Ν.Π.Σ. ΒΟΛΟΥ

Ηττήθηκε η Κ19 του ΝΠΣ Βόλος από τον Ολυμπιακό Πειραιώς

ηττήθηκε-η-κ19-του-νπσ-βόλος-από-τον-ολυμ-554755

Με τον Τάσο Τσέλιο να πετυχαίνει το μοναδικό γκολ του παιχνιδιού, η Κ19 του Ολυμπιακού Πειραιώς επικράτησε με 1-0 της αντίστοιχης του ΝΠΣ Βόλος, για την 11η αγωνιστική της Superleague K19.

Ο 18χρονος σκόραρε στο 20ο λεπτό και οδήγησε την ομάδα του Αντώνη Νικοπολίδη στη νίκη, με τον νεαρό άσο να πετυχαίνει το 7ο γκολ του στο φετινό πρωτάθλημα.

Με αυτό το γκολ οι ερυθρόλευκοι επέστρεψαν στις νίκες, μετά την ισοπαλία 1-1 με τον Αρη στη Θεσσαλονίκη την περασμένη αγωνιστική.

Η Κ19 του ΠΑΟΚ με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Κούτσια (που είχε συμμετοχή και στα τέσσερα γκολ) επικράτησε με 4-0 του Αστέρα Τρίπολης στη Σουρωτή και πλέον απέχει ένα βήμα από τον τίτλο του πρωταθλητή της φετινής Super League.

Η ομάδα του Παναθηναϊκού επικράτησε 3-0 της αντίστοιχης της ΑΕΚ στο Δημοτικό γήπεδο Αρτέμιδας με σκόρερ τους Βολάκη (14’), Τουρκοχωρίτη (27’) και Σιδερά (84’).

Γκολ και θέαμα είχαμε στο Περιστέρι στο παιχνίδι, που έριξε την αυλαία της 11ης αγωνιστικής. Ο Ατρόμητος επικράτησε του Αρη με 4-3 με το νικητήριο γκολ να σημειώνεται στις καθυστερήσεις.

Η ομάδα του Γιώργου Κορακάκη άνοιξε το σκορ στο 37ο λεπτό με γκολ του Μπουρνέλη (1-0), ενώ στο 47ο ο Τσακίρης διπλασίασε τα τέρματα του Ατρομήτου (2-0).

Οι φιλοξενούμενοι μείωσαν στο 57’ με εκτέλεση πέναλτι του Τσιπούρα (2-1), αλλά δύο λεπτά αργότερα ο Δαλαμήτρας διαμόρφωσε το 3-1. Οι Θεσσαλονικείς μείωσαν εκ νέου στο 71ο λεπτό με γκολ του Τζίμα (3-2) και στο 84ο έφθασαν στην ισοφάριση με τέρμα του Αλτιτζή (3-3). Το τελικό 4-3 υπέρ της ομάδας του Περιστερίου σημείωσε στο 91ο λεπτό ο Ζούνης.