Ολυμπιακός Βόλου-Φωκικός 1-0

ολυμπιακός-βόλου-φωκικός-1-0-605390

Ο Ολυμπιακός Βόλου κέρδισε 1-0 τον Φωκικό, στο πλαίσιο της 24ης αγωνιστικής της FootballLeague .

Οι ερυθρόλευκοι ήθελαν τη νίκη, για να παραμείνουν στην δεύτερη θέση της βαθμολογίας.

O Ολυμπιακός Βόλου είχε τον έλεγχο του αγώνα και στα ενενήντα λεπτά και δεν άφησε τον Φωκικό να γίνει απειλητικός.

Οι ερυθρόλευκοι άνοιξαν το σκορ, στο πρώτο ημίχρονο. Στο 23 ‘ ο Μπιτάνγκ πάσαρε στον Μπαλντοβαλίεφ, αυτός πάσαρε Θέο που σούταρε με τον Αμουτζάκη, να διώχνει και τον Μπαλντοβαλίεφ σε κενή εστία, να κάνει το 1-0.

Συνθέσεις:

Ολυμπιακός Βόλου: Ρίζος, Καρράς, Μπουτζίκος, Μπάρμπας, Ιντζίδης, Τριανταφυλλάκος, Κυζιρίδης (70’ Μακρυδημήτρης), Μπιτάνγκ, Θέος, Μπεριάν, Μπαλντοβαλίεφ (87’ Διαμαντόπουλος).

Φωκικός: Αμουτζάκης, Καλλέργης, Ντάμπος (61’ Ντάφλας), Ευαγγελιδάκης, Μαρκάκης, Χαλιώτης (81’ Ζαρκάδας), Μεγάλος, Ντούνης (90’ Κυριακάκης), Κασνέτσης, Χαντάκιας, Μπολμποσιάν.