Κλήρωσε για τον ΟΥΚ

Τελευταία ενημέρωση: 2018-05-24, 17:41:19
Κλήρωσε για τον ΟΥΚ

Ρεπορτάζ: ΔΗΜΗΤΡΑ ΓΚΟΥΝΤΕΛΙΑ

Στην Πάτρα θα πραγματοποιηθεί το τριήμερο 15-17 Ιουνίου η τελική φάση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης της Β’ Ανδρών, με τη συμμετοχή του ΟΥΚ Βόλου που στοχεύει αποκλειστικά στην άνοδό στην Α2 κατηγορία, μετά από ένα χρόνο απουσίας από τη δεύτερη μεγαλύτερη  κατηγορία.

Τέσσερα είναι τα εισιτήρια της ανόδου στην Α2 για τη σεζόν 2018-2019, τα οποία ψάχνουν τον κάτοχό τους, μέσα από τους αγώνες  των έξι φιναλίστ στο κολυμβητήριο της Πάτρας «Αντώνης Πεπανός». Ο ΟΥΚ Βόλου θα ξεκινήσει τις υποχρεώσεις του απέναντι στην ομάδα του ΠΑΣ Φοίβος, έπειτα θα αντιμετωπίσει τον Μίλωνα, τη ΝΕ Πατρών, τα Δελφίνια Μεταμόρφωσης και θα «κλείσει» παίζοντας με τον ΝΟ Ρεθύμνου.

Υπενθυμίζεται ότι οι ομάδες που έχουν εξασφαλίσει την πρόκρισή τους στην τελική φάση είναι οι: Δελφίνια Μεταμόρφωσης, ΝΟ Ρεθύμνου, ΠΑΣ Φοίβος, ΟΥΚ Βόλου, ΝΕ Πατρών και ΑΟΝΣ Μίλων, ενώ συνολικά θα διεξαχθούν 15 παιχνίδια.

Αναλυτικά το πρόγραμμα:

1η αγωνιστική

Δελφίνια Μεταμόρφωσης - Μίλων

ΠΑΣ Φοίβος - ΟΥΚ Βόλου

ΝΟ Ρεθύμνου - ΝΕ Πατρών

2η αγωνιστική

Μίλων - ΟΥΚ Βόλου

ΝΕ Πατρών - ΠΑΣ Φοίβος

Δελφίνια Μεταμόρφωσης - ΝΟ Ρεθύμνου

3η αγωνιστική

ΟΥΚ Βόλου - ΝΕ Πατρών

ΝΟ Ρεθύμνου - Μίλων

ΠΑΣ Φοίβος - Δελφίνια Μεταμόρφωσης

4η αγωνιστική

Μίλων - ΝΕ Πατρών

Δελφίνια Μεταμόρφωσης - ΟΥΚ Βόλου

ΝΟ Ρεθύμνου - ΠΑΣ Φοίβος

5η αγωνιστική

ΝΕ Πατρών - Δελφίνια Μεταμόρφωσης

ΟΥΚ Βόλου - ΝΟ Ρεθύμνου

ΠΑΣ Φοίβος - Μίλων

Κλήρωση και για Εφήβους Νίκης Β. - ΟΥΚ Β.

Πέραν την κλήρωσης για τη Β’ ανδρών, πραγματοποιήθηκε στα γραφεία της ΚΟΕ και εκείνη της Γ’ Φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης των Εφήβων, απ’ όπου προέκυψαν οι πέντε όμιλοι στους οποίους θα βρεθούν οι 25 ομάδες που λαμβάνουν μέρος.

Οι αγώνες της Γ’ Φάσης είναι να διεξαχθούν το τριήμερο 22-24 Ιουνίου, από όπου θα προκύψουν και οι δέκα συνολικά ομάδες (δύο από κάθε όμιλο) που θα λάβουν το εισιτήριο για την τελική φάση του πρωταθλήματος. Νίκη Βόλου και ΟΥΚ Βόλου στελεχώνουν τον Ομιλο Βόλου, φιλοξενώντας τους ΝΟ Βουλιαγμένης, ΝΕ Λάρισας και ΚΕ Κοζάνης, στοχεύοντας στην είσοδό τους στη δεκάδα.

Αναλυτικά οι πέντε Όμιλοι της Γ’ Φάσης:

Α’ ΑΘΗΝΑΣ

Ολυμπιακός, Παναθηναϊκός, Πανιώνιος, ΝΕ Πατρών, ΑΝΟ Γλυφάδας

Β’ ΑΘΗΝΑΣ

ΝΟ Χανίων, ΑΟ Παλαιού Φαλήρου, Εθνικός, Περιστέρι, ΝΟ Ρεθύμνου

Γ’ ΑΘΗΝΑΣ

ΝΟ Χίου, ΝΟ Πατρών, Νηρέας Γέρακα, ΑΕ Χαϊδαρίου, Ηλυσιακός

ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

ΠΑΟΚ, ΠΑΣ Φοίβος, Μακεδονικός, Ηρακλής, Πύρρος Ιωαννίνων

ΒΟΛΟΥ

ΟΥΚ Βόλου, Νίκη Βόλου, ΝΕ Λάρισας, ΚΕ Κοζάνης, ΝΟ Βουλιαγμένης

Σχόλια
Δεν υπάρχουν σχόλια γι'αυτό το άρθρο
Αποστολή σχολίου
5
+
8
=