Συνεχίζουν ακάθεκτοι Πύρασος και Αγία Αννα

συνεχίζουν-ακάθεκτοι-πύρασος-και-αγί-78289

Με νίκες συνέχισαν και στην 4η αγωνιστική των playoffs Πύρασος και Αγία Αννα, με την ομάδα της Νέας Αγχιάλου να επικρατεί σήμερα με 1-0 του Τοξότη και τους κυανέρυθρους με 2-1 του Αίαντα Σούρπης. Εκτός έδρας πανηγύρισε μόνο ο ΓΣΑ με το εντυπωσιακό 4-1 επί του Σαρακηνού.

Στο γήπεδο «Π. Μαγουλάς» ο Πύρασος δυσκολεύθηκε απέναντι στον Τοξότη, αλλά επιβλήθηκε με 1-0 χάρις σε τέρμα που σημειώθηκε με πέναλτι στο 60ο λεπτό. Όπως είχε γίνει και στο Σέσκλο την περασμένη αγωνιστική, ο Ροτζέριο, που πέρασε και πάλι ως αλλαγή, βρήκε με τρομερή πάσα τον Αραπίτσα που κέρδισε πέναλτι από τον Χλωρό και το μετέτρεψε σε γκολ ο Οικονόμου.

Την ίδια ώρα στο Olimpico, η Αγία Αννα με σκόρερ τον Παπαδημητρίου, που πέτυχε το 1-0 με σουτ στο 3’ από κόρνερ του Τσιουρέλη και το 2-0 στο 64’ μετά από σέντρα του Σέττου, κέρδισε με 2-1 τον Αίαντα Σούρπης, που μείωσε με τον Χριστέλλο στο 72’.

Στο γήπεδο του Σαρακηνού οι γηπεδούχοι μπορεί να προηγήθηκαν με τον Καλαμάτα στο 13’, αλλά οι φιλοξενούμενοι πέτυχαν την ισοφάριση άμεσα και στο 18’ με τον Χριστοφορίδη.

Ο Μπένος σημείωσε το 1-2 στο 30’ και στο δεύτερο μέρος δύο τέρματα του Δρόσου στο 51ο και 75ο λεπτό, σφράγισαν τη νίκη γοήτρου για τους κυανόλευκους του Αλμυρού.

Τέλος, για τα playoffs της Β’ κατηγορίας ΕΠΣΘ και την 1η αγωνιστική, ισόπαλοι ανεδείχθησαν χθες Μικροθήβες και Ιάσων Αλλης Μεριάς με 1-1 (15’ Γκαραβέλας-72’ Κιπτίου).