5άρα οι Νέοι

5άρα-οι-νέοι-795272

Με μία ακόμη νίκη την 9η σε 20 παιχνίδια πέτυχε η ομάδα Νέων του Ολυμπιακού Βόλου η οποία στο πλαίσιο της 20ης αγωνιστικής της Football League Νέων επικράτησε χθες με 5-1 της Αναγέννησης Γιαννιτσών στο ΕΑΚ Βόλου.

Οι φιλοξενούμενοι μπορεί να προηγήθηκαν στο 35ο λεπτό με γκολ του Καπουσούζη όμως οι ερυθρόλευκοι απάντησαν με δύο τέρματα πριν το ημίχρονο. Ο Μπόρας στο 42’ έκανε το 1-1 για να ακολουθήσει το 2-1 από τον Ναουμίδη με απευθείας εκτέλεση φάουλ στο 45’.

Στην επανάληψη ο Σκοπελίτης βρήκε δίχτυα στο 59’ και στο 61’ ενώ ο Κάρρος στο 85’ διαμόρφωσε το τελικό 5-1 για την ομάδα του Κώστα Σταματίου.

Ολυμπιακός Βόλου: Παχής, Καψιώτης, Στρούγγης, Μπουρίτας, Ναουμίδης, Μπόρας, Λέτσος (75’ Χρόνης), Κάρρος, Ευαγγελός (46’ Σκοπελίτης), Τσελεπής, Ντόντος (46’ Γάτσιος).