ΠΟΛΟ

Α2 ΠΟΛΟ: Υποχώρησε 2ος ο Βόλος, μετά την ισοπαλία με ΝΟΛ

α2-πολο-υποχώρησε-2ος-ο-βόλος-μετά-την-ισ-213682

Παιχνίδι για γερά νεύρα έγινε στο κολυμβητήριο της Λάρισας, ανάμεσα σε Βόλο και τον τοπικό ΝΟΛ, που για την 7η αγωνιστική του πρωταθλήματος του Βορείου Ομίλου της Α2 ανδρών, αναδείχθηκαν ισόπαλοι με 5-5.

Οι Βολιώτες πάντως, υποχώρησαν για πρώτη φορά στη 2η θέση της βαθμολογίας, μετά και τη νίκη του ΟΦΘ επί του Μίλωνα, αν και διατήρησαν το αήττητο σε 7 παιχνίδια.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με μισή ώρα καθυστέρηση λόγω της ιδιότυπης διαμαρτυρίας με απόφαση του ΣΕΔΥ, μετά το απίστευτο περιστατικό στο παιχνίδι ΑΝΟ Γλυφάδας Εθνικός, όπου φίλαθλος έριξε τον διαιτητή Ποσποτίκη… στο νερό.

Στο αγωνιστικό κομμάτι, η ομάδα του Βόλου βρέθηκε πίσω στο σκορ με 3-0 στη λήξη του ημιχρόνου, ωστόσο κατάφερε στην τρίτη περίοδο να μειώσει σε 4-3, ενώ στη διάρκεια της τέταρτης προηγήθηκε με 5-4. Οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν σε 5-5 χάρις σε γκολ του Δημήτρη Στεργίου, 1:00 πριν τη λήξη.

Αξίζει να σημειωθεί πως τα 10 γκολ σημειώθηκαν από 10 διαφορετικούς παίκτες, ενώ για τους Βολιώτες σκόραραν οι Δανιήλ, Γκανάτσιος, Γλούμης, Στεργίου και Κουφιδάκης.

ΝΟ Λάρισας-Βόλος 5-5

Οκτάλεπτα: 0-0, 3-0, 1-3, 1-2

ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ (Γιάννης Παπαγιαννάκης): Μπεζιλιώτης, Μεταξιώτης, Κόκκινος, Στεργίου Δ. 1, Δανιήλ Θ., Μονιούδης Δ. 1, Ζαφερίου, Κόρακας, Αλεξανδρής, Ευσταθίου, Πατούνας 1, Πατσίκας, Θεοδωρόπουλος 1, Παπαδόπουλος Τρ. 1

ΒΟΛΟΣ (Δημήτρης Μπλάνας): Νάσιος, Δανιήλ Χ. 1, Γκανάτσιος 1, Γραμμένος, Μαρινάγης Χ. 1, Μάρκου, Πετρόπουλος, Γλούμης 1, Στεργίου 1, Νικηφορίδης, Κουφιδάκης 1, Ιωακείμ, Νικολέρης, Ανδρής