Σε νέα ώρα … με τον ίδιο στόχο

Τελευταία ενημέρωση: 2012-04-20, 16:07:26
Σε νέα ώρα … με  τον ίδιο  στόχο

Η Νίκη στην 27η αγωνιστική της Β΄ Εθνικής μπάσκετ

Νωρίτερα θα διεξαχθεί την Κυριακή ο αγώνας Γ.Σ. ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ – ΑΣ ΚΟΡΟΙΒΟΣ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ για την 27η Αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Β Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών με το στόχο της βολιώτικης ομάδας να παραμένει ο ίδιος: νίκη …ανόδου. Μετά από συμφωνία των δυο σωματείων το παιχνίδι γίνεται νωρίτερα ώστε ο κόσμος να δώσει το παρών.

Η ομάδα μπάσκετ της Νίκης Βόλου, βαδίζοντας από νίκη σε νίκη είναι σταθερά 3η, βλέπει ξεκάθαρα πλέον τον στόχο της Α2, στην άνοδο του συλλόγου και την εκπροσώπηση του βολιώτικου μπάσκετ σε μια κατηγορία που ποτέ άλλοτε δεν έχει εκπροσωπηθεί.

Τέσσερα παιχνίδια έχουν μείνει ακόμη για να πάρει το πολυπόθητο «εισιτήριο» της ανόδου στην Α2 Κατηγορία και θέλει τουλάχιστον δυο νίκες στα εντός έδρας παιχνίδια με τον Κόροιβο Αμαλιάδας την Κυριακή, στο κλειστό της Νέας Ιωνίας και με την Αγία Παρασκευή για να πετύχει το στόχο της.

Όλοι οι έως τώρα αγώνες της Νίκης ήταν:

1η)Ηρακλής-Νίκη 26-106

2η)Νίκη-Αίας Ευόσμου 76-65

3η)Διαγόρας Ρόδου-Νίκη 78-79

4η)Νίκη-Στρατώνι 94-70

5η)Νηαρ Ηστ-Νίκη 82-75

6η)Νίκη Βόλου-Δούκας 63-59

7η )Χαλκηδόνα-Νίκη Β. 89-66

8η)Νίκη Βόλου-ΜΕΝΤ 74-59

9η)Αναγέννηση/Φλόγα-Νίκη Β. 76-84

10η)Νίκη Βόλου-Ηράκλειο 97-88

11η)Αιγάλεω-Νίκη 90-55

12η)Κόροιβος-Νίκη 82-80 παρ.(κ.α 71-71)

13η)Νίκη Βόλου-Φιλαθλητικός 87-92

14η ) Αγία Παρασκευή-Νίκη Βόλου 75-62

15η )Νίκη Βόλου-Αίολος Τρικ. 65-59

16η )Νίκη-Ηρακλής 84-58

17η )Αίας Ευόσμου-Νίκη 67-84

18η) Νίκη Βόλου-Διαγόρας Ρόδου 68-61

19η)Στρατώνι-Νίκη Βόλου 77-58

20η)Νίκη Βόλου-Νήαρ Ηστ 91-64

21η)Δούκας-Νίκη Βόλου 56-68

22η)Νίκη Βόλου-Χαλκηδόνα 20-0 (ά.α.)

23η)ΜΕΝΤ-Νίκη Βόλου 60-68

24η)Νίκη Αναγέννηση/Φλόγα 97-66

25η )Ηράκλειο-Νίκη 90-88

26η ) Νίκη-Αιγάλεω 71-58

Οι αγώνες και οι διαιτητές της 27ης αγωνιστικής, η οποία θα διεξαχθεί την Κυριακή (22/04) είναι: Δούκα 17.00 ΑΣΕ Δούκα - Αίας Ευόσμου Καρακάσης, Λιότσος (Λιμνιάτης)

Νήαρ Ηστ 14.00 Νήαρ Ηστ - Διαγόρας Ρόδου Μαντήλας, Κουτσοδήμος (Μακρυγιάννης)

Αιγάλεω 13.00 Αιγάλεω - ΣΑ Στρατωνίου Κοντίλης, Μαρνελάκης (Βαμβακάς)

ΜΕΝΤ 17.00 ΜΕΝΤ - Αίολος Τρικάλων Θωμόπουλος, Γερακίνης (Παπαγεωργίου)

ΔΑΚ Πολίχνης 17.00 Αναγέννηση Φλ. - ΚΑΠ Ευφραιμίδης, Τατούδης (Πολυχρονίδης)

Λίντο 17.00 Ηράκλειο - Φιλαθλητικός Δημόπουλος, Δαρλαμήτσος (Τζωρτζάκης)

Ν.Ιωνίας Μαγνησίας 15.00 Νίκη Βόλου - Κόροιβος Λαζαρίδης, Λόρτος (Μιναρετζόπουλος).

Β.ΖΗΝΕΛΗΣ

Ακολουθήστε τον ΤΑΧΥΔΡΟΜΟ στο GOOGLE NEWS για άμεση ενημέρωση.
Δείτε όλες τις τελευταίες ειδήσεις από τον Βόλο, την Μαγνησία, την Ελλάδα και τον κόσμο
απο τον
ΤΑΧΥΔΡΟΜΟ
Σχόλια
Δεν υπάρχουν σχόλια γι'αυτό το άρθρο
Αποστολή σχολίου
8
+
2
=