Πρόκριση για τους έφηβους Νίκης Βόλου και ΟΥΚ στο πόλο

Τελευταία ενημέρωση: 2018-02-12, 15:51:06
Πρόκριση για τους έφηβους Νίκης Βόλου και ΟΥΚ στο πόλο

Με δύο προκρίσεις και έναν αποκλεισμό για τις Βολιώτικες ομάδες ολοκληρώθηκε η Α’ φάση του πρωταθλήματος Εφήβων υδατοσφαίρισης (γεννηθέντες 2001), που για τον Όμιλο Βόλου διεξήχθη το τριήμερο 9-11 Φεβρουαρίου στο κολυμβητήριο της Ν. Ιωνίας «Β. Πολύμερος».

Συγκεκριμένα, τόσο η Νίκη Βόλου όσο και ο ΟΥΚ κατάφεραν να προκριθούν στην επόμενη φάση ως 1η και 2ος αντίστοιχα, ενώ ο ΟΕΑ/ΝΑΒ αποκλείστηκε, αποκομίζοντας ωστόσο πολύτιμες εμπειρίες, αφού η αποστολή του Βολιώτικου σωματείου απαρτίστηκε από νεαρά παιδιά, αρκετά χρόνια μικρότερα ηλικιακά από τους υδατοσφαιριστές των υπόλοιπων ομάδων.

Ισόπαλο με 6-6 έληξε το ντέρμπι ανάμεσα σε Νίκη και ΟΥΚ, που έγινε το πρωί του Σαββάτου μέσα σε ιδιαίτερα φορτισμένη ατμόσφαιρα αλλά και έντονο παλμό από τους φιλάθλους των δύο ομάδων, ενώ οι δύο Βολιώτικοι σύλλογοι κατάφεραν να πετύχουν νίκες απέναντι στις Λαρισαϊκές ομάδες, το ΝΟ και τη ΝΕ Λάρισας, που κατετάγησαν 3ος και 4η αντίστοιχα και έκλεισαν τα εισιτήρια της πρόκρισης στην επόμενη φάση του πρωταθλήματος.

Αποτελέσματα:

Όμιλος Βόλου-Κολυμβητήριο Ν. Ιωνίας

1η αγωνιστική

ΟΕΑ/ΝΑΒ-ΝΟ Λάρισας 1-21

ΟΥΚ Βόλου-ΝΕ Λάρισας                12-5

2η αγωνιστική

ΝΕ Λάρισας-ΟΕΑ/ΝΑΒ  21-1

ΝΙΚΗ Βόλου-ΟΥΚ Βόλου                6-6

3η αγωνιστική

ΝΟ Λάρισας-ΝΕ Λάρισας             8-4

ΟΕΑ/ΝΑΒ-Νίκη Βόλου   3-18

4η αγωνιστική

Νίκη Βόλου-ΝΟ Λάρισας             9-3

ΟΥΚ Βόλου-ΟΕΑ/ΝΑΒ    10-2

5η αγωνιστική

ΝΕ Λάρισας-Νίκη Βόλου              6-14

ΝΟ Λάρισας-ΟΥΚ Βόλου               4-9

Βαθμολογία

Θ. Ομάδα            Β.            Γκολ

1. Νίκη Βόλου    10 (47-18)

2. ΟΥΚ Βόλου     10 (37-17)

3. NO Λάρισας  6 (36-23)

4. ΝΕ Λάρισας   3 (36-35)

5. ΟΕΑΝΑΒ          0 (7-70)

Για τη Νίκη Βόλου, υπό τις οδηγίες του Δημήτρη Μπλάνα αγωνίστηκαν οι: Γκατζούνας Μανώλης, Μόσιος Γιάννης, Γκανάτσιος Δημήτρης, Βάτσος Μάριος, Παγωνόπουλος Κώστας, Χαλατσόπουλος Δημήτριος, Παπακώστας Γιώργος, Κοκκινάκης Δημήτριος, Καλλιμόπουλος Γιώργος, Νιζάμης Άρης, Δαλιάνης Νίκος, Τσίχλας Στράτος, Τσίχλας Γιώργος, Στεφάνου Ευάγγελος, Γκανάτσιος Γιάννης και Παπαδημητρίου Κώστας.

Με προπονητή τον Γιώργο Ντόνα, για την ομάδα του ΟΥΚ Βόλου, παρατάχθηκαν οι: Νάσιος Νίκος, Νάσιος Γιάννης, Βούλγαρης Παναγιώτης, Νασιάκος Αλέξανδρος, Κουφιδάκης Χρήστος, Βλιώρας Βασίλης, Γαργαλέτσος Απόστολος, Ντόνας Μάρκος, Τσιμπερίδης Βελισάριος, Γεωργιάδης Γεράσιμος, Μπομπός Δημήτρης, Μορφωνιός Πάρης, Αντωνίου Στέφανος, Μπακαλάκης Δημήτρης, Χαραλαμπίδης Κωνσταντίνος, Μπένης Λευτέρης.

Για την ομάδα του ΟΕΑ/ΝΑΒ το τεχνικό δίδυμο των Στάμου Μακρή και Νίκου Κωνσταντέλια, στηρίχθηκε στις δυνάμεις των: Βαμβάκου Γιώργου, Αδάμ Παναγιώτη, Σαρακατσάνου Αργύρη, Τηνιακού Γιώργου, Χιλντεμπάτογλου Νίκου, Δολαράκη Χρήστου, Καλατζή Νίκου, Μιχαηλίδη Αναστάσιου, Ακρίβου Ευστάθιου, Ιωαννίδη Νίκου-Άγγελου, Σουλικιά Γιώργου, Αδάμ Ιωάννη, Καλαβρού Ιωάννη, Βάσιλα Εκτωρα και Βέργου Πλάτωνα.

Δ. ΓΚΟΥΝΤΕΛΙΑ 

Σχόλια
Δεν υπάρχουν σχόλια γι'αυτό το άρθρο
Αποστολή σχολίου
4
+
7
=