Οι «μικροί» του ΟΥΚ σε νέα φάση

Τελευταία ενημέρωση: 2012-03-30, 14:00:34
Οι «μικροί» του ΟΥΚ σε νέα φάση

Από σήμερα στο Βόλο για την 10άδα του Εφηβικού Πρωταθλήματος Πόλο

Επιμέλεια: ΒΑΣΙΛΗΣ ΖΗΝΕΛΗΣ

Στο Βόλο θα αγωνισθεί από σήμερα μέχρι την Κυριακή και στη β΄ φάση του Εφηβικού Πρωταθλήματος Πόλο ο ΟΥΚ και αντίπαλοί του θα είναι Ολυμπιάδα Ιωαννίνων, ΝΟ Λάρισας, Παλαιό Φάληρο, ΚΕ Κοζάνης.

Τα 10 εισιτήρια που οδηγούν στην τελική φάση του Εφηβικού πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης (30 Μαρτίου - 1 Απριλίου) θα διεκδικήσουν συνολικά 26 ομάδες που μετέχουν στους 5 Ομίλους της Β’ φάσης του πρωταθλήματος.

Η σύνθεση Της ομάδας έφηβων του ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ είναι:

Τερματοφύλακες:Πάκος Μάνος-Παπακώστας Μάκης

Αμυντικοί Τσιανάκας Δημήτρης -Μαρτζούτκος Άγγελος-Τσιμπογιάννης Ευάγγελος-Καγιάφας Λεωνίδας

Περιφεριακοί: Ιωάννου Νίκος-Δημητρίου Ευθύμης-Καραίσκος Κώστας-Καλιτζαίος Αναστάσης-

Ξηρός Χρήστος-Αγιώτης Κων/νος-Χατζηαποστόλου Νίκος

Φουνταριστοί: Παπαβασιλείου Στέργιος-Κολημήτρας Αλέξανδρος-Δανιηλίδης Χρήστος-Χατζόπουλος Χρήστος--Μολοχάδης Σταμάτης

Προπονητές: Μαρινάγης Τάσος-Ντόνας Γιώργος

Στη β΄ Φάση του Πρωταθλήματος Υδατοσφαίρισης Εφήβων στο Κολυμβητήριο Β. Πολύμερος της Νέας Ιωνίας (30-31/03- 01/04) το πρόγραμμα έχει ως εξής:

1η αγωνιστική Παρασκευή 30/3/12

ΩΡΑ: 19:30 ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ - ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

ΩΡΑ: 20:30 ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ - ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ

2η αγωνιστική Σάββατο 31/3/12

ΩΡΑ: 12:30 ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ - ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ

ΩΡΑ: 13:30 ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΙΩΑΝ. - ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

3η αγωνιστική Σάββατο 31/3/12

ΩΡΑ: 18:30 ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ - ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ

ΩΡΑ: 19:30 ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ- ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΙΩΑΝ.

4η αγωνιστική Κυριακή 1/4/11

ΩΡΑ: 10:00 ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΙΩΑΝ. - ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

ΩΡΑ: 11:00 ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ -ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ

5η αγωνιστική Κυριακή 1/4/11

ΩΡΑ: 16:00 ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ - ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΙΩΑΝ.

ΩΡΑ: 17:00 ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ - ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

*Στο μεταξύ για την Α2 κατηγορία πόλο των ανδρών ο Ο.Υ.Κ.Β. θα παίξει στον βόρειο όμιλο όπου θα έχει ως αντιπάλους τους Ηρακλή Θεσσαλονίκης, Τρίτωνα Αμαρουσίου, Κέρκυρα, Ν.Ε. Πατρών και Ν.Ο. Λάρισας.

Σύμφωνα με την προκήρυξη οι αγώνες της Α’ φάσης θα διεξαχθούν σε δύο γύρους στα κολυμβητήρια Κέρκυρας (20-22 Απριλίου) και Λάρισας (11-13 Μαΐου) αντίστοιχα.

Στη συνέχεια οι τρεις πρώτες ομάδες κάθε ομίλου θα αγωνιστούν στην τελική φάση (22-24 Ιουνίου και 13-15 Ιουλίου οι δύο γύροι) για τις θέσεις ανόδου (1-6) και οι υπόλοιπες τις ίδιες ημερομηνίες για τις θέσεις καθόδου (7-12). Ο τόπος θα καθοριστεί αργότερα. Η 1η και 2η ομάδα του ομίλου ανόδου προβιβάζονται στην Α1 Εθνική, ενώ η 11η και 12η του ομίλου καθόδου υποβιβάζονται στη Β’ Εθνική Κατηγορία.

*Ακόμη ο ΟΥΚ Βόλου στο πλαίσιο της δεύτερης φάσης του Κυπέλλου Ελλάδας πόλο ανδρών, θα παίξει στο Βόλο με τη Λάρισα.

Οι νοκ άουτ αγώνες είναι προγραμματισμένοι για την Τετάρτη του Πάσχα, 18/4 και η κλήρωση της προημιτελικής φάσης για τις 23/4 Απριλίου.

Σχόλια
Δεν υπάρχουν σχόλια γι'αυτό το άρθρο
Αποστολή σχολίου
1
+
3
=