Επιβλητικός ο Ιάσων

επιβλητικός-ο-ιάσων-493547

Με 5-2 του Ελευθεριακού επικράτησε ο Ιάσων Άλλης Μεριάς στο εξ αναβολής παιχνίδι της 9ης αγωνιστικής του Α’ ομίλου της Β’ ΕΠΣΘ που πραγματοποιήθηκε χθες. Παρά το γεγονός ότι οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν δύο φορές, δεν κατάφεραν να αντισταθούν στην πίεση των φιλοξενούμενων, οι οποίοι στο δεύτερο μέρος ήταν καταιγιστικοί.

Στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης, οι παίκτες του Ελευθεριακού άνοιξαν το σκορ με το Σκιαθίτη, για να έρθει ο Γεωργιάδης και να ισοφαρίσει στο 17’. Πέντε λεπτά μετά την έναρξη του δευτέρου μέρους, ο Νότας έβαλε μπροστά εκ νέου την ομάδα του, με το Γεωργιάδη να ισοφαρίζει για ακόμη μία φορά στο 53’. Ο Λάσκος στο 63’ έκανε την απόλυτη ανατροπή, ενώ με δυο προσωπικά του τέρματα ο Τσιτσιρίγκης στο 70’ και το 75’ διαμόρφωσε το τελικό 2-5.