρίου (55’ Δαϊλιάνης), Τηγανόπουλος, Νικογιάννης, Γουρναρόπουλος.

Παγασητικός – Ανθ. Γαζής 0-1

Σκόρερ: (28’ Λάσκος) Πρώτη ήττα για Παγασητικό και μάλιστα στην έδρα του από τον Ανθιμο Γαζή. Το νικητήριο τέρμα πέτυχε ο Λάσκος στο 28ο λεπτό με προβολή. Οι γηπεδούχοι αγωνίστηκαν με εννιά στις καθυστερήσεις, αφού οι Καψιώτης και Ζιώγας αποβλήθηκαν με δεύτερη κίτρινη.

ΠΑΓΑΣΗΤΙΚΟΣ: Κλεάνθης, Μπερτζέμης, Μαρούγκας, Στρούγγης, Ζιώγας, Γάκιας (52’ Β. Μιχαλόπουλος), Μπραχόλης, Καψιώτης, Μαγγιώρος (88’ Κωνσταντέλιας), Μπούρντα, Σίμος (58’ Δώσσας).

AΝΘ. ΓΑΖΗΣ: Γκούρης, Ματής, Αλεξίου, Κουτσουνίδης, Μυλωνάς, Τσεπάνης (52’ Τσιτσιρίκης), Μπακογιάννης, Λάσκος, Θεοδώρου (60’ Δανιλόπουλος), Κατσαρός, Δημόπουλος (73’ Καρούτσος).

Ν.Α. Νίκης – Κένταυρος 4-2

Σκόρερ: (25’ Τσιανάκας, 28’, 82’ Γκλαβίνης, 91’ Χριστίδης – 26’ Φ. Γώγος, 50’ πεν. Μπογδανίδης)

Εβρεξε γκολ στο γήπεδο της Δημητριάδος, με τους κυανόλευκους να επιβάλλονται με 4-2 του Κενταύρου. Για τους γηπεδούχους σκόραραν οι Τσιανάκας, Μπακογιάννης από μία φορά και δύο φορές χτύπησε ο Γκλαβίνης. Οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν δύο φορές με τους Φ. Γώγο και Μπογδανίδη, αλλά δεν κατάφεραν να κρατήσουν το αποτέλεσμα.

Ν.Α. ΝΙΚΗΣ: Ράπτης, Χάνος, Κουκουτής, Τσαπέρος, Χαλκίδης (75’ Χρηστίδης), Κουτσούκης (46’ Ευθυμίου), Μπακογιάννης, Τσιανάκας, Γκλαβίνης (88’ Βλάχος), Σιώμος, Δαμάσκος.

ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ Ν.Π.: Πότσκα, Πανάρετος, Λιάτζουρας, Εκταρίδης (20’ λ.τρ. Μότσιος – 75’ Τσατσάνης), Πάππος, Βαρσαμάς, Νιτσάι, Β. Γώγος, Φ. Γώγος (75’ Γιαννάς), Μπογδανίδης, Τζήκας.

Εθνικός – Τοξότης 1-4

Σκόρερ: (85’ Κοθώνας – 4’ Παραδάκης, 15’ Γκ. Τσένα, 49’ Κούτσικος, 51’ Μάρκο)

Με τέσσερα γκολ ο Τοξότης πέρασε από την έδρα του Εθνικού. Μέσα στο πρώτο τέταρτο Παραδάκης και Γκ. Τσένα έδωσαν προβάδισμα στην ομάδα τους και με την έναρξη της επανάληψης Κούτσικος και Μάρκο έκαναν τέσσερα τα τέρματα του Τοξότη. Το γκολ της τιμής πέτυχε ο Κοθώνας στο 85’. Για τους γηπεδούχους έχασε ευκαιρίες ο Μωραΐτης που ήταν ο κορυφαίος της ομάδας και στο 90’ αποβλήθηκε ο Κερμελής. Οι φιλοξενούμενοι είχαν δοκάρι με τον Α. Βέτσικα στο 70’.

ΕΘΝΙΚΟΣ: Αράπης, Σκοτεινιώτης, Μπαντής (50’ Τόντα), Χόνδρος, Κερμελής, Μωραΐτης, Τίγκας (65’ λ.τρ. Συμεωνίδης), Τσαμπάσης (50’ Κοθώνας), Παλάντζας, Παλάσης, Περεντίδης.

ΤΟΞΟΤΗΣ: Β. Πασπαλάρης, Σιαμουρδάνης (53’ Γεωργίου), Κυλαδίτης, Παπακυρίτσης, Α. Βέτσικας, Παραδάκης, Γκ. Τσένα (67’ Τσιλιόπουλος), Γ. Βέτσικας, Χ. Πασπαλάρης (56’ Τριχιάς), Κούτσικος, Μάρκο.

Δύναμις – Μακρινίτσα 1-3

Σκόρερ: (34’ Ε. Σαραφίδης – 31’ Κουτσαρνάκης, 42’ πεν. Ντελάκος, 83’ Β. Κοντορίζος)

Η Μακρινίτσα κέρδισε τη Δύναμη χάρη σε τέρματα των Κουτσαρνάκη, Ντελάκου και Β. Κοντορίζου. Για τους γηπεδούχους σκόραρε ο Σαραφίδης.

ΔΥΝΑΜΙΣ: Νακελάρι, Κολτσίδας, Σέτι, Παπαεμμανουιλίδης (69’ Βαΐου), Θανόπουλος, Ε. Σαραφίδης, Στεργίου, Κανάνι, Ρουμπάτης (79’ Τσουκαλάς), Ανδρέου, Μπατσκίνης (61’ Τσάμης).

ΜΑΚΡΙΝΙΤΣΑ: Κωνσταντίνου, Στεργίου, Φράγκος, Δαμάσκος, Μυλωνάς, Πουρνάρας, Μάντζουρας (69’ Α. Σαραφίδης), Κουτσαρνάκης, Δημητρόπουλος (89’ Κ. Κοντορίζος), Β. Κοντορίζος, Ντελάκος (86’ Κατσαρέλης). Ρεπό : Ακρόπολη