Ξανάνιωσαν... οι masters

Τελευταία ενημέρωση: 2019-12-18, 18:47:18
Η ομάδα του ΝΟΒΑ
Ξανάνιωσαν... οι masters

Με μεγάλη επιτυχία ολοκληρώθηκε την περασμένη Κυριακή το μίτινγκ ταχυτήτων βετεράνων κολύμβησης, που διεξήχθη στο δημοτικό κολυμβητήριο «Ιάσων Ζηργάνος» στον Βόλο (πισίνα 25 μέτρων), με την επωνυμία Masters Christmas Sprint Meet 2019, που συνδιοργανώθηκε από τον ΝΟΒΑ και την ΚΟΕ, σε συνεργασία με τον ΔΟΕΠΑΠ - ΔΗΠΕΘΕ του Δήμου Βόλου.

Ρεπορτάζ: ΔΗΜΗΤΡΑ ΓΚΟΥΝΤΕΛΙΑ

Στο κολυμβητικό μίτινγκ συμμετείχαν 191 βετεράνοι κολυμβητές και κολυμβήτριες από όλη την Ελλάδα, δίνοντας ξεχωριστό χρώμα στο άθλημα, όπως συνηθίζεται σε αυτές τις διοργανώσεις. Οι αθλητές, μεταξύ των οποίων από Βουλγαρία και Κύπρο, αγωνίστηκαν σε ηλικιακές ομάδες, όπως σε όλους τους αγώνες βετεράνων.

Σημαντικές επιτυχίες είχαν οι ομάδες του Βόλου, κατακτώντας πολλά μετάλλια και δίνοντας ραντεβού σε φιλικό κλίμα για τις ερχόμενες διοργανώσεις. Συγκεκριμένα, ο ΝΟΒΑ κατέκτησε 55 μετάλλια, ο ΟΕΑ/ΝΑΒ 18, ο ΟΦΑ Μαγνησίας 14 και ο Βόλος Υδατοσφαίριση - Κολύμβηση 8.

ΝΟΒΑ

Αθανάσιος Κουτίνας: 2ος στα 50μ ελεύθερο, 2ος στα 100μ ελεύθερο, 2ος στα 50μ πρόσθιο, 2ος στα 100μ μικτή ατομική

Κωνσταντίνος Αναστασίου: 1ος στα 50μ ελεύθερο, 1ος στα 100μ ελεύθερο, 1ος στα 200μ ελεύθερο, 1ος στα 50μ ύπτιο, 1ος στα 100μ ύπτιο,

Παναγιώτης Λαρυγγάκης: 1ος στα 50μ ελεύθερο, 1ος στα 100μ πεταλούδα, 3ος στα 50μ πεταλούδα, 3ος στα 50μ πρόσθιο

Στυλιανός Τριανταφυλλίδης: 3ος στα 50μ ελεύθερο, 3ος στα 100μ ελεύθερο, 3ος στα 200μ ελεύθερο

Νικόλαος Τουλούδης: 3ος στα 200μ πεταλούδα, 5ος στα 50μ ελεύθερο, 5ος στα 100μ ελεύθερο, 5ος στα 200μ ελεύθερο,

Ιωάννης Καϊτανίδης: 3ος στα 100μ ελεύθερο,4ος στα 200μ ελεύθερο, 4ος στα 50μ πεταλούδα, 6ος στα 50μ ελεύθερο,

Ευάγγελος Τσιρώνης: 10ος στα 50μ πεταλούδα, 12ος στα 50μ ελεύθερο

Νικόλαος Θέμελης: 4ος στα 100μ ελεύθερο, 11ος στα 50μ ελεύθερο

Αντώνιος Τζώρτζης: 2ος στα 200μ μικτή ατομική, 3ος στα 100μ ελεύθερο, 3ος στα 200μ ελεύθερο, 4ος στα 100μ μικτή ατομική, 6ος στα 50μ ελεύθερο

Βασίλειος Τριανταφύλλου: 3ος στα 200μ πρόσθιο, 4ος στα 50μ πεταλούδα, 7ος στα 50μ ελεύθερο, 7ος στα 100μ πρόσθιο

Σάββας Αδαμάσογλου: 1ος στα 50μ ελεύθερο, 1ος στα 50μ πεταλούδα, 2ος στα 200μ ελεύθερο, 3ος στα 50μ πρόσθιο

Βλάσιος Βολιώτης: 1ος στα 50μ ελεύθερο, 1ος στα 200μ ελεύθερο, 2ος στα 100μ μικτή ατομική

Αθανάσιος Κραβαρίτης: 1ος στα 50μ ελεύθερο, 1ος στα 100μ ελεύθερο, 1ος στα 50μ πεταλούδα

Ευμορφία Χασιώτη: 1η στα 200μ ελεύθερο, 2η στα 100μ μικτή ατομική, 2η στα 100μ ελεύθερο, 3η στα 50μ ελεύθερο, 3η στα 50μ πρόσθιο

Μαρία Κοντογεώργου: 1η στα 200μ πρόσθιο, 3η στα 100μ πρόσθιο, 4η στα 50μ πρόσθιο, 9η στα 50μ ελεύθερο, 8η στα 100μ μικτή ατομική

Γεωργία Πάστρα: 1η στα 50μ ελεύθερο

Κωνσταντίνος Βολιώτης: 1ος στα 100μ πεταλούδα, 1ος στα 200μ πεταλούδα, 1ος στα 100μ μικτή ατομική, 1ος στα 200μ μικτή ατομική, 2ος στα 200μ ελεύθερο,

Γεώργιος Βασιλόπουλος: 1ος στα 50μ ύπτιο, 1ος στα 100μ ύπτιο, 1ος στα 200μ ύπτιο

Αριστείδης Ζούμπος: 2ος στα 50μ ύπτιο, 2ος στα 100μ ύπτιο

Αναστάσιος Κοτζιάς: 1ος στα 200μ πρόσθιο, 2ος στα 100μ μικτή ατομική, 2ος στα 200μ μικτή ατομική 2ος στα 50μ πρόσθιο, 2ος στα 100μ πρόσθιο

ΟΕΑ/ΝΑΒ

Απόστολος Φούρναρης: 3ος στα 200μ μικτή ατομική, 4ος στα 50μ ελεύθερο, 5ος στα 50μ πεταλούδα

Χρυσόστομος Σαρακατσιάνος: 3ος στα 50μ ύπτιο, 4ος στα 50μ πρόσθιο, 8ος στα 50μ ελεύθερο

Θεμιστοκλής Μιχαηλίδης: 2ος στα 50μ ελεύθερο, 3ος στα 100μ πρόσθιο, 3ος στα 100μ μικτή ατομική, 4ος στα 50μ πρόσθιο

Χρήστος Ροβίθης: 2ος στα 100μ ελεύθερο, 2ος στα 100μ ύπτιο, 3ος στα 50μ ελεύθερο, 3ος στα 200μ ελεύθερο

Αικατερίνη Ζώτσικου: 1η στα 100μ ύπτιο, 3η στα 50μ ελεύθερο

Αγγελική Καμπούρογλου: 3η στα 100μ ελεύθερο, 6η στα 50μ ελεύθερο, 5η στα 200μ ελεύθερο, 5η στα 50μ ύπτιο, 6η στα 100μ ύπτιο

Αιμιλία Στέλιαρου: 1η στα 200μ ελεύθερο, 2ος στα 100μ ελεύθερο, 2η στα 50μ πεταλούδα, 2η στα 200μ μικτή ατομική, 3η στα 100μ μικτή ατομική, 3η στα 50μ ελεύθερο

ΟΦΑΜ

Αθανάσιος Αντωνίου: 2ος στα 100μ μικτή ατομική, 5ος στα 50μ ύπτιο, 6ος στα 50μ ελεύθερο, 5ος στα 50μ πεταλούδα

Αλέξανδρος Δραγογιάννης: 3ος στα 100μ ύπτιο, 4ος στα 50μ ύπτιο, 6ος στα 50μ ελεύθερο, 6ος στα 50μ πεταλούδα, 9ος στα 100μ μικτή ατομική

Γεώργιος Τσαούσης: 3ος στα 100μ ελεύθερο, 6ος στα 50μ πεταλούδα, 8ος στα 50μ ελεύθερο, 9ος στα 100μ πρόσθιο, 6ος στα 100μ μικτή ατομική

Γεράσιμος Μουλάς: 3ος στα 50μ πρόσθιο, 4ος στα 50μ ύπτιο, 4ος στα 100μ μικτή ατομική, 8ος στα 50μ πεταλούδα

Ελευθερία Σκρίμπα: 2η στα 50μ ύπτιο, 2η στα 50μ πρόσθιο, 3η στα 100μ μικτή ατομική

Αθηνά Τσαούση: 1η στα 100μ μικτή ατομική, 1η στα 50μ πεταλούδα, 3η στα 50μ ύπτιο, 5η στα 50μ πρόσθιο

Ναταλία Βαλαμουτοπούλου: 2η στα 50μ ύπτιο, 2η στα 100μ πρόσθιο, 3η στα 100μ ύπτιο, 3η στα 50μ πρόσθιο, 4η στα 100μ μικτή ατομική.

Βόλος (ΟΥΚ)

Δημήτριος Κουτσογιάννης: 1ος στα 100μ ύπτιο, 2ος στα 50μ ύπτιο, 3ος στα 100μ μικτή ατομική, 4ος στα 50μ ελεύθερο, 6ος στα 100μ πρόσθιο.

Κωνσταντίνος Παπαδημητρίου: 1ος στα 100μ πεταλούδα, 1ος στα 200μ πεταλούδα, 1ος στα 200μ ελεύθερο, 2ος στα 50μ πεταλούδα, 2ος στα 100μ ελεύθερο.

Δελφίνια

Γεώργιος Ντίνας: 4ος στα 200μ ελεύθερο, 7ος στα 50μ πεταλούδα.

Νίκη Βόλου

Αντώνιος Κρύσιλας: 5ος στα 200μ ελεύθερο, 5ος στα 50μ πρόσθιο, 8ος στα 50μ ελεύθερο

Σχόλια
Δεν υπάρχουν σχόλια γι'αυτό το άρθρο
Αποστολή σχολίου
9
+
9
=