Ο Μαλούτας σφυρίζει τον Ολυμπιακό και ο Βλάχος τη Νίκη

Τελευταία ενημέρωση: 2022-04-08, 17:10:15
Ο Μαλούτας
Ο Μαλούτας σφυρίζει τον Ολυμπιακό και ο Βλάχος τη Νίκη

Ανακοινώθηκαν οι διαιτητές για τα παιχνίδια της 30ης αγωνιστικής της Σούπερ Λιγκ 2. Ο Ημαθιώτης Μαλούτας θα διευθύνει την πολύ κρίσιμη αναμέτρηση του Ολυμπιακού Βόλου με τον ΠΑΟΚ Β’ στο γήπεδο του Μακεδονικού, έχοντας ξανασυναντήσει τους ερυθρόλευκους για τελευταία φορά στις 17/12/16 στο ματς Αχιλλέας Νεοκαισάρειας-Ολυμπιακός Βόλου 0-1.

Σε ό,τι αφορά το Τρίκαλα-Νίκη, ορίστηκε διαιτητής ο Βλάχος του συνδέσμου Ανατολικής Αττικής, που συναντά για πρώτη φορά τους κυανόλευκους.

Αναλυτικά οι ορισμοί:

Α’ όμιλος

Σάββατο 9 Απριλίου

Ολυμπιακός Β’-Θεσπρωτός

(17.00, Ρέντη)

Διαιτητής: Ρηγόπουλος (Ηλείας)

Βοηθοί: Καραλής (Ηλείας), Κομισοπούλου (Χανίων)

Κυριακή 10 Απριλίου

Βέροια-Αναγέννηση Καρδίτσας

(14.45 ΕΡΤ3, Δημ. Στάδιο Βέροιας)

Διαιτητής: Περράκης (Αθήνας)

Βοηθοί: Χατζηνάκος (Δράμας), Καραγιάννης (Θράκης)

ΠΟΤ Ηρακλής-Πιερικός

(14.45, Καυτανζόγλειο)

Διαιτητής: Μπούμπας (Ηπείρου)

Βοηθοί: Νίκζας (Λάρισας), Δημόπουλος (Φλώρινας)

Πανσερραϊκός-Ξάνθη

(14.45, Δημ. Σερρών)

Διαιτητής: Αναστασόπουλος (Χαλκιδικής)

Βοηθοί: Μαλανδρής (Χαλκιδικής), Νταβέλας (Μακεδονίας)

Απόλλων Λάρισας-Καβάλα

(14.45, Φιλιππούπολης)

Διαιτητής: Ντάουλας (Δυτ. Αττικής)

Βοηθοί: Ζήρδας (Αθήνας), Φίλος (Βοιωτίας)

ΑΕΛ-Αλμωπός Αριδαίας

(14.45, Αλκαζάρ)

Διαιτητής: Μανούχος (Αργολίδας)

Βοηθοί: Λιόντος, Διαμαντής (Ηπείρου)

Τρίκαλα-Νίκη Βόλου

(14.45, Δημ. Καλαμπάκας)

Διαιτητής: Βλάχος (Αν. Αττικής)

Βοηθοί: Φράνιος, Μποζατζίδης (Μακεδονίας)

ΠΑΟΚ Β’-Ολυμπιακός Βόλου

(14.45, Μακεδονικού)

Διαιτητής: Μαλούτας (Ημαθίας)

Βοηθοί: Χριστοδούλου (Ημαθίας), Σάββας (Σερρών)

Ρεπό: Απόλλων Πόντου

 

Β’ όμιλος

Σάββατο 9 Απριλίου

Λεβαδειακός-ΑΕΚ Β’

(14.45. ΕΡΤ3, Δημ. Λιβαδειάς)

Διαιτητής: Παπαπέτρου (Αθήνας)

Βοηθοί: Μπαλτάς, Οικονόμου (Αχαΐας)

Αιγάλεω-Παναθηναϊκός Β’

(17.00 ΕΡΤ3. «Στ. Μαυροθαλασσίτης»)

Διαιτητής: Τσαγκαράκης (Χανιών)

Βοηθοί: Αναστασάκης (Χανίων), Αραβίδης (Αθήνας)

 

Κυριακή 10 Απριλίου

Ηρόδοτος-Καλαμάτα

(14.30, Ν. Αλικαρνασσού)

Διαιτητής: Μπαΐλης (Πρέβεζας / Λευκάδας)

Βοηθοί: Κωνσταντόπουλος, Τριαντάφυλλος (Κορινθίας)

Καλλιθέα-Καραϊσκάκης Άρτας

(14.45 ERTSPORTS. «Γρ. Λαμπράκης»)

Διαιτητής: Δραγάτης (Αν. Απικής)

Βοηθοί: Καλλής, Καραθανάσης (Αν. Απικής)

Ρόδος-Κηφισιά (14.45, Δημ. Ρόδου)

Διαιτητής: Μέγας (Πιερίας)

Βοηθοί: Αίναλής. Κουφός (Μακεδονίας)

ΟΦ Ιεράπετρας-Εργοτέλης (14.45. Βουζουνεράκειο)

Διαιτητής: Στάμος (Ηλείας)

Βοηθοί: Γουρνιάς (Αν. Αττικής), Αθανασοπούλου (Μεσσηνίας)

Ζάκυνθος - Αστέρας Βλαχιώτη (14.45, Δημ. Ζακύνθου)

Διαιτητής: Καλατζής (Θεσσαλίας)

Βοηθοί: Κωνστάντιος (Εύβοιας), Μάνος (Λάρισας)

Χανιά-Διαγόρας (14.45, Περιβολίων)

Διαιτητής: Κατσικογιάννης (Ηπείρου)

Βοηθοί: Δασκαλάκης, Γαρεφαλάκης (Ηρακλείου)

 

Ακολουθήστε τον ΤΑΧΥΔΡΟΜΟ στο GOOGLE NEWS για άμεση ενημέρωση.
Δείτε όλες τις τελευταίες ειδήσεις από τον Βόλο, την Μαγνησία, την Ελλάδα και τον κόσμο
απο τον
ΤΑΧΥΔΡΟΜΟ
Σχόλια
Δεν υπάρχουν σχόλια γι'αυτό το άρθρο
Αποστολή σχολίου
9
+
5
=