Δεν δυσκολεύθηκε στα Καλά Νερά ο Θησέας Αγριάς

δεν-δυσκολεύθηκε-στα-καλά-νερά-ο-θησέα-878056

Στο γήπεδο των Καλών Νερών ο Θησέας Αγριάς δεν δυσκολεύθηκε απέναντι στην ΑΕ 2002, της οποίας επιβλήθηκε με 4-0. Για την ομάδα του Δημήτρη Κόφφα, που είχε τον πρώτο και τον τελευταίο λόγο στο παιχνίδι, το σκορ άνοιξε στο 9ο λεπτό ο Νάκας μετά από πέναλτι που κέρδισε ο Ρακής. Ο σκόρερ πέτυχε και δεύτερο τέρμα, κάνοντας το 0-2 στο 20’ μετά από συνεργασία που είχε με τον Αλαμάνη, για να πλασάρει εύστοχα εκ νέου τον αντίπαλο τερματοφύλακα.

Το 0-3 σημειώθηκε έπειτα από κόρνερ, με την μπάλα να φτάνει στον Καραλόπουλο στο 44ο λεπτό, που δεν δυσκολεύθηκε να σκοράρει. Το τελικό 0-4 διαμόρφωσε ο Αλαμάνης στο 55’ με πλασέ εντός περιοχής. Η ομάδα της Αγριάς έχασε κι άλλες ευκαιρίες να διευρύνει ακόμη περισσότερο το σκορ, με κυριότερους εκφραστές τους Νάκα, Αλαμάνη, Σιμιτζή.

ΑΕ 2002-Θησέας Αγριάς 0-4

Σκόρερ: (9’ πεν. 20’ Νάκας, 44’ Καραλόπουλος, 55’ Αλαμάνης)

ΑΕ 2002: Μητράκος, Σφέτσιος (46’ Βέρντοβα), Στόικος, Παπαϊωάννου (46’ Βέργος), Προβιάς, Βεργοζήσης (85’ Κιόσια), Γώγος, Κόρδας (75’ Σουλάι), Στουμποβίκος (80’ Μπόγια), Παρίσης, Τζοβάρας

ΘΗΣΕΑΣ: Κοντοστάθης, Λίτσος, Ρακής, Καραλόπουλος, Ιακωβίδης (46’ Σακελλάρης), Αλεξίου (70’ Πολύζος), Καραμανλής (46’ Κόφφας), Χατζησταμάτης, Αλαμάνης, Νάκας (70’ Μέρο), Σιώμος (46’ Σιμιτζής)