Το πρόγραμμα της Football League 2019-2020

Τελευταία ενημέρωση: 2019-09-05, 15:00:41
Το πρόγραμμα της Football League 2019-2020

Πραγματοποιήθηκε χθες η κλήρωση της Football League παρουσία του υφυπουργού Αθλητισμού Λευτέρη Αυγενάκη, ενώ η σέντρα του νέου πρωταθλήματος θα γίνει στις 29/9.

Στην πρεμιέρα της Football League ο Ολυμπιακός Βόλου θα παίξει στον Ασπρόπυργο, ενώ η Νίκη Βόλου θα υποδεχθεί τον Θεσπρωτό.

Στο φετινό πρωτάθλημα υπάρχουν 9 ομάδες που έχουν παίξει και στην Α’ Εθνική (3 και ευρωπαϊκά ματς), δυο έχουν εμπειρία Β΄ Εθνικής και μόνο τρεις θα παίξουν πρώτη φορά στη Football League.

Οι 14 ομάδες στη νέα Football League είναι Αιγάλεω, Ολυμπιακός, Ιωνικός, Βέροια, Καβάλα, Νίκη Βόλου, Καλαμάτα, Διαγόρας Ρόδου, Τρίκαλα, Ιάλυσος Ρόδου, Ασπρόπυργος και οι πρωτάρηδες στην κατηγορία Θεσπρωτός, ΟΦ Ιεράπετρας, ΠO Τρίγλιας. Απευθείας άνοδο θα πάρουν οι δύο πρώτες ομάδες, ενώ θα υποβιβαστούν τέσσερις.

Κλειδάριθμο πήραν τα Τρίκαλα και ο Θεσπρωτός που έχουν γηπεδικό θέμα και αιτήθηκαν να δώσουν το πρώτο ματς εκτός έδρας, καθώς και οι Νίκη Βόλου, Ολυμπιακός Βόλου, (παίζουν μεταξύ τους 17/11 και 23/2), Ιάλυσος και Διαγόρας.

1η αγωνιστική (29/9)

Αιγάλεω - Καλαμάτα

Καβάλα - Τρίγλια

Ιάλυσος - ΟΦ Ιεράπετρας

Ασπρόπυργος - Ολυμπιακός Β.

Νίκη Βόλου - Θεσπρωτός

Βέροια - Διαγόρας

Ιωνικός - Τρίκαλα

 

 

2η αγωνιστική (06/10)

Καβάλα - Αιγάλεω

Καλαμάτα - Ιάλυσος

Τρίγλια - Ασπρόπυργος

ΟΦ Ιεράπετρας - Νίκη Β.

Ολυμπιακός Β. - Βέροια

Θεσπρωτός - Ιωνικός

Διαγόρας - Τρίκαλα

 

3η αγωνιστική (13/10)

Αιγάλεω - Ιάλυσος

Ασπρόπυργος - Καβάλα

Νίκη Βόλου - Καλαμάτα

Βέροια - Τρίγλια

Ιωνικός - ΟΦ Ιεράπετρας

Τρίκαλα - Ολυμπιακός Β.

Διαγόρας - Θεσπρωτός

 

4η αγωνιστική (20/10)

Ασπρόπυργος - Αιγάλεω

Ιάλυσος - Νίκη Βόλου

Καβάλα - Βέροια

Καλαμάτα - Ιωνικός

Τρίγλια - Τρίκαλα

ΟΦ Ιεράπετρας - Διαγόρας

Ολυμπιακός Β.- Θεσπρωτός

 

5η αγωνιστική (27/10)

Αιγάλεω - Νίκη Βόλου

Βέροια - Ασπρόπυργος

Ιωνικός - Ιάλυσος

Τρίκαλα - Καβάλα

Διαγόρας - Καλαμάτα

Θεσπρωτός - Τρίγλια

Ολυμπιακός Β. - ΟΦ Ιεράπετρας

 

6η αγωνιστική (3/11)

Βέροια - Αιγάλεω

Νίκη Βόλου - Ιωνικός

Ασπρόπυργος - Τρίκαλα

Ιάλυσος - Διαγόρας

Καβάλα - Θεσπρωτός

Καλαμάτα - Ολυμπιακός Β.

Τρίγλια - ΟΦ Ιεράπετρας

 

7η αγωνιστική (10/11)

Αιγάλεω - Ιωνικός

Τρίκαλα - Βέροια

Διαγόρας - Νίκη Βόλου

Θεσπρωτός - Ασπρόπυργος

Ολυμπιακός Β. - Ιάλυσος

ΟΦ Ιεράπετρας - Καβάλα

Τρίγλια - Καλαμάτα

 

8η αγωνιστική (17/11)

Τρίκαλα - Αιγάλεω

Ιωνικός - Διαγόρας

Βέροια - Θεσπρωτός

Νίκη Βόλου - Ολυμπιακός Β.

Ασπρόπυργος - ΟΦ Ιεράπετρας

Ιάλυσος - Τρίγλια

Καβάλα - Καλαμάτα

 

9η αγωνιστική (24/11)

Αιγάλεω - Διαγόρας

Θεσπρωτός - Τρίκαλα

Ολυμπιακός Β. - Ιωνικός

ΟΦ Ιεράπετρας - Βέροια

Τρίγλια - Νίκη Βόλου

Καλαμάτα - Ασπρόπυργος

Ιάλυσος - Καβάλα

 

10η αγωνιστική (1/12)

Θεσπρωτός - Αιγάλεω

Διαγόρας - Ολυμπιακός Β.

Τρίκαλα - ΟΦ Ιεράπετρας

Ιωνικός - Τρίγλια

Βέροια - Καλαμάτα

Νίκη Βόλου - Καβάλα

Ασπρόπυργος - Ιάλυσος

 

11η αγωνιστική (8/12)

Αιγάλεω - Ολυμπιακός Β.

ΟΦ Ιεράπετρας - Θεσπρωτός

Τρίγλια - Διαγόρας

Καλαμάτα - Τρίκαλα

Καβάλα - Ιωνικός

Ιάλυσος - Βέροια

Νίκη Βόλου - Ασπρόπυργος

 

12η αγωνιστική (15/12)

ΟΦ Ιεράπετρας - Αιγάλεω

Ολυμπιακός Β.- Τρίγλια

Θεσπρωτός - Καλαμάτα

Διαγόρας - Καβάλα

Τρίκαλα - Ιάλυσος

Ιωνικός - Ασπρόπυργος

Βέροια - Νίκη Βόλου

 

13η αγωνιστική (22/12)

Αιγάλεω - Τρίγλια

Καλαμάτα - ΟΦ Ιεράπετρας

Καβάλα - Ολυμπιακός Β.

Ιάλυσος - Θεσπρωτός

Ασπρόπυργος - Διαγόρας

Νίκη Βόλου - Τρίκαλα

Ιωνικός - Βέροια

------

14η αγωνιστική (5/1)

Καλαμάτα - Αιγάλεω

Τρίγλια - Καβάλα

ΟΦ Ιεράπετρας - Ιάλυσος

Ολυμπιακός Β. - Ασπρόπυργος

Θεσπρωτός - Νίκη Βόλου

Διαγόρας - Βέροια

Τρίκαλα - Ιωνικός

 

15η αγωνιστική (12/1)

Αιγάλεω - Καβάλα

Ιάλυσος - Καλαμάτα

Ασπρόπυργος - Τρίγλια

Νίκη Βόλου - ΟΦ Ιεράπετρας

Βέροια - Ολυμπιακός Β.

Ιωνικός - Θεσπρωτός

Τρίκαλα - Διαγόρας

 

16η αγωνιστική (19/1)

Ιάλυσος - Αιγάλεω

Καβάλα - Ασπρόπυργος

Καλαμάτα - Νίκη Βόλου

Τρίγλια - Βέροια

ΟΦ Ιεράπετρας - Ιωνικός

Ολυμπιακός Βόλου - Τρίκαλα

Θεσπρωτός - Διαγόρας

 

17η αγωνιστική (26/1)

Αιγάλεω - Ασπρόπυργος

Νίκη Βόλου - Ιάλυσος

Βέροια - Καβάλα

Ιωνικός - Καλαμάτα

Τρίκαλα - Τρίγλια

Διαγόρας - ΟΦ Ιεράπετρας

Θεσπρωτός - Ολυμπιακός Β.

 

18η αγωνιστική (2/2)

Νίκη Βόλου - Αιγάλεω

Ασπρόπυργος - Βέροια

Ιάλυσος - Ιωνικός

Καβάλα - Τρίκαλα

Καλαμάτα - Διαγόρας

Τρίγλια - Θεσπρωτός

ΟΦ Ιεράπετρας - Ολυμπιακός Β.

 

19η αγωνιστική (9/2)

Αιγάλεω - Βέροια

Ιωνικός - Νίκη Βόλου

Τρίκαλα - Ασπρόπυργος

Διαγόρας - Ιάλυσος

Θεσπρωτός - Καβάλα

Ολυμπιακός Βόλου - Καλαμάτα

ΟΦ Ιεράπετρας - Τρίγλια

 

20ή αγωνιστική (16/2)

Ιωνικός - Αιγάλεω

Βέροια - Τρίκαλα

Νίκη Βόλου - Διαγόρας

Ασπρόπυργος - Θεσπρωτός

Ιάλυσος - Ολυμπιακός Βόλου

Καβάλα - ΟΦ Ιεράπετρας

Καλαμάτα - Τρίγλια

 

21η αγωνιστική (23/2)

Αιγάλεω - Τρίκαλα

Διαγόρας - Ιωνικός

Θεσπρωτός - Βέροια

Ολυμπιακός Βόλου - Νίκη Βόλου

ΟΦ Ιεράπετρας - Ασπρόπυργος

Τρίγλια - Ιάλυσος

Καλαμάτα - Καβάλα

 

22η αγωνιστική (1/3)

Διαγόρας - Αιγάλεω

Τρίκαλα - Θεσπρωτός

Ιωνικός - Ολυμπιακός Βόλου

Βέροια - ΟΦ Ιεράπετρας

Νίκη Βόλου - Τρίγλια

Ασπρόπυργος - Καλαμάτα

Καβάλα - Ιάλυσος

 

23η αγωνιστική (8/3)

Αιγάλεω - Θεσπρωτός

Ολυμπιακός Βόλου - Διαγόρας

ΟΦ Ιεράπετρας - Τρίκαλα

Τρίγλια - Ιωνικός

Καλαμάτα - Βέροια

Καβάλα - Νίκη Βόλου

Ιάλυσος - Ασπρόπυργος

 

24η αγωνιστική (15/3)

Ολυμπιακός Βόλου - Αιγάλεω

Θεσπρωτός - ΟΦ Ιεράπετρας

Διαγόρας - Τρίγλια

Τρίκαλα - Καλαμάτα

Ιωνικός - Καβάλα

Βέροια - Ιάλυσος

Ασπρόπυργος - Νίκη Βόλου

 

25η αγωνιστική (22/3)

Αιγάλεω - ΟΦ Ιεράπετρας

Τρίγλια - Ολυμπιακός Β.

Καλαμάτα - Θεσπρωτός

Καβάλα - Διαγόρας

Ιάλυσος - Τρίκαλα

Ασπρόπυργος - Ιωνικός

Νίκη Βόλου - Βέροια

 

26η αγωνιστική (29/3)

Τρίγλια - Αιγάλεω

ΟΦ Ιεράπετρας - Καλαμάτα

Ολυμπιακός Β. - Καβάλα

Θεσπρωτός - Ιάλυσος

Διαγόρας - Ασπρόπυργος

Τρίκαλα - Νίκη Βόλου

Βέροια - Ιωνικός

Σχόλια
Δεν υπάρχουν σχόλια γι'αυτό το άρθρο
Αποστολή σχολίου
5
+
4
=