ΝΠΣ Βόλος - Ολυμπιακός 1-2: Νικηφόρο πέρασμα με VAR

Τελευταία ενημέρωση: 2021-03-01, 20:16:02

Στο Πανθεσσαλικό Στάδιο ΝΠΣ Βόλος και Ολυμπιακός Πειραιώς συναντήθηκαν για την 24η αγωνιστική της Super League με την αναμέτρηση να είναι ισόπαλη μετά από 45 λεπτά αγώνα με 1-1.

Συγκεκριμένα, οι φιλοξενούμενοι ήταν εκείνοι που άνοιξαν το σκορ με τον Φορτούνη να πετυχαίνει στο 4’ με πλασέ από το ύψος του πέναλτι το 0-1, ενώ για τους γηπεδούχους, που απάντησαν άμεσα, ισοφάρισε ο Γκρίλο στο 10’ με κεφαλιά έπειτα από κόρνερ του Μπαριέντος.

Στο δεύτερο μέρος, ο Εμβιλά σκόραρε στο 81ο λεπτό, αλλά το τέρμα ακυρώθηκε αρχικά ως οφσάιντ από τον Πορτογάλο διαιτητή Βερίσιμο, ο οποίος πήγε στο VAR για να κατακυρώσει τελικά το τέρμα υπέρ των φιλοξενούμενων με το 1-2 να διαμορφώνεται από το πλασέ του Γάλλου μέσου.

Διαιτητής: Βερίσιμο (Πορτογαλία)

Βοηθοί: Πετρόπουλος, Δημητριάδης

Κίτρινες: 16’ Εμβιλά, 20’ Καμαρά, 32’ Νίνης, 54’ Μπαριέντος, 58’ Μήτογλου

NΠΣ Βόλος (Λόπες): Κλέιμαν, Φερράρι, Γκρίλο, Μήτογλου, Τέκιο (58’ Μαρτίνες), Ριένστρα, Τσοκάνης (85’ Μπουένο), Νίνης, Μπαριέντος, Μπαρτόλο, Δουβίκας
Ολυμπιακός (Μαρτίνς): Σα, Λαλά, Μπα, Σεμέδο (39’ λ.τρ. Παπασταθόπουλος), Ρέαμπτσιουκ, Καμαρά, Εμβιλά, Φορτούνης (86’ Μπουχαλάκης), Μπρούμα (86’ Ραντζέλοβιτς), Βαλμπουενά (63’ Χασάν), Ελ Αραμπί (86’ Μασούρας).

Ακολουθήστε τον ΤΑΧΥΔΡΟΜΟ στο GOOGLE NEWS για άμεση ενημέρωση.
Δείτε όλες τις τελευταίες ειδήσεις από τον Βόλο, την Μαγνησία, την Ελλάδα και τον κόσμο