Προπορεύονται Βέροια και Λεβαδειακός στη Σούπερ Λιγκ 2

Τελευταία ενημέρωση: 2021-12-06, 13:28:20
Φάση από το Νίκη-Ξάνθη με πρωταγωνιστή τον Τζοβάρα
Προπορεύονται Βέροια και Λεβαδειακός στη Σούπερ Λιγκ 2

Στην κόψη του ξυραφιού κινήθηκαν τα περισσότερα ματς της 6ης αγωνιστικής στη Super League 2. Η Ξάνθη στον βόρειο όμιλο πήρε τυχερό, αλλά σπουδαίο διπλό στον Βόλο επί της Νίκης (1-0) και πλησίασε στον πόντο την πρωτοπόρο Βέροια, που αναδείχθηκε ισόπαλη στη Λάρισα (1-1). Νίκες σημείωσαν ο Ολυμπιακός Β’ (2-1 τον Πανσερραϊκό) και ΠΑΟΚ Β’ (2-1 την Αναγέννηση Καρδίτσας). Στον νότιο όμιλο τα Χανιά πήραν την πρώτη νίκη έπειτα από πέντε σερί ισοπαλίες κόντρα στην Κηφισιά (3-0). Το σημαντικότερο αποτέλεσμα ήταν το 0-1 του Λεβαδειακού επί της Καλλιθέας, που είχε την πρώτη ήττα και την πρώτη της απώλεια έπειτα από τέσσερα ματς που έχει δώσει, ενώ οι νικητές είναι μόνοι πρώτοι πλέον με 14. 

 

Α’ ΟΜΙΛΟΣ
Αλμωπός-Θεσπρωτός 1-0

(3’ Ρόβας)
Νίκη Βόλου-Ξάνθη 0-1

(76’ Παπάζογλου)
ΠΑΟΚ Β’ -Αναγέννηση Καρδίτσας  2-1

(21’ Παναγιώτου, 76’ Κούτσιας - 27’ Μπραμπίγια)
Τρίκαλα-Απόλλων Πόντου  2-0

(81’ Κουσκουνάς, 90’ Νίζιτς)
ΑΕΛ-Βέροια 1-1

(92’ Ακούνα - 90’ Φοφανά)
Ολυμπιακός Β’-Πανσερραϊκός 2-1

(30’ Κωστή, 52’ Βοΐλης - 48’ Μαρκόνι)
Απόλλων Λάρισας-Ηρακλής 0-1

(85’ Καρτσαμπάς)
Ολυμπιακός Βόλου-Πιερικός 0-1

(15’ Ζαφειράκης)
Ρεπό: Καβάλα

Η επόμενη αγωνιστική (7η)
Σάββατο 11/12 (14.45)
Βέροια-Απόλλων Λάρισας
Απόλλων Πόντου-ΑΕΛ
Πιερικός-ΠΑΟΚ Β’
Ξάνθη-Ολυμπιακός Βόλου
Θεσπρωτός-Νίκη Βόλου
Καβάλα-Αλμωπός Αριδαίας
Κυριακή (12/12-14.45)
Ηρακλής-Ολυμπιακός Β’
Αναγέννηση Καρδίτσας-Τρίκαλα
Ρεπό: Πανσερραϊκός

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Χανιά-Κηφισιά 3-0 

3’, 45’ Μπαΐροβιτς, 43’ Βάρκας)
Ζάκυνθος-Επισκοπή  0-3

(19’, 76’ Ντιμέτριους, 65’ Nταρσίτσιο)
ΟΦ Ιεράπετρας-Ρόδος 1-1

(56’ Λεμονής-69’ Σταματελόπουλος)
Διαγόρας-ΑΕΚ Β’ 0-1

(79’ Γιούσης)
Αιγάλεω-Ηρόδοτος 2-0

(17’ Αρναρέλλης, 80’ Βουκελάτος)
Εργοτέλης-Παναθηναϊκός Β’ 1-0

(14’ Βουτσάς)
Καλλιθέα-Λεβαδειακός 0-1

(68’ Δούμτσιος)

Αστέρας Βλαχιώτη-Καλαμάτα    αναβολή
Ρεπό: Ηρόδοτος

Η επόμενη αγωνιστική (7η)
Σάββατο (11/12-14.45)
Ρόδος-Καλλιθέα
Επισκοπή-ΟΦ Ιεράπετρας
Κηφισιά-Ζάκυνθος
Καλαμάτα-Διαγόρας Ρόδου
Καραϊσκάκης Άρτας-Εργοτέλης
Σάββατο (11/12-17.00)
Λεβαδειακός-Αιγάλεω
Κυριακή (12/12-14.45)
Παναθηναϊκός Β’-Αστέρας Βλαχιώτη
Κυριακή (12/12-17.00)
ΑΕΚ Β’-Χανιά
Ρεπό: Ηρόδοτος

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

  1. Βέροια 14
  2. ΑΟ Ξάνθη 13
  3. Ολυμπιακός Β’ 10
  4. Νίκη Βόλου 9
  5. Αναγέννηση Καρδίτσας 9
  6. Αλμωπός Αριδαίας 9
  7. ΑΕΛ 8
  8. ΠΑΟΚ Β’ 8
  9. Ηρακλής 8
  10. Πιερικός 7
  11. Θεσπρωτός 6
  12. ΑΟ Τρίκαλα 6
  13. Πανσερραϊκός 6
  14. 14. Ολυμπιακός Βόλου 5
  15. 15. Απόλλων Λάρισας 2
  16. 16. Απόλλων Πόντου 1
  17. ΑΟ Καβάλα 0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

  1. Λεβαδειακός 14
  2. ΑΕΚ Β’ 13
  3. Ρόδος 12
  4. Καλλιθέα 12
  5. Αιγάλεω 10
  6. 6. Κηφισιά 10
  7. 7. Εργοτέλης 10
  8. Χανιά 8
  9. Διαγόρας Ρόδου 8
  10. Καλαμάτα 6
  11. Ηρόδοτος 5
  12. Επισκοπή 1
  13. ΑΕ Καραϊσκάκης 4
  14. Παναθηναϊκός Β’ 4
  15. Αστέρας Βλαχιώτη 4
  16. ΟΦ Ιεράπετρας 1
  17. ΑΠΣ Ζάκυνθος 0

 

Ακολουθήστε τον ΤΑΧΥΔΡΟΜΟ στο GOOGLE NEWS για άμεση ενημέρωση.
Δείτε όλες τις τελευταίες ειδήσεις από τον Βόλο, την Μαγνησία, την Ελλάδα και τον κόσμο
απο τον
ΤΑΧΥΔΡΟΜΟ
Σχόλια
Δεν υπάρχουν σχόλια γι'αυτό το άρθρο
Αποστολή σχολίου
7
+
6
=