Πλησιάζει η Superleague για Βόλο, 3-1 το Θρασύβουλο

Τελευταία ενημέρωση: 2013-04-14, 19:08:18

Ακόμα ένα βήμα προς την απευθείας άνοδό του έκανε ο Ολυμπιακός Βόλου ο οποίος επικράτησε 3-1 του Θρασύβουλου.

Στη 2η θέση της βαθμολογίας της Football League διατηρήθηκε ο Ολυμπιακός Βόλου ο οποίος επικράτησε άνετα 3-1 του Θρασύβουλου και έκανε ακόμα ένα βήμα προς την άνοδό του στην πρώτη κατηγορία.

Ο Γόγολος στο 32’ με κεφαλιά άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους, με το αυτογκόλ του Προβατίδη ένα λεπτό αργότερα να κάνει το 2-0 για την ομάδα του Βόλου. Οι φιλοξενούμενοι, μείωσαν στο 54’ με τέρμα του Σταυροθανασόπουλου. Ωστόσο, ένα λεπτό αργότερα ο Ναντάγια διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ: Σταυράκης, Καρράς, Γουσούλης (68’ Κόμνος), Γόγολος, Κωστούλας, Ολίσε (46΄ Στογιάνοφ), Πινδώνης, Σολάκης, Μπρέσκα (60’ Ανιέτε), Ναντάγια, Γιενγκά.

ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΟΣ: Μαρούλης, Σύρος, Σταυροθανασόπουλος, Σκόνδρας (72’ Κοντούλης), Βλασόπουλος (77’ Κεϊτά), Γεωργιάδης (60’ Αγκόλι), Πλαβούκος, Σερέπας, Προβατίδης, Πάνος, Σκαμάτζουρας.

Ακολουθήστε τον ΤΑΧΥΔΡΟΜΟ στο GOOGLE NEWS για άμεση ενημέρωση.
Δείτε όλες τις τελευταίες ειδήσεις από τον Βόλο, την Μαγνησία, την Ελλάδα και τον κόσμο