Εξαιρετικές επιδόσεις των αθλητών της Νίκης

Τελευταία ενημέρωση: 2012-01-30, 13:08:51
Εξαιρετικές επιδόσεις των αθλητών της Νίκης

Εξαιρετικές επιδόσεις των αθλητών της Νίκης στους αγώνες ανωμάλου δρόμου στην Πηγή Τρικάλων  

Επιμέλεια: ΔΑΝΑΗ ΨΑΡΡΑ  

Στο γνωστό αθλητικό κέντρο «Σκαμνιές» της Πηγής Τρικάλων διεξήχθη την προηγούμενη Κυριακή ημερίδα του περιφερειακού ανωμάλου δρόμου για αθλητές της Θεσσαλίας. Τους αγώνες διοργάνωσε η Τοπική Επιτροπή Δ. Θεσσαλίας με μεγάλη οργανωτική και αγωνιστική επιτυχία, αφού σ’ αυτό συνετέλεσε και ο θαυμάσιος καιρός μ’ αποτέλεσμα οι αθλητές να επιτύχουν καλές επιδόσεις και οι φίλαθλοι που βρέθηκαν εκεί να απολαύσουν τον αγώνα.

Στην πρώτη επίσημη αγωνιστική παρουσία για το 2012 το τμήμα Στίβου του Γ.Σ.Β. «Η ΝΙΚΗ» έλαβε μέρος με 39 αθλητές και αθλήτριες που συμμετείχαν στις κατηγορίες Μίνι Παμπαίδων, Μίνι Παγκορασίδων, Παμπαίδων Β’, Παγκορασίδων Β’, Παμπαίδων Α’, Παγκορασίδων Α’ και Κορασίδων.

Στους αγώνες αυτούς οι αθλητές της Νίκης βρέθηκαν σε πολύ καλή αγωνιστική μέρα σημειώνοντας εξαιρετικές επιδόσεις, ενώ κερδήθηκαν συνολικά επτά μετάλλια, δύο χρυσά από τις Ελένη Θείου και Αναστασία Κουγκουλά, ένα αργυρό από την Ευσταθία Φλώρου και τέσσερα χάλκινα από τους Παναγιώτη Μπαλικούρα, Βασιλική Σχοινά, Νίκο Αλεξανδρίδη και Ανδρομάχη Ζήγρα.

Οι αθλητές μεταφέρθηκαν με πούλμαν που διέθεσε ο σύλλογος για την καλύτερη μετακίνηση και ασφάλεια των αθλητών. Την αποστολή συνόδευσαν οι γονείς των αθλητών, ο έφορος του τμήματος κ. Κώστας Γαργάλας καθώς και οι προπονητές Παύλος Παρασκευόπουλος, Αποστόλης Βλαχάβας, Δήμητρα Αηδονίδου και Βάσω Κολλυμένου.

Αναλυτικά οι αθλητές της Νίκης σημείωσαν τα παρακάτω αποτελέσματα ανά κατηγορία:

1500 Μ ΠΠ/Β’

3ος Μπαλικούτας Παναγιώτης(6’05’’),5ος Στασινός Αλκιβιάδης (6’26’’), 9ος Λαζαρίδης Παναγιώτης(8’03’’),10ος Καραθάνος Κλεάνθης(8’05’’)

1000Μ ΠΚ/Β’

1η Κούγκουλα Αναστασία(3’37’’),2η Φλωρού Ευσταθία(3’42’’),5η Κανελλοπούλου Αλεξ.( 4’08’’),7η Γερολυμάτος Ελίνα- Μαρία(4’18’’),8η Μιαρίτη Ειρήνη(4’18’’5),9η Μητρολλάρη Ντανιέλα(4’25’’),10η Παπαγεωργίου Αικατερίνη(4’29’’),11η Ζαφειρίου Δέσποινα(4’33’’),13η Καρμαγάλου Μαρία (4’35’’), 14η Τσιμπρίδη Άννα(4’46’’),15η Κύρου Ελένη(4’57’’).

1000Μ ΜΙΝΙ ΙΙΙΙ

5ος Γκαράς Χρήστος(4’17’’),9ος Μητρογιάννης Ιωάννης(4’31’’),11ος Τσιάτσιος Γεώργιος (5’06’’),12ος Ζανουρίδης Πασχάλης(5’12’’),13ος Κουτσουμπίνας Αντώνιος(5’17’),14ος Χαλατσόπουλος Δημήτρης(5’17’’3),16η Κουγκούλας Δημήτρης(6’00’’)

800Μ ΜΙΝΙ ΠΚ

3ος Σχοινά Βασιλική(2’55’’),5η Σχοινά Ειρήνη(3’04’’),7η Τσιτσικλή Σοφία(3’09’’), 8η Ευγενιάδη Ελένη(3’17’’), 11η Νικοβιώτη Μαρία(3’31’’), 13η Τιχρά Αθανασία- Μαγδαληνή(3’43’’), 14η Κουμούτση Ευαγγελία(3’48’’), 17η Κριτσίνη Αναστασία- Μαρία(4’26’’), 18η Σουλτάνη Ελένη(4’28’’)

2000Μ ΠΚ/Α’

4η Ταλαδιανού Μάγδα(8’39’’),5η Φλώρη Μαρία(9’39’’).

3000Μ ΠΠ/Α’

3Ος Αλεξανδρίδης Νίκος(11’45’’), 6ος Τσαπουρνιώτης Αναστάσιος(12’44’’3), 7ος Γεωργούλας Αθανάσιος(13’08’’), 10ος Μαρκόπουλος Αντώνιος(14’59’’),

3000Μ Κορασίδων

1η Θείου Ελένη(11’47), 3η Ζήγρα Ανδρομάχη(14’47’’)

Ακολουθήστε τον ΤΑΧΥΔΡΟΜΟ στο GOOGLE NEWS για άμεση ενημέρωση.
Δείτε όλες τις τελευταίες ειδήσεις από τον Βόλο, την Μαγνησία, την Ελλάδα και τον κόσμο
απο τον
ΤΑΧΥΔΡΟΜΟ
Σχόλια
Δεν υπάρχουν σχόλια γι'αυτό το άρθρο
Αποστολή σχολίου
5
+
7
=