Δεν δυσκολεύθηκε στα Καλά Νερά ο Θησέας Αγριάς

Τελευταία ενημέρωση: 2022-11-21, 09:39:51
Ο Θησέας Αγριάς πήρε τη νίκη επί της ΑΕ 2002

Στο γήπεδο των Καλών Νερών ο Θησέας Αγριάς δεν δυσκολεύθηκε απέναντι στην ΑΕ 2002, της οποίας επιβλήθηκε με 4-0. Για την ομάδα του Δημήτρη Κόφφα, που είχε τον πρώτο και τον τελευταίο λόγο στο παιχνίδι, το σκορ άνοιξε στο 9ο λεπτό ο Νάκας μετά από πέναλτι που κέρδισε ο Ρακής. Ο σκόρερ πέτυχε και δεύτερο τέρμα, κάνοντας το 0-2 στο 20’ μετά από συνεργασία που είχε με τον Αλαμάνη, για να πλασάρει εύστοχα εκ νέου τον αντίπαλο τερματοφύλακα.

Το 0-3 σημειώθηκε έπειτα από κόρνερ, με την μπάλα να φτάνει στον Καραλόπουλο στο 44ο λεπτό, που δεν δυσκολεύθηκε να σκοράρει. Το τελικό 0-4 διαμόρφωσε ο Αλαμάνης στο 55’ με πλασέ εντός περιοχής. Η ομάδα της Αγριάς έχασε κι άλλες ευκαιρίες να διευρύνει ακόμη περισσότερο το σκορ, με κυριότερους εκφραστές τους Νάκα, Αλαμάνη, Σιμιτζή.

ΑΕ 2002-Θησέας Αγριάς               0-4

Σκόρερ: (9’ πεν. 20’ Νάκας, 44’ Καραλόπουλος, 55’ Αλαμάνης)

ΑΕ 2002: Μητράκος, Σφέτσιος (46’ Βέρντοβα), Στόικος, Παπαϊωάννου (46’ Βέργος), Προβιάς, Βεργοζήσης (85’ Κιόσια), Γώγος, Κόρδας (75’ Σουλάι), Στουμποβίκος (80’ Μπόγια), Παρίσης, Τζοβάρας

ΘΗΣΕΑΣ: Κοντοστάθης, Λίτσος, Ρακής, Καραλόπουλος, Ιακωβίδης (46’ Σακελλάρης), Αλεξίου (70’ Πολύζος), Καραμανλής (46’ Κόφφας), Χατζησταμάτης, Αλαμάνης, Νάκας (70’ Μέρο), Σιώμος (46’ Σιμιτζής)

Ακολουθήστε τον ΤΑΧΥΔΡΟΜΟ στο GOOGLE NEWS για άμεση ενημέρωση.
Δείτε όλες τις τελευταίες ειδήσεις από τον Βόλο, την Μαγνησία, την Ελλάδα και τον κόσμο