Επέστρεψε στις νίκες η Νίκη Βόλου

επέστρεψε-στις-νίκες-η-νίκη-βόλου-249183

FOOTBALL LEAGUE ~ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΝΕΩΝ

Την ομάδα του Αιγινιακού φιλοξένησε χθες η Κ19 της Νίκης Βόλου στο γήπεδο της Κερασιάς, στο πλαίσιο της 18ης αγωνιστικής Νέων της FootballLeague. Οι παίκτες του Παντελή Βαρβέκη, μετά την ήττα στην Καλαμαριά απέναντι στον Απόλλωνα επέστρεψαν και πάλι στις νίκες, επικρατώντας με 3-1 της ομάδας του Αιγινίου.

Ολα τα τέρματα σημειώθηκαν στο πρώτο μέρος, με τους γηπεδούχους να ανοίγουν τον χορό στο 14ο λεπτό μετά από ενέργεια του Τσιάκου. Το 2-0 ήρθε μετά από 14 λεπτά, με τον Πέτση να δίνει αέρα δύο τερμάτων στους κυανόλευκους. Οι φιλοξενούμενοι μείωσαν στο 32’, όμως η χαρά τους δεν κράτησε πάνω από έξι λεπτά αφού ο Πάσχος παραβίασε την αντίπαλη εστία στο 38’, διαμορφώνοντας και το τελικό 3-1.

Πλέον την ομάδα του Παντελή Βαρβέκη, που έμεινε απόλυτα ικανοποιημένος από τους ποδοσφαιριστές του, περιμένουν δύο εκτός έδρας αναμετρήσεις κόντρα σε Ηρακλή και Ζάκυνθο αντίστοιχα. Με την κατάκτηση των τριών βαθμών η Κ19 της Νίκης Βόλου, έφθασε πλέον τους 21βαθμούς.