Βολιωτάκια διαπρέπουν πάνω στις δύο ρόδες

βολιωτάκια-διαπρέπουν-πάνω-στις-δύο-ρ-890884

Συνεχίζουν να διαπρέπουν πάνω στις δύο ρόδες τα αδέλφια Στρούγκη, Θανάσης και Θοδωρής, σημειώνοντας σπουδαίες διακρίσεις στο πανελλήνιο πρωτάθλημα motocross.

Τελευταία τους παράσταση, ήταν ο στον 4ο αγώνα Πανελλήνιου Πρωταθλήματος motocross στην Αρχαία Ολυμπία, όπου το «παρών» έδωσαν τα δυο αδέρφια από την πόλη μας, ο Θοδωρής Στρούγκης 9,5 ετών (#51 στην Ελλάδα) και ο αδελφός του Θανάσης Στρούγκης 7 ετών (#97 στην Ελλάδα), στις κατηγορίες mx65 και mx50 αντίστοιχα.

Ο Θοδωρής Στρούγκης κατάφερε να κατακτήσει τη 2η θέση σε έναν πολύ απαιτητικό αγώνα με συνολικά 17 συμμετοχές, ενώ ο Θανάσης Στρούγκης κατέκτησε την 1η θέση.

Δεν ήταν η πρώτη φορά που τα αδέρφια συμμετέχουν στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα, καθώς από την έναρξη του πρωταθλήματος δίνουν το «παρών» με πολύ καλές εμφανίσεις σε όλους του αγώνες και το περασμένο Σαββατοκύριακο έδωσαν συνέχεια στις αναβάσεις τους, αγωνιζόμενοι και στην Καβάλα.