Σήμερα ο ΟΥΚ Βόλου με Λάρισα

Τελευταία ενημέρωση: 2012-04-18, 14:15:43
Σήμερα ο ΟΥΚ Βόλου με Λάρισα

Για  τη β’ φάση  του  Κυπέλου πόλο στις 7 μ.μ.  στη Ν. Ιωνία

Ρεπορτάζ: ΔΑΝΑΗ ΨΑΡΡΑ

Σήμερα πραγματοποιείται η β’ φάση του Κυπέλλου Ελλάδος πόλο, με την βολιώτικη ομάδα του ΟΥΚ Βόλου να παίζει  στις 7 μ.μ.   στη  Ν. Ιωνία με αντίπαλο τη Λάρισα.

Σήμερα θα γίνουν και τα έξι παιχνίδια, σύμφωνα με το πρόγραμμα της ΚΟΕ για την β’ φάσης του Κυπέλλου Ελλάδος πόλο ανδρών. Όπως γνωστοποίησε η ομοσπονδία, δεν θα διεξαχθούν οι αγώνες μεταξύ ΝΟ Χίου-ΝΟ Καλαμακίου και ΝΟ Αργοστολίου-ΝΕ Πατρών, λόγω αποχώρησης των φιλοξενούμενων, με αποτέλεσμα η Χίος και το Αργοστόλι να παίρνουν ,χωρίς αγώνα, το «εισιτήριο» για τους «8».

Για τον ΟΥΚ ο προπονητής Ζαφ.Μαρινάγης προβληματίζεται με τη συμμετοχή του Δημήτρη Μπλάνα που ειχε ενοχλήσεις στη μέση ενώ σε πληρη ετοιμότητα είναι οι: Τέλης Τουριόγλου, Μάριος Γεωργακόπουλος, Νίκος Γλύκας, Γιώργος Βαμβουνάκης, Βασίλης Βαμβουνάκης, Νίκος Κοκκάλας, Σταύρος Μανώλης, Νίκος Θέος, Σπύρος Μυκονιάτης, Γιάννης Ευαγγελός, Χρήστος Μαρινάγης, Γιώργος Μαρινάγης, Αργύρης Μαρασλής, Γιάννης Ιωαννίδης και Μάριος Χατζηγούλας.

Το πρόγραμμα της β΄ φάσης έχει ως εξής: 

Κολ. ΟΑΚΑ, 18:00, Παναθηναϊκός-Χανιά

Εθν. Πειραιά, 19:00, Ολυμπιακός-ΝΟ Πατρών

ΝΟΒ , 19:00, Βουλιαγμένη-Εθνικός

Ν. Ιωνίας Βόλου , 19:00, ΟΥΚ Βόλου –ΝΟ Λάρισας

Ποσειδώνιο , 20:00, Ηρακλής –ΠΑΟΚ

Ν. Σμύρνης , 20:30, Πανιώνιος –Παλαιό Φάληρο

Η κλήρωση των αγώνων της προημιτελικής φάσης που θα γίνει στις 2 Μαΐου θα πραγματοποιηθεί στα γραφεία της ΚΟΕ την Τετάρτη 23 Απριλίου. 

Ο ΟΥΚ Βόλου στο Πρωτάθλημα της Α2

Ο Ο.Υ.Κ Βόλου  θα παίξει στην Α2 κατηγορία πόλο των Ανδρών στον βόρειο όμιλο όπου θα έχει ως αντιπάλους του τον Ηρακλή Θεσσαλονίκης, τον Τρίτωνα Αμαρουσίου, την Κέρκυρα, τον Ν.Ε. Πατρών και τον Ν.Ο. Λάρισας.

Σύμφωνα με την προκήρυξη οι αγώνες της Α’ φάσης θα διεξαχθούν σε δύο γύρους  στα κολυμβητήρια Κέρκυρας στις 20-22 Απριλίου και Λάρισας στις 11-13 Μαΐου αντίστοιχα.

Στη συνέχεια οι τρεις πρώτες ομάδες κάθε ομίλου θα αγωνιστούν στην τελική φάση στις 22-24 Ιουνίου και στις 13-15 Ιουλίου οι δύο γύροι για τις θέσεις ανόδου (1-6) και οι υπόλοιπες τις ίδιες ημερομηνίες για τις θέσεις καθόδου (7-12). Ο τόπος θα καθοριστεί αργότερα.

Η 1η και 2η ομάδα του ομίλου ανόδου προβιβάζονται στην Α1 Εθνική, ενώ η 11η και 12η του ομίλου καθόδου υποβιβάζονται στη Β’ Εθνική Κατηγορία.

Σχόλια
Δεν υπάρχουν σχόλια γι'αυτό το άρθρο
Αποστολή σχολίου
5
+
2
=