ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Εννιά μετάλλια για τον Ολυμπιακό Βόλου στο 3ο Κύπελλο ΝΟΒΑ

εννιά-μετάλλια-για-τον-ολυμπιακό-βόλο-901387

Ο Ολυμπιακός Βόλου πήρε μέρος στο 3ο Κύπελλο ΝΟΒΑ, έχοντας επιτυχημένη παρουσία, καθώς έφτασε στην κατάκτηση εννιά μεταλλίων. Ο ερυθρόλευκος σύλλογος σε σχετικό δελτίο Τύπου τονίζει:

«Την 7η θέση κατέκτησε η ομάδα μας στην προαγωνιστική κατηγορία το Σαββατοκύριακο που μας πέρασε στο 3ο Κύπελλο ΝΟΒΑ! Πάνω από 850 αθλητές και 20 σωματεία έδωσαν το παρών.

Η ομάδα μας με 18 αθλητές συγκέντρωσε 9 μετάλλια, απ’ τα οποία 3 ήταν χρυσά, 2 ασημένια και 4 χάλκινα.

Τα «δελφίνια» που μας έκαναν υπερήφανους άλλη μια φορά με τα ατομικά τους ρεκόρ και την άψογη εμφάνιση τους ήταν: Γραμμένη Φοίβη (3η θέση 100μ ύπτιο), Μαυροπούλου Χρυσάνθη (Σίσσυ), Κερασιώτη Αναστασία, Αυγέρου Περσεφόνη, Καραζαφείρης Δημήτρης, Μέκκας Ιωάννης (2η θέση 200μ πρόσθιο), Μιχαλάκης Ιωάννης (3η θέση 200μ ελεύθερο), Αζας Χρήστος, Φλάρα Ελπινίκη (1η 50-100 πρόσθιο, 2η 100 μ ελεύθερο), Αναγνώστου Αναστασία, Χαλκιά Βάϊα, Σουντή Βασιλική, Γεωργαλά Δανάη, Αλιδρομήτη Δήμητρα, Τζούμα Σεμέλη (1η 50μ ύπτιο 3η 4Χ50 μικτή ομαδική), Σαχίνη Ελπίδα (3η 50μ πρόσθιο 3η 4Χ50 μικτή ομαδική), Αλεξιάδη Ασημίνα (3η 4Χ50 μικτή ομαδική), Τζουμερκιώτη Μαριτίνα (3η 4Χ50 μικτή ομαδική)».