Οι διαιτητές της 7ης αγωνιστικής της SL 2 & η γκάφα της ΕΠΟ

Τελευταία ενημέρωση: 2021-12-09, 22:31:38
Ο Βολιώτης Στέφανος Καλατζής
Οι διαιτητές της 7ης αγωνιστικής της SL 2 & η γκάφα της ΕΠΟ

Η ΚΕΔ όρισε χθες τους διαιτητές των αγώνων της 7ης αγωνιστικής της Super League 2. Εντύπωση πάντως προκάλεσε ότι από λάθος ή από άγνοια στην αναμέτρηση ανάμεσα σε Ξάνθη και Ολυμπιακό Βόλου, ορίστηκε σύμφωνα με την πρώτη ανακοίνωση της ΚΕΔ/ΕΠΟ ο Βολιώτης Στέφανος Καλατζής της ΕΠΣ Θεσσαλίας! Η λογική λέει πάντως ότι η ΕΠΟ θα διορθώσει το λάθος της.

Αναλυτικά οι αγώνες και οι ορισμοί:

Α ΟΜΙΛΟΣ Βορράς

Σάββατο 11 Δεκεμβρίου – 14:45

Βέροια – Απόλλων Λάρισας

Διαιτητής: Βουρνέλης (Μακεδονίας)

Βοηθοί: Αϊναλής, Μποζατζίδης (Μακεδονίας)

4ος: Μέγας (Πιερίας)

Απόλλων Πόντου – ΑΕΛ

Διαιτητής: Τσιάρας (Καβάλας)

Βοηθοί: Καμπερίδης (Καβάλας), Νταβέλας (Μακεδονίας)

4ος: Τακίδης (Κιλκίς)

Πιερικός – ΠΑΟΚ Β

Διαιτητής: Τσιοφλίκη (Λάρισας)

Βοηθοί: Νίκζας (Λάρισας), Φαλτάκας (Γρεβενών)

4ος: Λεωνίδας (Τρικάλων)

Ξάνθη – Ολυμπιακός Βόλου

Διαιτητής: Καλατζής (Θεσσαλίας)

Βοηθοί: Αναστασιάδης, Σάββας (Σερρών)

4ος: Μπεκιάρης (Καρδίτσας)

Θεσπρωτός – Νίκη Βόλου

Διαιτητής: Κατσικογιάννης (Ηπείρου)

Βοηθοί: Διαμαντής (Ηπείρου), Δημόπουλος (Φλώρινας)

4ος: Μπούμπας (Ηπείρου)

Καβάλα – Αλμωπός Αριδαίας

Διαιτητής: Βρέσκας (Πιερίας)

Βοηθοί: Μινούδης, Βρούζος (Πιερίας)

4ος: Πολυχρόνης (Πιερίας)

Κυριακή 12 Δεκεμβρίου – 14:45

Ηρακλής – ΟΣΦΠ Β’

Διαιτητής: Τσιμεντερίδης (Κοζάνης)

Βοηθοί: Μπαλιάκας, Πραχάλης (Κοζάνης)

4ος: Πουλικίδης (Δράμας)

Αναγέννηση Καρδίτσας – Τρίκαλα

Διαιτητής: Πουλόπουλος (Πειραιά)

Βοηθοί: Δέτση (Αθήνας), Κορωνάς (Πειραιά)

4ος: Μπαΐλης (Πρέβεζας)

Ρεπό: Πανσερραϊκός

Β ΟΜΙΛΟΣ Νότος

Σάββατο 11 Δεκεμβρίου – 14:45

Ρόδος – Καλλιθέα

Διαιτητής: Μαλούτας (Ημαθίας)

Βοηθοί: Νατσιόπουλος (Μακεδονίας), Χριστοδούλου (Ημαθίας)

4ος: Μελτζανίδης (Ημαθίας)

Επισκοπή – Ο.Φ. Ιεράπετρας

Διαιτητής: Βάτσιος (Δυτ. Αττικής)

Βοηθοί: Δημόπουλος (Δυτ. Αττικής), Αναστασάκης (Χανίων)

4ος: Κουκουράκης (Χανίων)

Κηφισιά – Ζάκυνθος

Διαιτητής: Πατεμτζής (Ηρακλείου)

Βοηθοί: Διπλάρης, Βογιατζής (Καρδίτσας)

4ος: Ρηγόπουλος (Ηλείας)

Καλαμάτα – Διαγόρας

Διαιτητής: Ντάουλας (Δυτ. Αττικής)

Βοηθοί: Πλακάς (Δυτ. Αττικής), Νιδριώτης (Αθήνας)

4ος: Ψυχούλας (Βοιωτίας)

Καραϊσκάκης Άρτας - Εργοτέλης

Διαιτητής: Νικολάου (Αθήνας)

Βοηθοί: Κωνσταντόπουλος, Τριαντάφυλλος (Κορίνθου)

4ος: Τσουκαλάς (Αθήνας)

Λεβαδειακός – Αιγάλεω (17:00)

Διαιτητής: Ανδριανός (Αχαΐας)

Βοηθοί: Κακαφώνης (Αχαΐας), Ίσσα (Αθήνας)

4ος: Στάμος (Ηλείας)

Κυριακή 12 Δεκεμβρίου – 14:45

Παναθηναϊκός Β - Αστέρας Βλαχιώτη

Διαιτητής: Κουκούλας (Λέσβου)

Βοηθοί: Ψύλλος (Λέσβου), Αρμακόλας (Κυκλάδων)

4ος: Τζαμουτζαντώνης (Χίου)

ΑΕΚ Β – Χανιά

Διαιτητής: Βεργέτης (Αρκαδίας)

Βοηθοί: Κύριος (Αρκαδίας), Ισακοβίδης (Λακωνίας)

4η: Ε. Αντωνίου (Αχαΐας)

Ρεπό: Ηρόδοτος

Ακολουθήστε τον ΤΑΧΥΔΡΟΜΟ στο GOOGLE NEWS για άμεση ενημέρωση.
Δείτε όλες τις τελευταίες ειδήσεις από τον Βόλο, την Μαγνησία, την Ελλάδα και τον κόσμο
απο τον
ΤΑΧΥΔΡΟΜΟ
Σχόλια
Δεν υπάρχουν σχόλια γι'αυτό το άρθρο
Αποστολή σχολίου
6
+
3
=