Στον τελικό του Κυπέλλου Ερασιτεχνών η Νίκη Βόλου

στον-τελικό-του-κυπέλλου-ερασιτεχνών-943

Την πρόκριση για τον μεγάλο τελικό του Κυπέλλου Ερασιτεχνών εξασφάλισε η Νίκη Βόλου επικρατώντας του σκληροτράχηλου Νέου Αμφίλοχου με 8-7 στην ψυχοφθόρα διαδικασία των πέναλτι και θα αντιμετωπίσει τον Ο.Φ. Ιεράπετρας σε γήπεδο που θα ορίσει η διοργανώτρια αρχή της ΕΠΟ. Στην κανονική διάρκεια της αναμέτρησης οι δύο ομάδες δεν βρήκαν δίχτυα, με την αναμέτρηση να οδηγείται σε ημίωρη παράταση όπου οι δύο ομάδες σημείωσαν από ένα τέρμα. Αρχικά στο πρώτο λεπτό της παράτασης ο Νέος Αμφίλοχος άνοιξε το σκορ με τον Νάκα να εκμεταλλεύεται την ασσίστ του Τόσκα και να πλασάρει εύστοχα δίνοντας το προβάδισμα στην ομάδα του. Η απάντηση των κυανόλευκων ήταν άμεση με τον Κραγιόπουλο δύο λεπτά αργότερα να ισοφαρίζει και την αναμέτρηση να οδηγείται στα πέναλτι όπου ο Βουρδάκης από τα έντεκα βήματα διαμόρφωσε το τελικό 8-7 χαρίζοντας την πρόκριση στη Νίκη και ενώ νωριτερα πέναλτι έχασε ο πρώην κυανόλευκος Θανάσης Ρεπετσάς.

Νίκη Βόλου: Τζήμας, Καρτσαμπάς, Κραγιόπουλος, Λάιος (86’ Κοντοές), Ζιώγας, Βέργος, Μέτσε, Ιορδανίδης (110’ Αλ. Καρτσαμπάς), Τζάθας, Ντινιωτάκης (90’ Βουρδάκης), Αναστασίου

Νέος Αμφίλοχος: Μανιάτης, Κωστακιώτης, Χρηστογιάννης, Κοκκώνης Ευάγ., Μαλής, Ζοτάι (Δράκος), Τσιούνης, Καλοκαίρης (71’ Ρεπετσάς), Τόσκα, Νάκος, Κούσης