ΕΠΣΘ: Τα βλέμματα στο Δημητριάς - ΑΕΔ

Τελευταία ενημέρωση: 2015-04-01, 13:02:07
ΕΠΣΘ: Τα βλέμματα στο Δημητριάς - ΑΕΔ

Σήμερα Τετάρτη 1 Απριλίου αλλά και αύριο Πέμπτη 2/4 θα γίνει η εξ αναβολής 24η αγωνιστική στην Α’ Κατηγορία ΕΠΣΘ. Με νέα ώρα έναρξης στις 4.30 μ.μ. στην αγωνιστική αυτή η πρωτοπόρος του α’ ομίλου Σκιάθος έχει ρεπό, ενώ ο πρωτοπόρος στο β’ όμιλο Αλμυρός υποδέχεται τους Μυρμιδόνες. Τα βλέμματα στρέφονται έτσι στο παιχνίδι ανάμεσα στον ΑΣ Δημητριάς και την ΑΕ Διμηνίου, μιας και με διπλό οι Διμηνιώτες μπορούν να βρεθούν στην πρώτη θέση του Α’ Ομίλου.

 

Το πρόγραμμα έχει ως εξής:

Σήμερα, Τετάρτη 1 Απρίλιου

Α’ όμιλος

*Γηπ. Ι.Μ. Δημητριάδος, 16:30: Δημητριάς - ΑΕ Διμηνίου

(Σκουλάς, Πετρόπουλος, Τσολακίδης)

*Γηπ. Αγ. Παρασκευής, 16:30: Αγ. Παρασκευή - Αρης Μελισσατίκων

(Παλιούρας, Τσακούμης, Κουβάτα)

*Γηπ. Αγριάς, 16:30: Θησέας - Μαγνησιακός

(Κώστας, Αναστασίου, Δ. Σακκάς)

 

Αύριο, Πέμπτη 2 Απρίλιου

*Γηπ. Ι.Μ. Δημητριάδος, 16:30: Ηρακλής - ΑΕ 2002

(Γ.Τασιόπουλος, Δημητράκης, Μπαρτσιάλης)

*Γηπ. Πορταριάς, 16:30: Ιωλκός - Πανιώνιος

(Κούστας, Θ. Τασιόπουλος, Τσαγγάρης)

*Ν.Α. Νίκης - Σαρακηνός 0-3 α.α.

Ρεπό: Σκιάθος

 

Β’ όμιλος

*Γηπ. Αλμυρού, 16:30: Γ.Σ.Αλμυρού - Μυρμιδόνες

(Κουσκούνη, Μπασδέκη, Διαμαντάρα)

*Γηπ. Ευξεινούπολης, 16:30: Δήμητρα - Αίας

(Νικόπουλος, Σαρακατσιάνος, Καφτεράνης)

*Γηπ. Μικροθηβών, 16:30: Μικροθήβες - Διαγόρας (Θεοχάρης, Θ. Τασιόπουλος, Τσαντόπουλος)

*Γηπ. Αγχιάλου, 16:30: ΑΣ Αγχίαλος - Αστέρας

(Αθηναίος, Π. Σακκάς, Τσαγγάρης)

*Γηπ. Κερασιάς, 16:30: Αετός - Πρωτεσίλαος

(Χαλβατζάκος, Ελευθεριάδης, Χαυδατούρης)

*Γηπ. Αχιλλείου, 16:30: Αχιλλέας - Αθλος

(Κούστας, Δημητράκης, Γιάννης)

Ρεπό: Μακρινίτσα

 

Η Βαθμολογία                                                                 

Α’ Κατηγορία - Α’ Ομιλος

Θ. Ομάδα            Β.

1.AO Σκιάθος     55

2.AE Διμηνίου    53

3.Σαρακηνός     46

4.Θησέας Αγριάς             46

5.Δημητριάς       32

6.Μαγνησιακός                30

7.Αγία Παρασκευή         27

8.Αρης Μελλισατίκων    26

9.ΑΕ 2002             26

10.Πανιώνιος     24

11.Ηρακλής Βόλου          24

12.Ιωλκός            16

13.Νέοι Αθλητές Νίκης  -6

 

Α’ Κατηγορία - Β’ Ομιλος

Θ. Ομάδα            Β.

1.ΓΣ Αλμυρού    53

2.Δήμητρα          47

3.Αίας Σούρπης                44

4.Αστέρας Ριζομύλου    43

5.Πρωτεσίλαος 41

6.Μυρμιδόνες   40

7.Διαγόρας         40

8.Αγχίαλος          30

9.Μικροθήβες   24

10.Αχιλλέας Αχιλλείου   14

11.Αετός Κερασιάς         11

12.Αθλος Αλμυρού          11

13.Μακρινίτσα 6

Σχόλια
Δεν υπάρχουν σχόλια γι'αυτό το άρθρο
Αποστολή σχολίου
4
+
2
=