Εξαιρετική εμφάνιση του Υδάτινου Κόσμου

Τελευταία ενημέρωση: 2020-01-22, 15:50:45
Οι μικροί κολυμβητές του βολιώτικου συλλόγου στο «Β. Πολύμερος»
Εξαιρετική εμφάνιση του Υδάτινου Κόσμου

Πολύ καλή εμφάνιση πραγματοποίησε για μια ακόμη φορά η προαγωνιστική και αγωνιστική ομάδα του Α.Σ.Β. Υδάτινος Κόσμος στα «ΝΙΚΗΤΗΡΙΑ», που διεξήχθηκαν στις 3, 4 και 5 Ιανουαρίου στο κλειστό κολυμβητήριο Νέας Ιωνίας Βόλου.

Ολοι οι αθλητές έδωσαν τον καλύτερο εαυτό τους επιδεικνύοντας αγωνιστική διάθεση και απαράμιλλο αθλητικό πνεύμα, πιστοποιώντας παράλληλα την πολύ καλή δουλειά που γίνεται σε όλα τα τμήματα του συλλόγου.

Την αποστολή πλαισίωναν 40 αθλητές της προαγωνιστικής και 3 κολυμβητές της αγωνιστικής ομάδας, οι οποίοι μάλιστα κατέκτησαν 30 μετάλλια, εκ των οποίων 10 χρυσά, 10 αργυρά και 8 χάλκινα στην προαγωνιστική και 2 χάλκινα στην αγωνιστική κατηγορία.

Το Δ.Σ. συγχαίρει όλους τους κολυμβητές/τριες για τις πολύ καλές επιδόσεις τους, τους προπονητές τους Αλεξάνδρα Κωνσταντά και Ιωάννη Προφυλλίδη για την εξαιρετική προετοιμασία των αθλητών και εύχεται σε όλους καλή συνέχεια στις αγωνιστικές υποχρεώσεις τους.

Αναλυτικά συμμετείχαν:

ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ 9 ΕΤΩΝ (50m)

  • ΧΑΤΖΗΣΑΒΒΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗ: 50m ΥΠΤΙΟ 12η θέση, 50m ΠΡΟΣΘΙΟ 7η θέση
  • ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ: 50m EΛΕΥΘΕΡΟ 18η θέση, 50m ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ 3η θέση
  • ΖΑΦΕΙΡΟΠΟΥΛΟΥ ΣΠΥΡΙΔΟΥΛΑ: 50m EΛΕΥΘΕΡΟ 14η θέση, 50m ΥΠΤΙΟ 9η θέση
  • ΔΡΑΠΑΝΑΣΚΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ: 50m ΥΠΤΙΟ 21η θέση, 50m ΠΡΟΣΘΙΟ 13η θέση

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΓΟΡΙΑ 9 ΕΤΩΝ (50m)

  • ΚΑΙΡΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ: 50m ΠΡΟΣΘΙΟ 1η θέση, 100m ΕΛΕΥΘΕΡΟ 3η θέση
  • ΤΑΡΕΣ ΒΑΣΙΛΗΣ: 50m EΛΕΥΘΕΡΟ 3η θέση, 100m ΕΛΕΥΘΕΡΟ 1η θέση
  • ΛΙΑΠΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ: 50m ΥΠΤΙΟ 5η θέση, 50m ΕΛΕΥΘΕΡΟ 9η θέση
  • ΤΣΟΥΚΑΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ: 50m ΕΛΕΥΘΕΡΟ 2η θέση, 50m ΥΠΤΙΟ 2η θέση

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ 10 ΕΤΩΝ (50m)

  • ΜΑΡΑΓΚΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ:100m ΥΠΤΙΟ 3η θέση, 50m ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ 4η θέση
  • ΔΙΑΝΕΛΛΟΥ ΜΕΛΙΝΑ: 50m ΠΡΟΣΘΙΟ 4η θέση, 100m ΠΡΟΣΘΙΟ 4η θέση
  • ΤΖΑΕΡΛΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ: 50m ΠΡΟΣΘΙΟ 9η θέση, 100m ΕΛΕΥΘΕΡΟ 8η θέση
  • ΔΗΜΗΤΡΑΚΑΚΗ ΘΕΟΦΑΝΩ : 50m EΛΕΥΘΕΡΟ 11η θέση, 50m ΥΠΤΙΟ 11η θέση

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΓΟΡΙΑ 10 ΕΤΩΝ (50m)

  • ΤΣΙΡΟΣ ΘΑΝΑΣΗΣ: 100m ΠΡΟΣΘΙΟ 1η θέση, 50m ΠΡΟΣΘΙΟ 1η θέση
  • ΧΑΤΖΟΠΟΥΛΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ: 100m ΕΛΕΥΘΕΡΟ 8η θέση, 200m ΕΛΕΥΘΕΡΟ 6η θέση
  • ΡΑΚΙΝΤΖΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ: 100m ΕΛΕΥΘΕΡΟ 5η θέση, 200m ΕΛΕΥΘΕΡΟ 5η θέση
  • ΜΑΓΓΙΔΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ: 100m ΕΛΕΥΘΕΡΟ 1η θέση, 200m ΜΙΚΤΗ ΑΤΟΜΙΚΗ 1η θέση
  • ΞΑΝΘΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΚΕΙΜ: 100m ΠΡΟΣΘΙΟ 4η θέση, 50m ΠΡΟΣΘΙΟ 9η θέση
  • ΚΑΡΤΑΛΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ: 100m ΠΡΟΣΘΙΟ 3η θέση, 50m ΠΡΟΣΘΙΟ 5η θέση
  • ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΙΕΡΩΝΥΜΟΣ: 100m ΕΛΕΥΘΕΡΟ 12η θέση, 50m ΠΡΟΣΘΙΟ 8η θέση
  • ΚΟΛΤΣΙΔΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ: 50m EΛΕΥΘΕΡΟ 5η θέση, 100m ΕΛΕΥΘΕΡΟ 11η θέση

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ 11 ΕΤΩΝ (50m)

  • ΑΝΑΤΟΛΗ ΑΝΝΑ: 50m EΛΕΥΘΕΡΟ 4η θέση, 100m ΕΛΕΥΘΕΡΟ 9η θέση, 50m ΥΠΤΙΟ 9η θέση
  • ΠΑΝΑΓΟΠΟΥΛΟΥ ΖΩΗ: 50m EΛΕΥΘΕΡΟ 8η θέση, 50m ΥΠΤΙΟ 11η θέση, 100m ΥΠΤΙΟ 4η θέση
  • ΜΠΟΤΣΗ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ: 50m ΕΛΕΥΘΕΡΟ 5η θέση, 50m ΥΠΤΙΟ 15η θέση, 50m ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ 11η θέση
  • ΓΙΑΝΝΙΚΗ ΔΑΝΑΗ: 50m EΛΕΥΘΕΡΟ 10η θέση, 50m ΠΡΟΣΘΙΟ 5η θέση, 50m ΥΠΤΙΟ 14η θέση
  • ΠΛΑΙΝΗ ΜΑΡΙΑ: 100m ΕΛΕΥΘΕΡΟ 10η θέση, 200m ΕΛΕΥΘΕΡΟ 7η θέση, 50m ΥΠΤΙΟ 7η θέση
  • ΤΣΑΡΔΑΚΑ ΓΑΡΥΦΑΛΛΙΑ: 50m ΠΡΟΣΘΙΟ 4η θέση, 100m ΠΡΟΣΘΙΟ 5η θέση, 200m ΠΡΟΣΘΙΟ 6η θέση
  • ΘΕΟΔΩΡΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ: 400m EΛΕΥΘΕΡΟ 6η θέση, 50m ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ 5η θέση

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΓΟΡΙΑ 11 ΕΤΩΝ (50m)

  • ΤΣΙΡΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ: 50m EΛΕΥΘΕΡΟ 12η θέση, 100m EΛΕΥΘΕΡΟ 9η θέση, 50m ΠΡΟΣΘΙΟ 3η θέση
  • ΚΟΦΙΝΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ: 50m ΠΡΟΣΘΙΟ 2η θέση, 100m ΠΡΟΣΘΙΟ 4η θέση, 200m ΠΡΟΣΘΙΟ 3η θέση
  • ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΠΟΥΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ: 50m EΛΕΥΘΕΡΟ 7η θέση, 400m EΛΕΥΘΕΡΟ 7η θέση, 50m ΥΠΤΙΟ 7η θέση
  • ΤΣΕΚΕΡΙΔΗΣ ΛΑΖΑΡΟΣ: 50m EΛΕΥΘΕΡΟ 18η θέση, 50m ΥΠΤΙΟ 16η θέση, 50m ΠΡΟΣΘΙΟ 9η θέση

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ 12 ΕΤΩΝ (50m)

  • ΜΠΑΡΗ ΦΡΕΙΔΕΡΙΚΗ: 100m EΛΕΥΘΕΡΟ 4η θέση, 200m ΕΛΕΥΘΕΡΟ 2η θέση, 50m ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ 1η θέση
  • ΠΟΛΥΤΕΧΝΙΔΗ ΕΛΠΙΔΑ: 100m ΕΛΕΥΘΕΡΟ 17η θέση, 50m ΥΠΤΙΟ 7η θέση, 100m ΥΠΤΙΟ 6η θέση
  • ΑΡΑΜΠΑΤΖΗ ΜΕΡΟΠΗ: 50m ΠΡΟΣΘΙΟ 2η θέση, 100m ΠΡΟΣΘΙΟ 1η θέση, 200m ΠΡΟΣΘΙΟ 2η θέση
  • ΜΑΤΖΑΦΛΕΡΗ ΓΕΩΡΓΙΑ: 50m ΥΠΤΙΟ 2η θέση, 100m ΥΠΤΙΟ 2η θέση, 200m ΥΠΤΙΟ 2η θέση
  • ΤΣΕΚΕΡΙΔΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ: 100m ΕΛΕΥΘΕΡΟ 20η θέση, 50m ΠΡΟΣΘΙΟ 6η θέση

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΓΟΡΙΑ 12 ΕΤΩΝ (50m)

  • ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΔΗΣ ΟΡΕΣΤΗΣ: 50m ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ 1η θέση, 100m ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ 1η θέση, 200m ΜΙΚΤΗ ΑΤΟΜΙΚΗ 2η θέση
  • ΞΑΝΘΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ: 50m EΛΕΥΘΕΡΟ 13η θέση, 100m EΛΕΥΘΕΡΟ 17η θέση, 100m ΠΡΟΣΘΙΟ 10η θέση
  • ΔΑΙΛΙΑΝΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ: 50m EΛΕΥΘΕΡΟ 9η θέση, 100m EΛΕΥΘΕΡΟ 16η θέση, 200m EΛΕΥΘΕΡΟ 10η θέση
  • ΔΑΙΛΙΑΝΗΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ: 100m EΛΕΥΘΕΡΟ 18η θέση, 50m ΠΡΟΣΘΙΟ 6η θέση, 100m ΠΡΟΣΘΙΟ 9η θέση

 ΟΜΑΔΙΚΑ ΑΓΩΝΙΣΜΑΤΑ

  • 4x50m ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΑΓΟΡΙΑ-ΚΟΡΙΤΣΙΑ 11-12ΕΤΩΝ 3η θέση: ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΠΟΥΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ, ΜΠΑΡΗ ΦΡΕΙΔΕΡΙΚΗ, ΜΑΤΖΑΦΛΕΡΗ ΓΕΩΡΓΙΑ, ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΔΗΣ ΟΡΕΣΤΗΣ

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΕΣ Β (50m)

  • ΠΑΝΑΓΟΠΟΥΛΟΥ ΕΒΕΛΙΝΑ: 50m ΕΛΕΥΘΕΡΟ 13η θέση, 50m ΥΠΤΙΟ 10η θέση, 100m ΥΠΤΙΟ 8η θέση, 200m ΥΠΤΙΟ 7η θέση

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΠΑΜΠΑΙΔΕΣ Β (50m)

  • ΔΡΑΠΑΝΑΣΚΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ: 100m ΕΛΕΥΘΕΡΟ 8η θέση, 50m ΕΛΕΥΘΕΡΟ 8η θέση, 50m ΥΠΤΙΟ 3η θέση, 50m ΠΡΟΣΘΙΟ 3η θέση
  • ΘΕΟΧΑΡΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ: 50m EΛΕΥΘΕΡΟ 12η θέση, 100m EΛΕΥΘΕΡΟ 14η θέση, 200m EΛΕΥΘΕΡΟ 6η θέση, 50m ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ 8η θέση 
Σχόλια
Δεν υπάρχουν σχόλια γι'αυτό το άρθρο
Αποστολή σχολίου
6
+
4
=