ΠΟΛΟ

Δέκατη ήττα για Βόλο στα Χανιά

δέκατη-ήττα-για-βόλο-στα-χανιά-216907

Τη δέκατη ήττα του σε έντεκα παιχνίδια γνώρισε σήμερα ο Βόλος στον 2ο όμιλο της Α1 πόλο ανδρών. Η ομάδα του Νίκου Βενετόπουλου έχασε με 16-10 στα Χανιά από τον τοπικό Ν.Ο., ο οποίος έφτασε στην τέταρτη νίκη του στο πρωτάθλημα στο πλαίσιο της 11ης αγωνιστικής.

Ο Ναυτικός Ομιλος Χανίων ΑΝΕΚ LINES είχε ουσιαστικά καθαρίσει το ματς στο ημίχρονο, καθώς στο τέλος του δεύτερου οκταλέπτου ήταν μπροστά με 10-2.

Από και κει πέρα ο Βόλος προσπάθησε να περιορίσει το εύρος του σκορ και το κατάφερε, καθώς μετά την ισόπαλη 3η περίοδο με 4-4, ακολούθησε στην 4η το υπέρ του 2-4, με συνέπεια το τελικό 16-10.

Διαιτητές: Δαμιανάκης-Σπανούδης

Τα οκτάλεπτα: 5-1, 5-1, 4-4, 2-4

ΝΟΧ ΑΝΕΚ LINES (Ηλίας Μαχαίρας): Κουτρουλάκης, Βολτυράκης 1, Σπάχιτς 3, Πολύζος, Αγιωργούσης 2, Μπατάκης 2, Βουλγαράκης, Χαριτάκης 2, Τοθ 1, Αποστολάκης, Μπέτο 2, Μαζοκοπάκης 2, Κουμής, Κανδανολέων 1, Μητράκης

ΒΟΛΟΣ (Νίκος Βενετόπουλος): Σιορδίλης, Νικηφορίδης, Γκανάτσιος 1, Στεργίου Δ., Ιωαννίδης 2, Μαρινάγης, Στεργίου Γ. 4, Βλιώρας 1, Αράγια, Βασιλούδης, Πετρόπουλος 1, Νάσιος, Χάλαμ 1.