Τέταρτη θέση σε σύνολο 31 σωματείων για τον ΝΟΒ-Α

Τελευταία ενημέρωση: 2022-05-27, 05:03:30
Η ομάδα του οικοδεσπότη ΝΟΒ-Α τα πήγε εξαιρετικά
Τέταρτη θέση σε σύνολο 31 σωματείων για τον ΝΟΒ-Α

Το 3ο Κύπελλο Ν.Ο.Β.-Α. διοργάνωσε το περασμένο Σαββατοκύριακο ο βολιώτικος σύλλογος, που φέτος γιορτάζει τα 90 χρόνια ζωής. Η συμμετοχή ήταν εντυπωσιακή και έφτασε στους 800 κολυμβητές και κολυμβήτριες.

Σε δελτίο Τύπου που εξέδωσε ο Ν.Ο.Β.-Α. αναφέρει:

«Με μεγάλη επιτυχία και πρωτοφανή συμμετοχή έληξε η Κολυμβητική Διοργάνωση «3ο  ΚΥΠΕΛΛΟ Ν.Ο.Β.-Α.», που πραγματοποιήθηκε 21 και 22 Μαΐου 2022 στο Κολυμβητήριο του Ε.Α.Κ. «ΙΑΣΩΝ ΖΗΡΓΑΝΟΣ». Συμμετείχαν 30 Σωματεία από όλη την Ελλάδα με 800 αθλητές- τριες και ένα Σωματείο από την Κύπρο, Ναυτικός Όμιλος Λεμεσού με 13 αθλητές.

Ο διοργανωτής Ν.Ο.Β.-Α. απένειμε στους 1ους, 2ους και 3ους νικητές κάθε κατηγορίας χρυσά, αργυρά και χάλκινα μετάλλια για τις επιτυχίες τους.

Επίσης, απονεμήθηκε κύπελλο στον Πολυνίκη Σύλλογο στα αγόρια, ΠΑΝΙΩΝΙΟ, στον Πολυνίκη Σύλλογο στα κορίτσια, Ν.Ο. Λάρισας, και κύπελλο στον ίδιο Σύλλογο, καθώς αναδείχθηκε Πολυνίκης Σύλλογος Γενικής Κατάταξης.

 Το Σάββατο 21/5/22 ο Ν.Ο.Β.-Α. τίμησε με πλακέτα τον επίτιμο πρόεδρο του Συλλόγου, κ. Γεροβασίλη Χρήστο, για τη μεγάλη του προσφορά για περισσότερο από 25 χρόνια ως προέδρου.

 Την Κυριακή 22/5/22 ο Σύλλογος απένειμε τιμητική πλακέτα στον Εθνικό Προπονητή της Υδατοσφαίρισης, κ. Θοδωρή Βλάχο, ο οποίος ξεκίνησε την Κολυμβητική του καριέρα από τον Ν.Ο.Β.-Α.

Αποτελέσματα

Αγωνιστική ομάδα:

Φράγγου Ελένη 1η θέση 200μ Μ.Α. Νεανίδων-Γυναικών, 2η θέση 100μ ελεύθερο Νεανίδων-Γυναικών, 2η θέση 400μ ελεύθερο Νεανίδων-Γυναικών

Αγαθός Κυριαζής 3η θέση 200μ ύπτιο Παίδων

Παπαϊωάννου Νικόλαος 2η θέση 800μ ελεύθερο Παίδων, 2η θέση 1500μ ελεύθερο Παίδων

Καλόγηρος Δημήτριος 2η θέση 50μ ύπτιο Παίδων

Τριανταφυλλίδης Στέφανος 1η θέση 200μ πεταλούδα Παίδων

Σφέτσας Δημήτριος

Τακτικός Άγγελος 2η θέση 50μ πρόσθιο Παίδων

Νικάκη Βασιλική

Ζάρρα Φωτεινή

Κολυμπάσης Σπυρίδων 3η θέση 50μ ύπτιο Παμπαίδων Α+Β

Κουκουβίνος Απόστολος

Σκραπάλλι Άγγελος

Τουλούδης Ιωάννης

Νικάκη Ζωή 1η θέση 50μ πρόσθιο Παγκορασίδων Α+Β με ρεκόρ αγώνων, 1η θέση 100μ πρόσθιο Παγκορασίδων Α+Β, 1η θέση 200μ πρόσθιο Παγκορασίδων Α+Β

Κιόρογλου Αλεξάνδρα

Σδράλλη Ευαγγελία

Καλτσογιάννη Νικολέτα

Τσούνης Ταξιάρχης 3η θέση 50μ πεταλούδα Παμπαίδων Α+Β, 3η θέση 200μ πεταλούδα Παμπαίδων Α+Β, 3η θέση 100μ πεταλούδα Παμπαίδων Α+Β

Αγλαΐνης Απόστολος

Ζαφειράκος Ιωάννης 2η θέση 200μ ύπτιο Παμπαίδων Α+Β

Αμεραλή Μαρία Ιωάννα

Τζώρτζη Όλγα 3η θέση 200μ πρόσθιο Παγκορασίδων Α+Β

Τριανταφύλλου Αλεξάνδρα

4x50μ Μ.Ο. Παίδων 2η θέση με τους Αγαθό Κυριαζή, Τακτικό Άγγελο, Τριανταφυλλίδη Στέφανο, Καλόγηρο Δημήτριο

4x50μ Μ.Ο. Παμπαίδων Α+Β 2η θέση με τους Κουκουβίνο Απόστολο, Ζαφειράκο Ιωάννη, Τσούνη Ταξιάρχη, Κολύμπαση Σπυρίδωνα

4x50μ Μ.Ο. Παγκορασίδων Α+Β 3η θέση με τις Τριανταφύλλου Αλεξάνδρα, Νικάκη Ζωή, Τζώρτζη Όλγα, Κιόρογλου Αλεξάνδρα

4x50μ ελεύθερο Παμπαίδων Α+Β 2η θέση με τους Αγλαΐνη Απόστολο, Κολυμπάση Σπυρίδωνα, Σκραπάλλι Άγγελο, Τσούνη Ταξιάρχη

4x50μ ελεύθερο Παγκορασίδων Α+Β 3η θέση με τις Τζώρτζη Όλγα, Κιόρογλου Αλεξάνδρα, Νικάκη Ζωή, Τριανταφύλλου Αλεξάνδρα

Τελικός απολογισμός θετικός! Έπειτα από τρεις μήνες συμμετείχαμε σε αγώνες με πολύ καλά αποτελέσματα και πολλά ατομικά ρεκόρ. Συνολικά 23 μετάλλια (5 χρυσά και ένα ρεκόρ αγώνων-10 ασημένια- 8 χάλκινα).

Προαγωνιστική Ομάδα:

Κορίτσια 9 ετών

Αγραφιώτη Χρύσα

Πολύζου Ελευθερία

Κώστογλου Καρυοφυλλιά

Ιωάννου Ιωάννα

Φαράντου Μαρία

Αγόρια 9 ετών

Βλόντζος Βασίλειος

Παπαγιάννης Ανδρέας

Παπαλαγούρος Απόστολος

Τσίτογλου Πρόδρομος

Καπότσης Ιωάννης

Κορίτσια 10 ετών

Δημοπούλου Καλλιόπη

Σερμέτη Μαρία Γεωργία

Λέτσα Ευθαλία

Ντέντα Ελπίδα

Φαράντου Πολύμνια

Μέτσκα Μελίνα

Μπουραζά Ρωξάνη

Μαγαλιού Μαρίνα

Αγόρια 10 ετών

Σουίνι Μάριος 2η θέση 50μ ελεύθερο

Σουίνι Ευστάθιος

Σουίνι Ιωσήφ

Πάρνος Φίλιππος

Ρεντινιώτης Δημήτριος 2η θέση 50μ πεταλούδα, 3η θέση 50μ ύπτιο

Καραγιάννης Κάρολος

Μπακάσης Αλέξανδρος

Κορίτσια 11 ετών

Βυσανλή Μελίνα 3η θέση 50μ ελεύθερο

Κολυμπάση Στυλιανή

Ζαχαρού Μαρία

Καρδακάρη Αλεξάνδρα

Κωφού Άννα

Μπέλλου Σμαράγδα

Χατζή Μαριάννα

Κόχιλα Αριάννα

Πασχάλη Παρασκευή 3η θέση 200μ πρόσθιο

Μπέλλου Ανδριάννα

Τσιντζιλώνη Ιωάννα 1η θέση 50μ πεταλούδα, 1η θέση 100μ πεταλούδα, 1η θέση 200μ Μ.Α.

Αγόρια 11 ετών

Λιάρος Γεώργιος 1η θέση 50μ πεταλούδα με ρεκόρ αγώνων, 1η θέση 100μ ύπτιο, 1η θέση 200μ ύπτιο

Ζαφειράκος Ηλίας 1η θέση 50μ ελεύθερο με ρεκόρ αγώνων, 3η θέση 200μ Μ.Α.

Τσούνης Άγγελος 3η θέση 50μ ελεύθερο

Στεργιόπουλος Αντώνιος

Κυδωνίδης Ανανίας

Καλοφορίδης Σωτήριος 3η θέση 50μ ύπτιο

Κορίτσια 12 ετών

Τριανταφυλλίδη Μελίνα

Παπακωνσταντίνου Ιωάννα 3η θέση 100μ πρόσθιο

Μπακάση Καλλιόπη

Ζαχαρά Φωτεινή

Σίρινα Ξένια

Ρεμπελάκου Βαλέρια

Τσίτογλου Αθηνά

Αγόρια 12 ετών

Κρατήρας Μάριος

Παπαγεωργίου Ιωάννης

Κόχιλας Νικόλαος

Κουκουσέλης Νικόλαος

Χατζηδημητρίου Σεβαστιανός 2η θέση 100μ πρόσθιο

Ρεντινιώτης Νικόλαος 3η θέση 200μ Μ.Α.

Κιόρογλου Θεόδωρος 1η θέση 50μ πρόσθιο, 1η θέση 100μ πρόσθιο, 1η θέση 200μ πρόσθιο

ΟΜΑΔΙΚΑ

4x50m Μ.Ο. αγόρια 12 ετών 2η θέση με τους Κρατήρα Μάριο, Κιόρογλου Θεόδωρο, Ρεντινιώτη Νικόλαο, Παπαγεωργίου Ιωάννη

4x50μ Μ.Ο. αγόρια 11 ετών 2η θέση με τους Καλοφορίδη Σωτήριο, Τσούνη Άγγελο, Λιάρο Γεώργιο, Ζαφειράκο Ηλία

4x50μ Μ.Ο. κορίτσια 12 ετών 3η θέση με τις Ρεμπελάκου Βαλέρια, Παπακωνσταντίνου Ιωάννα, Τσίτογλου Αθηνά, Τριανταφυλλίδη Μελίνα

4x50μ Μ.Ο. κορίτσια 11 ετών 2η θέση με τις Θεμελή Βανέσα, Βυσανλή Μελίνα, Τσιντζιλώνη Ιωάννα, Κολυμπάση Στυλιανή

4x50μ ελεύθερο mixed αγόρια-κορίτσια 11 ετών 1η θέση με τους Λιάρο Γεώργιο, Βυσανλή Μελίνα, Κολυμπάση Στυλιανή, Ζαφειράκο Ηλία

4x50μ ελεύθερο mixed αγόρια-κορίτσια 10 ετών 3η θέση με τους Ρεντινιώτη Δημήτριο, Σερμέτη Μαρία, Δημοπούλου Καλλιόπη, Σουίνι Μάριο.

Ο τελικός απολογισμός μάς βρίσκει με πολλά ατομικά ρεκόρ, μία 2η θέση (μαζί με τον ΝΟΛ) στα αγόρια σε σύνολο χρυσών μεταλλίων πίσω από τον Πανιώνιο και συνολικά στην 4η θέση με 27 μετάλλια (11 χρυσά με 2 ρεκόρ αγώνων-6 αργυρά-10χάλκινα).

Ο πρόεδρος του Ν.Ο.Β.-Α., κ. Λάμπης Τσουκαλάς, και το Διοικητικό Συμβούλιο συγχαίρουν τους αθλητές για τις επιτυχίες τους και τους προπονητές για την άριστη προετοιμασία για τα πολύ καλά αποτελέσματα και τους εύχονται καλή συνέχεια».

 

Ακολουθήστε τον ΤΑΧΥΔΡΟΜΟ στο GOOGLE NEWS για άμεση ενημέρωση.
Δείτε όλες τις τελευταίες ειδήσεις από τον Βόλο, την Μαγνησία, την Ελλάδα και τον κόσμο
απο τον
ΤΑΧΥΔΡΟΜΟ
Σχόλια
Δεν υπάρχουν σχόλια γι'αυτό το άρθρο
Αποστολή σχολίου
1
+
3
=