Διέπρεψε ξανά ο Υδάτινος Κόσμος

Τελευταία ενημέρωση: 2022-05-28, 12:55:31
Με μεγάλη επιτυχία κολύμπησαν οι αθλητές του Υδάτινου Κόσμου
Διέπρεψε ξανά ο Υδάτινος Κόσμος

Στο 3ο Κύπελλο ΝΟΒΑ, που πραγματοποιήθηκε το περασμένο Σαββατοκύριακο 21 και 22 Μαΐου στο δημοτικό κολυμβητήριο Βόλου, συμμετείχαν τα τμήματα της αγωνιστικής και προαγωνιστικής του ΑΣΒ Υδάτινος Κόσμος, πραγματοποιώντας εξαιρετικές εμφανίσεις.

Στους αγώνες, στους οποίους συμμετείχαν εκατοντάδες κολυμβητές απ’ όλη την Ελλάδα, ο βολιώτικος σύλλογος συμμετείχε με 40 κολυμβητές/τριες και όπως τονίζεται σε δελτίο Τύπου του συλλόγου, πραγματοποίησαν πολύ καλές εμφανίσεις τόσο σε ατομικό, όσο και σε ομαδικό επίπεδο, εντυπωσιάζοντας με την τεχνική και τις επιδόσεις τους, κατακτώντας μάλιστα και 32 μετάλλια, εκ των οποίων 10 χρυσά, 11 αργυρά και 11 χάλκινα. «Το Σάββατο 21 και την Κυριακή 22 Μαΐου το πρωί αγωνίστηκαν οι προαγωνιστικές κατηγορίες στις οποίες ο ΑΣΒ Υδάτινος Κόσμος συμμετείχε με 30 κολυμβητές/τριες. Οι κολυμβητές/τριές μας συνολικά κατέκτησαν 25 μετάλλια από τα οποία 7 χρυσά, 10 αργυρά και 8 χάλκινα.

Το Σάββατο και την Κυριακή το απόγευμα ήταν η σειρά για τις αγωνιστικές κατηγορίες, στις οποίες ο σύλλογός μας συμμετείχε με 10 αθλητές/τριες, οι οποίοι πραγματοποίησαν εξαιρετικές εμφανίσεις, βελτιώνοντας τα ατομικά τους ρεκόρ και κατακτώντας παράλληλα 7 μετάλλια εκ των οποίων 3 χρυσά, 1 αργυρό και 3 χάλκινα.

Πολλά μπράβο σε όλους τους αθλητές μας για το αγωνιστικό πνεύμα και την ευγενή τους άμιλλα, καθώς και στους προπονητές τους Ιωάννη Προφυλλίδη και Αλεξάνδρα Κωνσταντά για την άψογη προετοιμασία των αθλητών.

Ευχαριστούμε θερμά την καλύτερη κερκίδα των αγώνων και πιο πιστούς υποστηρικτές μας, τους γονείς, που βρίσκονται πάντα κοντά μας και συμπαραστέκονται στους αθλητές μας με το πιο ζεστό χειροκρότημα. Τους ευχόμαστε ολόψυχα καλή συνέχεια, με υγεία και νέες επιτυχίες». Αναλυτικά συμμετείχαν:

 

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Γυναικών

Κατηγορία ΚΡ-Α (50μ.)

ΠΑΝΑΓΟΠΟΥΛΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ: 50μ. ελεύθερο 15η θέση, 100μ. ελεύθερο 22η θέση, 50μ. ύπτιο 5η θέση, 100μ. ύπτιο 7η θέση

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΠΚ-Α, ΠΚ-Β (50μ.)

ΜΠΑΡΗ ΦΡΕΙΔΕΡΙΚΗ: 1500μ. ελεύθερο 3η θέση, 50μ. πεταλούδα 11η θέση, 100μ. πεταλούδα 3η θέση, 400μ. μικτή ατομική 3η θέση

ΜΑΤΖΑΦΛΕΡΗ ΓΕΩΡΓΙΑ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ: 50μ. ύπτιο 2η θέση, 100μ. ύπτιο 4η θέση, 200μ. ύπτιο 3η θέση, 50μ. ελεύθερο 12η θέση

ΠΑΝΑΓΟΠΟΥΛΟΥ ΖΩΗ: 50μ. ελεύθερο 30η θέση, 200μ. ύπτιο 7η θέση , 50μ. ύπτιο 8η θέση, 100μ. ύπτιο 9η θέση 

ΑΝΑΤΟΛΗ ΑΝΝΑ: 50μ. ελεύθερο 32η θέση, 100μ. ελεύθερο 29η θέση, 200μ. ελεύθερο 15η θέση, 400μ. ελεύθερο 15η θέση

ΠΛΑΙΝΗ ΜΑΡΙΑ: 200μ. ελεύθερο 11η θέση, 400μ. ελεύθερο 12η θέση, 100μ. ύπτιο 6η θέση, 200μ. ύπτιο 6η θέση

ΤΣΑΡΔΑΚΑ ΓΑΡΥΦΑΛΛΙΑ: 50μ. ελεύθερο 40η θέση, 50μ. πρόσθιο 15η θέση, 100μ. πρόσθιο 10η θέση, 200μ. πρόσθιο 9η θέση

ΘΕΟΔΩΡΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ: 50μ. πεταλούδα 15η θέση, 50μ. ελεύθερο 23η θέση, 50μ. ύπτιο 4η θέση, 100μ. ύπτιο 7η θέση

Ανδρών

Κατηγορία ΠΠ-Α, ΠΠ-Β (50μ.)

ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΔΗΣ ΟΡΕΣΤΗΣ: 200μ. ελεύθερο 5η θέση, 50μ. πεταλούδα 1η θέση, 100μ. πεταλούδα 1η θέση, 200μ. πεταλούδα 1η θέση

ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΠΟΥΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ: 50μ. ελεύθερο 22η θέση, 100μ. ελεύθερο 23η θέση, 200μ. ελεύθερο 20η θέση, 400μ. ελεύθερο 7η θέση

Ομαδικά (50μ.)

4x50μ. ελεύθερο ΠΚ-Α: 5η θέση

ΜΑΤΖΑΦΛΕΡΗ ΓΕΩΡΓΙΑ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ, ΠΛΑΙΝΗ ΜΑΡΙΑ, ΘΕΟΔΩΡΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ, ΜΠΑΡΗ ΦΡΕΙΔΕΡΙΚΗ,

4x50μ. ΜΟ ΠΚ-Α: 5η θέση

ΜΑΤΖΑΦΛΕΡΗ ΓΕΩΡΓΙΑ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ, ΤΣΑΡΔΑΚΑ, ΜΠΑΡΗ ΦΡΕΙΔΕΡΙΚΗ, ΠΛΑΙΝΗ

 

ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Κατηγορία κορίτσια 9 ετών (50μ.)

ΡΑΚΙΤΖΗ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ: 50μ. ελεύθερο 4η θέση, 100μ. ελεύθερο 4η θέση

ΜΑΓΓΙΔΗ ΔΗΜΗΤΡΑ: 100μ. ελεύθερο 3η θέση, 50μ. ελεύθερο 2η θέση

Κατηγορία αγόρια 9 ετών (50μ.)

ΤΣΟΥΚΑΛΗΣ ΝΙΚΗΤΑΣ: 50μ. ελεύθερο 2η θέση, 50μ. πεταλούδα 2η θέση

ΤΡΟΜΠΑΤΖΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ: 50μ. ελεύθερο 13η θέση, 50μ. πρόσθιο 8η θέση

ΤΩΡΗΣ ΜΑΞΙΜΟΣ: 50μ. ύπτιο 3η θέση, 50μ. πρόσθιο 2η θέση

ΠΟΥΛΙΟΣ ΒΑΙΤΣΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ: 100μ. ελεύθερο 1η θέση, 50μ. ελεύθερο 6η θέση

ΙΒΑΝΟΥΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ: 50μ. ελεύθερο 12η θέση, 100μ. ελεύθερο 9η θέση

Κατηγορία κορίτσια 10 ετών (50μ.)

ΔΕΜΕΡΤΖΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ: 50μ. ύπτιο 8η θέση, 100μ. ύπτιο 6η θέση, 50μ. πεταλούδα 8η θέση

ΚΑΨΙΩΧΑ ΡΑΦΑΕΛΑ: 50μ. ελεύθερο 11η θέση, 100μ. ελεύθερο 10η θέση, 50μ. ύπτιο 9η θέση

ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΥ ΙΩΑΝΝΑ: 50μ. ύπτιο 13η θέση, 50μ. πρόσθιο 14η θέση, 100μ. ελεύθερο 21η θέση

Κατηγορία αγόρια 10 ετών (50μ.)

ΚΟΚΚΙΝΟΠΟΥΛΟΣ ΠΡΟΔΡΟΜΟΣ: 200μ. ελεύθερο 1η θέση, 200μ. μ. ατομική 2η θέση, 100μ. ελεύθερο 2η θέση

ΜΑΤΖΑΦΛΕΡΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ: 50μ. ελεύθερο 3η θέση, 100μ. ελεύθερο 3η θέση, 100μ. ύπτιο 3η θέση

ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΥ ΘΕΟΧΑΡΗΣ: 50μ. ύπτιο 2η θέση, 100μ. ύπτιο 1η θέση, 100μ. πρόσθιο 4η θέση

ΔΗΜΗΤΡΑΚΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ: 50μ. ύπτιο 6η θέση, 100μ. ύπτιο 6η θέση, 50μ. πρόσθιο 5η θέση

ΜΑΜΟΥΧΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ: 100μ. ελεύθερο 25η θέση, 50μ. ύπτιο 14η θέση

Κατηγορία κορίτσια 11 ετών (50μ.)

ΧΑΤΖΗΣΑΒΒΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗ: 100μ. ελεύθερο 13η θέση, 50μ. πεταλούδα 9η θέση, 100μ. πεταλούδα 4η θέση

ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ: 100μ. ελεύθερο 21η θέση, 50μ. πρόσθιο 15η θέση, 100μ. πρόσθιο 15η θέση

ΖΑΦΕΙΡΟΠΟΥΛΟΥ ΣΠΥΡΙΔΟΥΛΑ: 100μ. ελεύθερο 5η θέση, 50μ. ελεύθερο 6η θέση, 100μ. πρόσθιο 8η θέση

ΔΡΑΠΑΝΑΣΚΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ: 50μ. ελεύθερο 17η θέση, 50μ. πρόσθιο 10η θέση, 100μ. πρόσθιο 14η θέση

Κατηγορία αγόρια 11 ετών (50μ.)

ΚΑΙΡΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ: 50μ. ελεύθερο 4η θέση, 100μ. ελεύθερο 5η θέση, 50μ. πρόσθιο 6η θέση

ΤΑΡΕΣ ΒΑΣΙΛΗΣ: 50μ. ελεύθερο 6η θέση, 100μ. ελεύθερο 6η θέση, 50μ. ύπτιο 6η θέση

ΛΙΑΠΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ: 50μ. πεταλούδα 4η θέση, 100μ. πεταλούδα 3η θέση, 200μ. μ. ατομική 4η θέση

ΤΣΟΥΚΑΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ: 100μ. ελεύθερο 1η θέση, 400μ. ελεύθερο 2η θέση, 200μ. ύπτιο 2η θέση

Κατηγορία κορίτσια 12 ετών (50μ.)

ΛΑΝΓΚΟΖΙ ΜΑΡΙΝΑ: 50μ. ελεύθερο 7η θέση, 100μ. ελεύθερο 16η θέση, 100μ. ύπτιο 15η θέση

ΜΑΡΑΓΚΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ: 200μ. ύπτιο 6η θέση, 100μ. πεταλούδα 3η θέση, 200μ. μ. ατομική 7η θέση

ΔΗΜΗΤΡΑΚΑΚΗ ΘΕΟΦΑΝΩ: 100μ. ελεύθερο 15η θέση, 200μ. ελεύθερο 12η θέση, 400μ. ελεύθερο 10η θέση

ΔΙΑΝΕΛΛΟΥ ΜΕΛΙΝΑ: 100μ. ελεύθερο 22η θέση, 100μ. πρόσθιο 17η θέση, 200μ. πρόσθιο 13η θέση

Κατηγορία αγόρια 12 ετών (50μ.)

ΡΑΚΙΤΖΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ: 100μ. ελεύθερο 5η θέση, 200μ. ελεύθερο 4η θέση

ΜΑΓΓΙΔΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ: 400μ. ελεύθερο 4η θέση, 50μ. πεταλούδα 9η θέση, 100μ. πεταλούδα 6η θέση

ΧΑΤΖΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ: 50μ. ύπτιο 11η θέση, 100μ. ύπτιο 13η θέση, 200μ. ύπτιο 10η θέση

 

 

ΟΜΑΔΙΚΑ (50μ.)

4x50μ. ελεύθερο mixed 9 ετών: 1η θέση

ΤΣΟΥΚΑΛΗΣ ΝΙΚΗΤΑΣ, ΡΑΚΙΤΖΗ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ, ΜΑΓΓΙΔΗ ΔΗΜΗΤΡΑ, ΠΟΥΛΙΟΣ ΒΑΙΤΣΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

4x50μ. ελεύθερο mixed 10 ετών: 2η θέση

ΜΑΤΖΑΦΛΕΡΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ, ΚΑΨΙΩΧΑ ΡΑΦΑΕΛΑ, ΔΕΜΕΡΤΖΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ, ΚΟΚΚΙΝΟΠΟΥΛΟΣ ΠΡΟΔΡΟΜΟΣ

4x50μ. ελεύθερο mixed 11 ετών: 5η θέση

ΚΑΙΡΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ, ΖΑΦΕΙΡΟΠΟΥΛΟΥ ΣΠΥΡΙΔΟΥΛΑ, ΧΑΤΖΗΣΑΒΒΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗ, ΤΣΟΥΚΑΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ

4x50μ. ελεύθερο mixed 12 ετών: 6η θέση

ΜΑΓΓΙΔΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ, ΔΗΜΗΤΡΑΚΑΚΗ ΘΕΟΦΑΝΩ, ΡΑΚΙΤΖΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ, ΜΑΡΑΓΚΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ

4x50μ. ΜΟ αγόρια 9 ετών: 1η θέση

ΤΣΟΥΚΑΛΗΣ ΝΙΚΗΤΑΣ, ΤΡΟΜΠΑΤΖΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ, ΤΩΡΗΣ ΜΑΞΙΜΟΣ, ΠΟΥΛΙΟΣ ΒΑΙΤΣΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

4x50μ. ΜΟ αγόρια 10 ετών: 1η θέση

ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΥ ΘΕΟΧΑΡΗΣ, ΔΗΜΗΤΡΑΚΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ, ΚΟΚΚΙΝΟΠΟΥΛΟΣ ΠΡΟΔΡΟΜΟΣ, ΜΑΤΖΑΦΛΕΡΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ

4x50μ. ΜΟ αγόρια 11 ετών: 3η θέση

ΤΣΟΥΚΑΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ, ΚΑΙΡΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ, ΛΙΑΠΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ, ΤΑΡΕΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ

4x50μ. ΜΟ κορίτσια 11 ετών: 6η θέση

ΖΑΦΕΙΡΟΠΟΥΛΟΥ ΣΠΥΡΙΔΟΥΛΑ, ΔΡΑΠΑΝΑΣΚΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ, ΧΑΤΖΗΣΑΒΒΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗ, ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ

4x50μ. ΜΟ κορίτσια 12 ετών: 9η θέση

ΛΑΝΓΚΟΖΙ ΜΑΡΙΝΑ, ΔΙΑΝΕΛΛΟΥ ΜΕΛΙΝΑ, ΜΑΡΑΓΚΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ, ΔΗΜΗΤΡΑΚΑΚΗ ΘΕΟΦΑΝΩ.

Ακολουθήστε τον ΤΑΧΥΔΡΟΜΟ στο GOOGLE NEWS για άμεση ενημέρωση.
Δείτε όλες τις τελευταίες ειδήσεις από τον Βόλο, την Μαγνησία, την Ελλάδα και τον κόσμο
απο τον
ΤΑΧΥΔΡΟΜΟ
Σχόλια
Δεν υπάρχουν σχόλια γι'αυτό το άρθρο
Αποστολή σχολίου
6
+
5
=