Με Αραπίτσα ο Γ.Σ. Αλμυρού 2-0 τη Σκιάθο

με-αραπίτσα-ο-γ-σ-αλμυρού-2-0-τη-σκιάθο-199765

Με δύο γκολ που πέτυχε στο πρώτο μέρος του εξ αναβολής αγώνας (της 16ης αγωνιστικής) με τον Αλέκο Αραπίτσα ο Γ.Σ. Αλμυρού κέρδισε με 2-0 την Σκιάθο.

Τα γκολ μάλιστα σημειώθηκαν σε διάστημα τριών λεπτών ενώ ο σκόρερ Αλ. Αραπίτσας, έφτασε στα 11, ένα λιγότερο από τον μικρότερο αδελφό του Γιάννη που χθες έπαιξε ως αλλαγή.

Οι Σκιαθίτες που αγωνίστηκαν με αρκετές απουσίες κατάφεραν να μη δεχτούν γκολ όταν το 21’ ο Χατζέλας με σουτ από το ύψος της περιοχής, υποχρέωσε τον Νικολαΐδη να αποκρούσει στη συμβολή των δοκών και να παραχωρήσει κόρνερ. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Βαγγέλης Νικηφοράκης απ’ ευθείας, με τον τερματοφύλακα των φιλοξενούμενων να αποκρούει και να δίνει λήξη στο συναγερμό που είχε σημάνει στην εστία του.

Όμως στο 25΄ ο Αλέκος Αραπίτσας το σκορ, όταν ο Χειλάς έκανε ωραία μπαλιά για τον επιθετικό του Γ.Σ.Α. και αυτός από καλή θέση πέτυχε το 1-0

Στο 28’ λεπτό έγινε και το 2-0 πάλι με τον Αλέκο Αραπίτσα μετά από πάσα του Τσίπη.

Στην επανάληψη οι «κυανόλευκοι» φάνηκαν να επαναπαύονται στο 2-0 υπέρ τους, με τον Κώστα Σταματίου να δοκιμάζει διάφορα σχήματα στην ομάδα του.

Στο χθεσινή ματς για τον ΓΣΑ ντεμπουτάρισαν ο Ραφαήλ Μιχόπουλος και ο Ρολάν Κεμάλι που αποκτήθηκαν τον Γενάρη. Ο Μιχόπουλος πήρε φανέλα βασικού από τον Κώστα Σταματίου και αγωνίστηκε στη θέση του στόπερ, ενώ ο Κεμάλι πέρασε αλλαγή στο ματς για το τελευταίο ημίωρο, έχοντας καλή παρουσία.

Γ.Σ.Α.: Χαλάτσης, Φαράντος, Μιχόπουλος, Νικηφοράκης, Τσιάτσιος (46’ Μπούσης), Κουρτέλης, Τσίπη, Παναγιώτου, Χατζέλας, Αλ. Αραπίτσας (75’Ι. Αραπίτσας), Χειλάς (60’ Κεμάλι).

Σκιάθος: Νικολαΐδης, Τουρναβίτης (85’ Σαρρής), Δ. Μιαρίτης, Πρίφτη, Καμπουρέλης, Γκάγκας, Σταμέλος (67’ Ναλμπάντης), Μουτζούρης, Τσάγγαρης, Ν. Μιαρίτης.

8 ΓΚΟΛ: Αλ.Σιώμος (Θησέας), Σατελιάν (Σαρακηνός), Τιμπλαλέξης (Δήμητρα),

7 ΓΚΟΛ: Φ. Μαλακασιώτης (Αγία Παρασκευή), Θ.Παπαδόπουλος (Αίας), Κόρμπας(Θησέας) Στραβέλας (Αρης)